Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Pénz híján arra gondoltunk,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pénz híján arra gondoltunk, hogy itthon a kertben tartanánk az esküvőt. Milyen ötleteket, tippeket tudtok adni? Dekor, virág, zen, étel stb.

Figyelt kérdés
Kihívnánk ide az anyakönyvvezetőt is. Ha rossz az idő benn is lenne elég hely.
2011. nov. 22. 11:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyik barátnőm tartotta otthon a kertben az esküvőjét, bát mondjuk ott csupán 20 személy volt. Grillezés volt, amolyan kertiparty hangulat. A fákat feldíszítették masnikkal (kicsit majálisosan). Zene számítógépről ment. Nekem tetszett, bár tényleg nem voltak sokan, 100 emberrel ezt nem tudom hogyan oldották volna meg...
2011. nov. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%
Azért kell hozzá egy jó erősítő és hangfal is, hogy abból szabad téren is hallatszon valami. Kérdezz körbe, biztos van valamelyik ismerősödnek ilyen.
2011. nov. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Mi is csak a szűk családot hívjuk, kb 30 ember. Két év múlva majd tartunk egy nagy dínom-dánomot.
2011. nov. 22. 11:12
 4/15 anonim ***** válasza:
47%

Én biztosan nem tartanám otthon, nem hiszem, hogy sokkal olcsóbban jössz ki vele. Max. az étterem bérlési díját (már ha van ilyen egyáltalán??) spórolod meg.

Baromi nagy meló azért egy lagzi lebonyolítása, nem hinném, hogy bárki a rokonságból azért megy, hogy egész este, meg előtte napokig gürizzen, főzzön, terítsen, felszolgáljon. Ez bármilyen lagziban összeszokott kollegák közös (kemény) munkája.

Persze, attól függ, hányan lesztek, ha 10-15 fő, akkor még lehet, hogy megéri, de több embernél én biztos nem csinálnám otthon.

Zenéről gondoskodni, szomszédokat ne zavard vele, lagzi után takarítani.... rengeteg munka ez.

2011. nov. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
63%

Ha a zene számítógépről megy,vagy alap szinti,akkor is kell valaki,aki folyamatosan azt állítgatja,figyeli,hogy ne fogyjon ki a zene a zenetárból...és nehogy véletlenül Beethoven csendüljön fel vagy épp Nightwish vagy Nickelback.(egyikse esküvői,se lagzizene)és hát sötétedés után ilyen hidegben ami itt most Magyarországon van(feltételezem,nem Kaliforniában laksz) nem biztos hogy jó kinnmaradni a hidegben.


A kerti dolog után a másik szempont a szomszédok nyugalma,és annak megzavarásának esetleges jogkövetkezményei...gondolom nem lenne jó másnap arra ébredni,hogy a ricsaj miatt akár egy,vagy több szomszéd is feljelentett(rendőrségi feljelentés) csendháborítás okán.


Ezt megelőzendő,én eleve átmennék mindegyikhez egy üveg borral(és írásban kérném a hozzájárulását).Ha írásba adja,hogy mindehhez a dajdajozáshoz-dínom-dánomhoz hozzájárult,akkor utána minden jogi alapot nélkülöz az,ha esetleg feljelent.

2011. nov. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
82%

A mi esküvőnk nyáron volt, 70 fős.. A kertben tartottuk,mivel szerencsére hatalmas kertünk van. 2 szakácsot és 4 pincért fizettem, meg a kaja azon részét, amit nem tudok kitermelni.. Elszállásolni nem tudtunk mindenkit, csak a társaság felét kb, a de többiek nem is maradtak volna éjszakára.. Székeket és asztalokat a művháztól béreltünk, asztalra díszeket, stb-ket megcsináltam én itthon. :) Vannak Pesten olyan méterárú boltok, ahol 300-350 ft egy m anyag, azokból elég sok kijött, viszonylag olcsón.. Óriási masnik a székekre, fák közé fehér szalagok, lampionok estére.. mivel a kertnek van olyan része, ahova nem szerettük volna, ha mennek, azt fehér szalaggal leválasztottuk, nem is mentek arra.. :)

mivel van medence is, és jó volt az időnk is, sokan megmártóztak.. :)

Zenét azt számítógépről oldottuk meg, és 3 nagy hangfallal..Szomszédoknak szóltam már 1 hónappal korábban, nem volt probléma belőle, az esti táncolásra már néhányan át is jöttek. :)

A gyerekeknek volt játszósarok, oda egy óvónőt hívtam, hogy vigyázzon a gyerekekre, még neki kellett fizetnem.

Sütiket itthon sütöttük, én, anyósom és apósom segített.. :)

Tortát a kisebbeket én sütöttem, a nagyot apósom diákjai sütötték. :) Az volt a vizsgafeladatuk, cukrászok. :)

Azt hiszem sikerült nagyon gazdaságosan kihoznunk az esküvőt. :)

Ja igen. :D

Ruhámat ebayről rendeltem, 15 000 ft volt, szállítással is.. Varrónő 4000 ft-ért rámigazította, szerencsére nem kellett sokat.

Páromnak az Asiacenterben vettünk öltönyt..:)

Sminkemet magamnak csináltam, nem viselem el, ha más nyúl az arcomhoz.. :S

Virágot a piacról vettük, esküvői csokromat is ott csináltattam és gyönyörű lett. :)

Fotósom nem volt olyan, aki profi, rengeteg ismerősöm fotózott. :)Meg osztottam ki néhány embernek fényképezőgépet, úgy 6-7 db-ot. Amikor kedvük volt, kattintgattak.. :) Összesen több, mint 4500 kép készült az estéről.. :D Bőven elég lett.. :D

2011. nov. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
79%

Ha a kertben vannak fák, nagyon hangulatossá teheted néhány sorégővel őket. Ikea-ban lehet kapni mindenfélét, most a karácsony miatt pedig bárhol találsz ilyeneket.

Kézzel készíthetsz színes lampionokat, szerintem a neten egy csomó elkészítési módot lehet találni, ha beírod gugliba. Ahhoz pedig csak papír kell meg drót.

Színes papírból virágokat is tudsz hajtogatni az asztalra.


Étel lehet svédasztal, de a rovarok miatt figyeljetek az ételek letakarására.

2011. nov. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
71%

OFF: Csak egy kérdés, miért akarsz még 2 év múlva dínom-dánom-ot tartani?

Nem gonoszkodásból kérdezem, nekem is volt ilyen tervem, csak érdekel más miért gondol ilyenre, mert egyre több helyen olvasok ilyesmiről.

2011. nov. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
82%
30 emberrel bőven meg lehet csinálni az esküvőt a kertben, nyaranta mi heti szinten csinálunk grillpartit, amire ennél még több barátunk is eljön. Ráadásul ennyi esküvői meghívott közül valószínűleg a nagy része családtag, vagyis inkább besegít, minthogy őt kelljen kiszolgálni. Általában minél nagyobb egy esküvő, minél több meghívott van, annál valószínűbb, hogy vannak amolyan repi személyek is, akiket muszáj körbeugrálni.
2011. nov. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Az esküvőnek amúgy is a polgári szertartás az egyetlen kötelező része, a körítés mikéntjét a házasulandók döntik el. Nem muszáj menüsoros, lagzizenés esküvőt rittyenteni, megcsinálhatjátok sima kerti parti stílusban is, ha nektek az jobban fekszik. Van olyan barátnőm, aki a családdal és néhány közeli baráttal mindössze egy otthoni ünnepi ebédet szervezett az esküvőjük után.
2011. nov. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!