Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Házasságkötéstől számítva...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasságkötéstől számítva meddig lehet a leánykori nevet, a férjezett névre változtatni? Mi a határideje?

Figyelt kérdés
2011. okt. 21. 08:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
60%
Mivel az anyakönyvvezetőnek meg kell adnod, hogy mi lesz a neved, így maga a házasságkötés a határideje. Ha akkor nem változtattad meg, akkor esküvő után csak a BM-nél kérhetsz névváltoztatást.
2011. okt. 21. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Nincs határideje. Ha nem kéred a névcserét a házasságkötéskor, kérheted utána bármikor.
2011. okt. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
A szem.ig. és egyéb okmányokra gondoltam.
2011. okt. 21. 08:40
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán sikerült a kérdést úgy megfogalmazni, hogy tudjuk, hogy mire gondolsz. Tudtommal 15 nap van az okmányokat újra cserélni. A TAJ és adókártya ilyen esetben ingyenes, személyi, jogosítvány ugyanannyiba kerül mintha lejártak volna.
2011. okt. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%

Na ez engem is érdekelne...

Én megpróbáltam elintézni a házasságkötés után, amikor szabadságon voltam, de hát ők időpontra dolgoznak az okmányirodában, én meg ezért nem veszek ki szabit...

Decemberben munkanélküli leszek, akkor lesz időm ezekre, de nem tudom, mit fognak szólni, hogy egy fél évvel az esküvő után megyek hozzájuk.

2011. okt. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek olyat, aki még mindig nem íratta át a dokumentumait, pedig már több mint 1 éve házas. Elvileg van rá pár napos határidő, de semmi nincs, ha később tudsz csak bemenni elintézni. Legfeljebb ejnye-bejnyéznek, de megcsinálják.
2011. okt. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Én is decemberben leszek munkanélküli és akkorra terveztem az okmánycseréket. Nekem szept.3.-án volt az esküvőm. Remélem nem lesz baj.
2011. okt. 21. 08:56
 8/14 anonim válasza:
77%

"...de semmi nincs, ha később tudsz csak bemenni elintézni."


Na ilyent ne ajánlj senkinek! Ha egy rendőr igazoltat, akkor mivel az adataidat a központból kéri le, nem fognak egyezni. Ezen a ponton ha nem elnéző, akkor fel fog jelenteni, ha jól emlékszem "Személyi azonosságot igazoló okmányokkal történő visszaélés" miatt. Ugyanolyan érvénytelenné válik az okmány 15 nap után, mintha lejárna az érvényessége.

2011. okt. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
72%

en nem reg jartam vegig ezt a procedurat.

ha a "ne"-t szeretned azt felvenni pl baloghne kiss laura. azt csak valas elott illetve elhalalozas elott lehet csak.

En hazassag utan 2evvel inkabb csak a vezetek nevet akartam igy nev valtoztatassal megcsinaltam illetek belyeg szukseges hozza. 20 per alatt megvan.

aztan a rosszabbik resze amikor uj szemelyi,lakcimkartya,jogsi stb

2011. okt. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy az esküvő után meg Kell mindjárt csináltatni, nekem 15 napot mondtak, persze ez lehet gondolom 30 is ha nem sikerül elöbb. Én kb 20 napon belül elintéztem mindent, jogsi 4000ft, lakcímk. 500ft, személyi 1500ft, taj kártya és az adókártya ingyen volt. Augusztusban házasodtunk.
2011. okt. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!