Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Templomi esküvőn (református)...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Templomi esküvőn (református) milyen szerepe van a tanúknak? Ott is kell aláírni?

Figyelt kérdés
2012. jan. 18. 08:37
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
Nálunk ott nem volt semmi szerepük. Még a neveket se kérdezték.
2012. jan. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%
megfogtam a nővérem csokrát, míg aláírt. :))) ennyi, meg előtte fel kellett menni a lelkészhez, de már nem emlékszem mit akart pontosan, az tuti, h fizetni kellett neki ott vmit. szóval a szerep kb 0.
2012. jan. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
40%
Aha... ha a tanunak semmi szerepe nincs SZERINTETEK, akkor minek egyáltalán a templomi esküvő? Szerintem el kéne beszélgetni a pappal, hogy mire való a szertartás (azon kívül, hogy oooolyan szééép), és miért kell a tanu.
2012. jan. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%
a református hitben nincs pap, lelkész van. a templomi esküvő nem a tanukról szól, hanem, h Isten előtt egybekelünk. én nem látok semmi rosszat abban, h nem kellett aláírkálnom.
2012. jan. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Nálunk alá kellett írjanak egy Oklevelet. Az egész szertartás alatt ott álltak mellettünk. (Most így hirtelen többre nem emlékszem.)
2012. jan. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Morcogónak: Nem az volt a kérdés, hogy mi a lényege a templomi esküvőnek, mivel ezzel tisztában vagyok. Isten előtt szeretnénk megesküdni, és nem csak szép ruhában hagyományt tisztelni, csak azt nem tudtam, hogy pontosan hogyan zajlik az esküvői szertartás - van-e szerepe a tanuknak.

2012. jan. 19. 11:51
 7/8 anonim válasza:

Szia! A szertartáson nem kell csinálniuk semmit sem.

Ami az aláírást illeti, szerintem gyülekezete válogatja. Valahol kérnek tőlük aláírást, máshol nem. A lelkészed bizonyára felvilágosít ezen a téren is, ha megkérdezed. Kérdezd őt bátran! :)

2012. jan. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
utolsó vagyok: a szertartás menetéről is nyugodtan kérdezd meg.
2012. jan. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!