Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Össze fog adni a minket egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Össze fog adni a minket egy katolikus pap úgy, hogy az esküvő előtt már együtt élünk?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy az egyház tanítása szerint ez bűn. De én akkor is szeretnék az Isten színe előtt is örök hűséget esküdni a vőlegényemnek, nekem ez fontos. Nem azért, mert milyen szép egy templom, meg a templomi esküvő meghittebb, hanem mert hiszek Istenben, és egy-két botlástól eltekintve (pl.: együttélés házasság nélkül) próbálok keresztényi életet élni. Tudom, hogy ez elég nagy botlás, de az élet így hozta. Most készülünk a plébánoshoz, és nem tudjuk, hogy mit csináljunk. Nem szeretnék hazudni, amúgy sem szeretek hazudni, viszont félek tőle, hogy így megtagadja tőlünk a házasság szentségét. Aki hasonló cipőben járt, le tudná írni a tapasztalatait? Visszautasítja ilyen esetben a pap, hogy összeadja az ifjú párt?
2011. nov. 25. 20:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy összead :)

Minket is összeadtak :)

2011. nov. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja és semmiképenn ne hazudjatok :) Mondjatok el MINDENT :)
2011. nov. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tutira nem fog visszautasítani! Ha gond lenne a házasság előtti együttélés, szinte senki sem házasodhatna templomban.
2011. nov. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Régen is megeskették őket. Csak sok helyen a fehér ruhát kifogásolták. Vagy 60 évvel ezelőtt egy falusi esküvőn a menyasszonyon már látszott,hogy babát vár. Akkor még a mirtuszkoszorú volt a divat. Az esketés megkezdése előtt a pap levette a menyasszony fejéről a koszorút,és közölte vele,hogy a mirtusz az ártatlanság jelképe,ami őt nem illeti meg. Azután összeadta az ifjú párt.
2011. nov. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%

ööö a Bibliában sehol sincs megírva, hogy házasság előtt nem élhettek együtt, sőt házasság sincs olyan mint a mai..

a lényeg, hogy szeretitek egymást.

2011. nov. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%
20:49 azért ez durva!!! Egy papban lehetne annyi jóérzés, hogy nem aláz meg valakit élete egyik legszebb napján egy hülye hagyomány miatt!
2011. nov. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%

Hát aki ilyentől fél, hogy nem ad minket össze a pap, az gyökér... Ez egy mese, hogy házasságig kb. ránézni sem szabad a másikra. Nem írja ezt sehol a biblia nevű mesekönyv sem. Na mindegy.

Kérdésre válaszolva: összead. igen

2011. nov. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Csak azért merült fel bennem a kérdés, mert az ezelőtti papunk nem adott össze több párt is azért, mert tudta, hogy együtt éltek az esküvő előtt, ezért sokan idegen helyen esküdtek. Most új pap van nálunk, csak őt nem ismerjük egyáltalán, és ezért kérdeztem.

2011. nov. 26. 15:15
 9/10 anonim ***** válasza:

Kénytelen, hiszen gyakorlatilag mindenki együtt él előtte... A paráznaságot meg úgyis meg kell gyónnotok előtte, a többi dologgal együtt.

Sok boldogságot!

2011. nov. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Nálunk egyáltalán nem firtatta, hogy ki hogyan kivel él. Annyit kérdezett, hogy voltunk-e elsőáldozók, és mivel párom nem volt, hozzátette, hogy ha gondolja, akkor járhat külön hittanra, ha szeretne elsőáldozó lenni. De azt sem erőlteti.
2011. dec. 13. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!