Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Milyen ruhát vegyek fel?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen ruhát vegyek fel?

Figyelt kérdés
Párom családjáról lenne szó....pontosabban unokatestvérről...milyen ruhát vegyek fel??Mennyasszonytáncba mennyi pénzt illik dobni??Nem nagyon ismerem a házasulandó párt...Légyszives segítsetek..
2011. szept. 22. 13:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Férfi: hosszú nadrág, öltöny zakó.

Nő: kényelmes koktélruha, rövid kisestélyi, vagy bármi, amiben egy pl egy munkaebédre vagy jobb étterembe elmennél.

Menyasszonytánc: 10ezertől a csillagos égig, pénztárcától függően.

2011. szept. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
...Csak a női ruha ne legyen fehér.
2011. szept. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
És lehetőség szerint olyan színű sem, mint a menyecske ruha (már ha lesz).
2011. szept. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szép, igényes, alkalomhoz illő ruha. Semmiképp sem fehér, a fekete is vitás, van aki szerint nem gyász ez, szóval nem illene, gyakorlatilag sokan felveszik.

Koktélruha, elegáns estélyi, vagy kosztum. Tehát ilyen farmer nadrág+hozzú egy szatén blúz kilőve..mellkidobós is kilőve.

Túlzásba sem kell esni, abroncsos estélyi is túlzás, azt csak a koszorús és kísérő lánynak kell.

Menyasszonytáncba min. illik annyit adni, amennyibe a te ellátásod kerül. Attól függ, hol lesz a buli, nekünk az éttermi tarifa vendégváró+gazdag vacsi+éjféli menü vidéken volt 7500/fő, akkor méég ugye az ital, süti, stb. 10ezer Ft-ot alsóhangon költenek rád, ezt illik visszaadni, de akkor még a "nászajándék" sehol sincs. Szóval ugye attól is függ, ki hogy áll anyagilag, de 15 ezer lenne a minimum..

2011. szept. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kell 10 ezreket bedobálni a menyasszonytáncba.

Mi nemrég voltunk lagziban, szintén férjem unokatestvére házasodott. A ruhám egy elegáns szatén kisestélyi volt, teljesen jól voltam öltözve szerintem, mert ahogy körülnéztem... Volt olyan is aki egyszerű fekete nadrágot vett fel egy fekete (!) toppal...

A hangsúly pedig a nászajándékon van. Annak az értéke szokott minimum 10 ezer lenni. Mi menyasszonytánckor csak néhány ezer Ft-ot dobtunk be. És nem éreztem cikinek.

2011. szept. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
67%

Most hétvégén voltam esküvőn, és megdöbbentem, mert teljesen másra számítottam.


Feltettem én is itt kérdésbe, hogy mit vegyek fel, mennyit adjak stb. Kaptam olyan választ hogy "Úristen hogy jut eszedbe fekete ruhát felvenni ne gyászold el a menyasszonyt" vagy "Pirosat, sárgát, fehéret ne vegyél fel" "Miniszoknyát, cicanadrágot, toppot ne" stb.

Vettem gy vaj színű koktélruhát mert csak fekete csinos ruháim vannak, és akkor ért a csalódás. A velem egykorúak (20-25 évesek) nagy részén fekete volt; volt akin piros miniszoknya + fehér top; vagy cicikidobós felső. Na akkor kezdtem el magam szrul érezni, mert megvettem azt a hülye vajszínű rongyot (mert hát mit illik és mit nem) és nem mertem felvenni a fekete 1000-szer csinosabb ruhámat.

Az egész estét végigszenvedtem....


Menyasszonytáncnál meg kaparós sorsjegyért meg lottószelvényért táncolt. Na mondjuk előtte megkapta a nászajándékot. Ezen a sorsjegy dolgon meglepődtem.

2011. szept. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nos..helyfüggő, h mit értenek menyasszonytánc és nászajándék között. Nálunk (Szabolcs) mindenki a menyasszonytánckor adja oda a pénzt, vagy az ajándékot, de erre a pénz a jellemző. Ebben benne van az étkezés költsége, és az ajándékra való is.

Sok helyen előbb borítékban odaadják az ellátásra valót, a nászajándékra valót pedig a menyasszonytáncban..

Szerintem az a lényeg hogy a pár ne járjon rosszul. Én pénz párti vagyok, én sem tudom más ízlését eltalálni, és más sem az enyémet, s nem tudhatom másnak már milye van othon, a pénzből pedig azt vesz, ami tényleg kell, és olyat, ami neki tetszik. Nekünk ez volt a meghívón:

"Minden kedves Barát és Rokon!

Kérünk Titeket ne vegyétek zokon,

ágynemű, törülköző, étkészlet,

nálunk már teljes a készlet.

De, hogy a malacpersely hízzon,

inkább a násznép adakozzon.

Amit ajándékba szánnátok,

borítékban a perselybe dobjátok.

Megígérjük nem vész kárba:

előbb-utóbb befektetjük

egy kisebb családfába.

Előre is köszönjük a segítséget,

esküvőnkre szeretettel várunk Téged!"


A rokonok megértették, nem fájt a fejük hogy mit vegyenek, mindenki örült:)

2011. szept. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!