Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Milyen magyar szokásokat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen magyar szokásokat ismertek esküvőre, lakodalomra?

Figyelt kérdés
Izig-vérig magyaros lagzit szeretnénk, a vőfély egyik barátunk lesz.
2011. aug. 21. 15:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
14%
Most voltam egy lakodalomban ahol 3 pár igazi cigánytáncos kezdte el a táncot. Akkora bulit csináltak, hogy még a 80 évesek is táncoltak. Közben afiatalok is vettek magukra 1-2 cigány ruhadarabot.A menyasszony derekán is volt egy kendő. Nagy élmény,és buli volt.
2011. aug. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
79%
Rengetek, jó erős pálinka.
2011. aug. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
na pont h a cigány dolgot fogom kihagyni de jó messziről!!!!!!!!!!!!!!!
2011. aug. 21. 16:09
 4/11 anonim válasza:
90%
Egyetértek, cigány kimaradhat.
2011. aug. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%

MAGYAR szokásról volt szó...hogy jön ide a cigánytánc???

Kedves kérdező, én sajnos nem tudok ilyen szokásokat, mert nem voltam még esküvőn, és (sajnos) nekem sem volt még esküvőm, de nem bírtam megállni, hogy ne szóljak hozzá.

2011. aug. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
25%
hát ismerősünk esküvőjén rengeteg minden volt. Pl. volt olyan hogy egy nyers csirkét ráraktak a tányérra a fenekébe meg egy kolbász állítottak aminek a vége be volt tejfölözve és le kellett nyalniuk róla a tejfölt xD Meg egy tányért kapott csak a férjével, egy evőeszközt is :p aztán persze kásatánc vagy minek hívják menyasszony rablás.. [link] itt meg még van sok :)
2011. aug. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát hoszú lesz:D2szer voltam esküvőbe, most harmadszorra megyünk.

Mi eddig kétszer a fiús háznál voltunk(most a lányosnál leszünk)és mondott egy koszorúslány egy verset, meg egy talán egy fiú is.Vonultunk a lányos házhoz, ott is mondtak verseket majd mentünk a templomba.A szertartás végén csokoreldobás volt, az unokatestvérem (fiú) kapta el így mégegyszer eldobták.:DAhol a lagzi volt, ott a vőfély is mondott verset, köszöntt stb., mivel egy idős bácsi rokonnak a születésnapja is volt ezért a zenekar elkezdte énekelni a boldog születésnapot, és 9-en voltak testvérek és az idősek körbe táncoltak, megható volt.:')

A menyasszony levette az egyik cipőjét, és a sarokrészére pálinkát öntöttek, és a férj azt itta meg.

Menyasszonytánc ami abból áll hogy sorba állnak a vendégek, táncolnak a menyasszonnyal(még a nők/lányok is), visznek a kezükbe pénzt pl.50-1000ftig és van egy kalap amit egy ember tart, tehát a pénz az ára hogy táncolhass a menyasszonnyal.

Én ennyire emlékszek.Remélem segítettem.:)

12L

2011. aug. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
73%

És még volt menyasszony rablás is, a (volt) keresztapukámnak sikerült egyedül.:D

12L

2011. aug. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy magyar szokás-e, de azért leírom.

Pároknak az egyiknek a lábára lufit erősítenek, majd táncolnak és ki kell lyukasztani a másik párnak a lufiját, az ifju pár nyert, mert a menyasszonynak abroncsos ruhája volt:D

2011. aug. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! A vőfély, aki egyben a barátotok is, hivatásos vőfély, vagy csak egy talpraesett, jóhumorú ember?

Azért kérdezem, mert ha ennyire járatlan vagy a magyar esküvői szokásokban, ámde ízig-vérig magyaros lagzit akartok, akkor ez nem fog menni amatörrel. Vőfély bárki lehet, akit erre megkérnek, és amúgy jópofa, megbízható ember, de a magyaros lagzit tudni kell.

Pl. itt van rögtön az elején a kikérés! Ott a vőfély mond szöveget a szölőkhöz, búcsúzkodót a menyasszony nevében, ilyent olvastam több oldalnyit, ha csak a tizedét mondja valaki, aki ehhez nem szokott, már attól is kilesz.

Ó, ti kedves szülők, a kiket szeretett,

Kik által mindeddig hiven növeltetett…

Halld meg édes atya a leányod fohászát

Mint intézi hozzád szíves búcsúzását

Te ki hű táplálóm és őrizőm valál

Szálljon reád áldás, valahol csak talál

És ha földi léted itten megyen végbe

Dicső koronát nyerj Istentől az égbe!

Anyám, édes anyám mostmár hozzád térek

Hű dajkaságodért mennyből áldást kérek

Míg csecsemő valék miképpen ápolál

Gyermek koromban is fő istápom valál…

Kedves hű testvérim tőletek búcsúzom

Nehéz a gyászos vagy jó útra indulnom

Rokonok, testvérek, jöjjetek el velem

Azon szent oltárig, hol hitem leteszem,

Leteszem párommal kit egek rendeltek

Kedves jó szülőim Isten már veletek…(1863)

és ez csak egy

A szokások közül egy, ez a kedvencem: a menyasszony és a vőlegény éppen a valahányadik lakodalmi fogásnál tartanak, és akkor valaki elkiabálja magát: "mi legényünk jó kaszás, mileányunk jó arató" ezt meghallván, az ifjú párnak kötelező volt felállni és csókolóni. Na ezt, bármikor kurjongathatták, pörkölt evés közben is, vagy ha éppen a véreshurkánál tartottak, csókolózni kellett. Ahányszor kurjantották, annyiszor, felállva. Tájegységenként más volt a "jel", de ezt már tudta ott mindenki.

Ha egy ilyent beteszel a lakodalomba, rajtatok kívül nem fogja érteni senki sem, hogy most miért is pattogtok a asztalnál evés közben. 8 éve Zalában még találkoztam ilyennel.

Kásatánc: vacsora után, mert hogy kásával zárult a vacsora, a gazdaasszonyok összekapaszkodva menettáncoltak, ki konyharonggyal, mosogatóronggyal integeve, tésztaszűrő kalálba pénzt kéregetve, mondván, hogy a kása fölütötte a kezüket és most orvosságra kell a pénz. Ez a pénz a szakácsoknak és a segítőknek lett szét osztva.

Nyugodtan szórhatnak rátok rizs helyett búzát, mert az magyar szokás volt, vagy cokrot, de az már cinkesebb, mert egész eset ragadnátok a cukortól.

Ha tényleg igazi magyaros lakodalmat akartok, vidéki, idős embereket kérdezzetek, és profi vőfélyt (fogadjatok) az tudja. Itt vak vezet világtalant alapon kapod a válaszokat, rízs szórás, meg kék harisnyatartó, meg kölcsön valami... Ha ezután mész, abból csak katyvasz lesz.

Ez egy szívbéli jótanács:) -ugyan ezt nem kértél

2011. aug. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!