Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvőre készülődők, illetve...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvőre készülődők, illetve akik már túlestetek ezen! Az étterem lefoglalása pontosan hogyan történt Nálatok?

Figyelt kérdés
Foglalót fizetni kell, ez eddig tiszta... De konkrétan arra gondolok, hogy kötöttetek-e előszerződést az étteremmel, és ha igen, akkor nagyjából mi állt benne? Próbáltam erre vonatkozóan kutakodni a neten, de nem nagyon találtam semmit. Holnap mennénk a helyet lefoglalni, de ott csak annyit mondtak, ha akarunk előszerződést, akkor azt vigyük mi, ők meg majd átolvassák, és ha úgy van, aláírják... Én azért nyugodtabb lennék, ha az átvételi elismervény mellett lenne még valami a kezünkben. Szóval köszönöm a válaszaitokat előre is, sokat segítetek vele! :))
2011. okt. 10. 19:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ebben semmi ördöngős. Ezek szerint nem ismerős helyre mentek, nem tudjátok mit kaptok, illetve azért valami fixet szeretnétek, mert a szó elszáll...


Szóval legyen benne mikor hány órától hány főre foglaltátok le a helyet, az meddig tart. Aztán előkészületeket ki intézi, díszítés, székek, stb. Ha ők díszítik, akkor milyen szín, részletek...részletek. Vacsora hány órakor kéred a levest, azokat tálban (mennyisége) a második fogást hogyan szervírozzák (milyen feltét, köret, savanyú) desszert hánykor. Második nekifutás (ha van ilyen), hogy pl tízkor legyen x... éjfél után mi van, illetve az italokat nagyon pontosan írjátok le. kb ennyi a lényeg.

2011. okt. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az előszerződés azt jelenti, hogy abban állapodtok meg, hogy egy későbbi időpontban szerződést fogtok kötni.

Szóval ennek nem látom sok értelmét, ellenben szerződést köthtettek, amelyben rögzítitek, hogy mikorra, milyen feltételek mellett foglaljátok le az éttermet, kitértek benne az étkezésre is akár.

Pontosítani később is lehet. Ezt lehet biztosítani foglalóval. Ha nincs írsábeli szerződés, csak írnak egy átvételi elismervényt arról, hogy átadtatok nekik x forint összeget foglaló címén, akkor sokkal bonyolultabb a helyzet, mivel ha mégsem jönne össze ott a vacsora (akár ti gondoljátok meg magatokat, akár az étteremmel van valami gikszer), nagyon nehéz eldönteni, hogy történt-e szerződésszegés, és visszajár-e a foglaló, vagy elveszítitek (hiszen ha nincs egyértelműen rögzítve, hogy pontosan milyen feltételekben állapodtok meg, akkor nehét eldönteti, hogy megszegtétek-e az adott feltételeket).

Azt javaslom, hogy foglalót csak akkor adjatok, ha szerződést is aláírtok. Ha nem, akkor az átadott összeget hívjátok előlegnek, az másképp minősül (akkor is visszajár, ha meggondoljátok magatokat).

2011. okt. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindkettőtöknek! Igen, nekem is az a bajom ezzel az előszerződéssel, hogy az tulajdonképpen egy későbbi szerződést alapoz meg. Nagyjából sejtem, hogy mit kéne mégis rögzíteni írásban, csak hát még soha nem szerveztem esküvőt, így nem tudom, mi a szokás, illetve nem szeretném, hogy kb. UFO-nak nézzenek, hogy mit is akarok én... :)
2011. okt. 10. 20:22
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk úgy volt, hogy mindegyik étterembe bementünk, elmondtuk mért jöttünk beszélgettünk, kaptunk egyből menüsorokat, ajánlatot, árat mi mit tartalmaz mit lehet külön vinni. Ezeket begyűjtöttük és úgy választottunk, visszamentünk személyesen felírtak minden adatot. Nálunk nem kértek foglalót, majd csak a végén kell fizetni, és nem sokára megyünk majd az előszerződést aláírni.
2011. okt. 11. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
én készülök. mi felhívtuk a panzió-éttermet, megbeszéltünk egy időpontot, találkoztunk, és meghallgattuk egymást. Nem kért foglalót. A bökkenő annyi, hogy több, mint két hete nem küld semmilyen infót, még árajánlatunk sincs, nem is tudjuk elérni, és több, mint 200 km-re lakunk onnan, így sajnos nem megoldható...
2011. okt. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, aki válaszolt! Mi ma voltunk, és szerencsésen megoldódott a "problémánk". Lefoglaltuk a helyet! :) Az ételek árának 20%-a volt a foglaló, lepapíroztuk, amit kellett, de még akármin tudunk alakítani és az ár is alkuképes még (alacsonyabb lehet, több nem), szóval nagyon rendesek voltak. :)) Sok-sok boldogságot kívánok mindenkinek!
2011. okt. 11. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!