Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A tanúknak a templomi esküvőn...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A tanúknak a templomi esküvőn is alá kell írniuk az anyakönyvet?

Figyelt kérdés
És még arra is kíváncsi lennék, hogy mikor. Az ifjú pár után? Valamint kiket szokás felkérni tanúnak?
2011. júl. 31. 14:11
 1/4 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem nem . Mert a múlt évben már voltam 4-en is és egyen sem írták alá pedig voltam már katolikuson reformátuson evangélikuson ja és még egy reformátuson :) ! És nem kellett !
2011. júl. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A római katolikus esküvőről tudok nyilatkozni.

Nem kell aláírni, ott a templomszolga bejegyzi az anyakönyvbe, amikor jelentkeztek jegyesoktatásra, annak alapján állítják ki a házasságlevelet, amit a kereszttel ad át a pap a szertartás után. Tanúnak nálunk a keresztapát szokás felkérni.

2011. júl. 31. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A reformátusoknál is a lelkész írja be az anyakönyvet, nem kell aláírni. Tanúnak nálunk is a keresztapát kérik fel.
2011. júl. 31. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem az öcsém lesz a tanúm, páromnak pedig a legjobb kollegája és barátja.
2011. júl. 31. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!