Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Van olyan aki az esküvőjét...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van olyan aki az esküvőjét tervezi?

Figyelt kérdés
Főként az érdekelne, hogy azok írjanak akiknek nincs rá sok pénze. Hogy oldjátok meg, mégis mennyit tettetek félre stb.
2011. okt. 30. 13:55
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Mekkora a keret, mik az igények, illetve hol tervezitek az esküvőt? :) Hátha tudunk segíteni.
2011. okt. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Engem is érdekelne sok minden :)))


Én pl. a Lidl-be vettem 1 hónapja papírt, ami nem is olyan kemény, de nem is puha. Arra fogom a meghívót kinyomtatni 100 fő részére, valamint vettem hozzá 150 db borítékot (normál alakút). És az ültetéshez a kártyákat is.

Ennek a költsége volt eddig 1500 forint, de még veszek majd puhább kartonlapot is és arra fogom ragasztani a meghívókat és az ültetőkártyákat, hogy mégis legyen 'tartása'. Valamint akarok még venni valamilyen 'kiegészítőt', amit az ültetőkártyára vagy mellé tudok tenni.

Összesen erre 3-4 ezret szánok!


Szerencsére van vőfély, fényképész, fodrász, sminkes és virágos a baráti társaságban, így ők ezt bevállalják. Cserébe persze semmilyen ajándékot nem kérünk, hiszen már ez is sok segítség!


Mi szeretnénk még héliumos lufikat felengedni (amikre rá lesz kötve egy kis tekercs valamilyen szöveggel.) az égbe a szertartás után (csak polgári lesz), de még nem tudom honnan szerzek héliumot!


Ülésrendet már megcsináltuk. Szerencsére, ahol tarjuk (lagzi helyszíne) annak a tulajdonosa jó ismerősünk (párom tanítja az egész családját angolra), így 50% engedményt kaptunk mindenre.


A gyűrűk is max 5 ezer lesz összesen, mivel allergiás vagyok az aranyra (menyasszony), úgyhogy ez se lesz egy vagyon!


Szállást pedig olcsóbban megpróbáljuk elintézni a vendégeknek, de nem mi fizetjük.


Nászút nem lesz egyenlőre, mert 3 hónapos jelenleg a kislányunk! Majd bepótoljuk 15-20 év múlva :)))

2011. okt. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Június 2.-án lesz.Gyerekekkel együtt a vacsorán 25-en leszünk,a ceremónián kb.50-en.Meghívó sajátkezű lesz,dobócsokor,kimondott vidós,vőfély,zenekar nem lesz.Budapesten(Budán) lesz egy étterem teraszán ami egy parkban van,és a Duna közelében.Menüs lesz a vacsi,leves és 2 féle hús vegyes körettel 1 tányéron/fő,5 órára korlátlan italfogyasztás.A mennyaszonnyi tortát én és ha minden igaz az egyik ismerősömmel megcsináljuk,Ő cukrász én meg annak tanulok.

A páronak és nekem is béreljük a ruhát(lehet az enyém varratva lesz és az első felvét az enyém).

Nem lesz éjszakába nyúló eszem-iszom,dínom-dánom.Egy szolíd esküvő lesz,szűk családdal és régi barátokkal.

Mi mindennel együtt 300-350e-t szánunk rá.Anyukám kifizeti a ruhánkat,ezt kapjuk nászajándékba tőle,a többit összegyűjtjük.Hitelt nem vennék fel rá.Mi addig nyújtózkodunk,amíg a takarónk ér,de amúgy sem szerettünk volna nagy esküvőt.33/N

2011. okt. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Hát azt mondom ha lesz rá összesen 500 ezerünk akkor most nagyon sokat mondtam! RENGETEGET!
2011. okt. 30. 17:15
 5/23 anonim ***** válasza:
És hány fővel számoltok?
2011. okt. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Ha mindenkit meg akarok hívni aki a szívemhez közel áll az olyan 70 fő lenne, csakhogy ezek közül van aki idő közben férjhez ment, vagy van komoly kapcsolata, esetleg be is mutatta nekem, nem hívhatom csak az egyik félt! :(
2011. okt. 30. 21:52
 7/23 A kérdező kommentje:
A 70 fő az a párom családja barátai is!
2011. okt. 30. 21:52
 8/23 anonim ***** válasza:

hello


mi egyetértettünk a párommal abban hogy ne legyen nagy felhajtás, így könnyebb volt. egyszerű polgári esküvőnk lesz utána pedig egy pizzás ebéd.


az esküvőn 30 an leszünk az ebéden kb 22 -en.

így az ebéd 25 és 30 000 ft között lesz.

a tortát a barátnőm csinálja 6000-ért


mivel nem lesz esküvői ruhám így az a költség is kiesik. csak kosztümben leszek, a párom pedig meglévő öltönyében.


a gyűrűket pedig ajándékba kapjuk.


a terem bérlése pedig 18.500 ft. az esküvőre.


hát körülbelül ennyi.


persze ha valaki esküvői ruhát akar, annak van ára rendesen. többek között ezért mondtam le róla.meg bérelni.... azért hogy egyszer felvegyem...nem.

ráadásul nekünk decemberben lesz az esküvőnk olyanor az idő...:)lucskos, sáros stb... bár én remélem hogy fehér lesz minden:)

2011. okt. 31. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Hát 70 fős lagzit nem hiszem, hogy ki lehet hozni fél millióból úgy, hogy mindenkit meg tudj vendégelni tisztességesen, ruhát is bérelj, zene is legyen, sőt, ennyi ember mellé egy vőfély is kell már...


Szerintem két dolgot tehettek: hagyjátok a lagzit, és csak a szertartásra hívjátok meg a rokonságot, eztán tartotok a szűk családnak (kb. 10-15 főre gondolok) egy ebédet utána. A másik megoldás, hogy halasztjátok az esküvőt, és addig megpróbáltok félretenni. A kérdés csak az, nektek mennyire fontos, hogy "álomesküvő" legyen. Ha ragaszkodtok hozzá, inkább várjatok vele, mert ennyiből csak nagyon-nagyon fapadosan lehetne megoldani ennyi emberre a lagzit. :(

2011. okt. 31. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

2 dolog:


- A párom anyjával -apjával szörnyű a kapcsolatom, (a páromnak sem jó) és hát vannak olyan barátaink akik közelebb állnak hozzánk mint ők, tehát a szük vacsi kizárva.


- nem szeretnénk várni,félre tenni nem tudunk diákhitelem van :(

2011. okt. 31. 20:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!