Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Juniusban lejár a személyim,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Juniusban lejár a személyim, de csak augusztusban lesz az esküvő. Most akkor újra meg kell csináltatnom? Vagy van valamilyen kiskapu?

Figyelt kérdés
2012. febr. 1. 15:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nincs. Érvényes személyi igazolvány kell a házasság megkötéséhez.
2012. febr. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ideiglenes papírral csak el lehet intézni valahogy... menj be érdeklődd meg!
2012. febr. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ideiglenes személyivel igen, de az csak 30 napig érvényes, és ugyanannyi az illeték, hiszen az új személyi megrendelésekor állítják ki. Tényleg nincs kiskapu, hasonló helyzetben voltunk az esküvőnk előtt, így biztosan tudom.
2012. febr. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%
Illetve ha van érvényes jogosítványod, útleveled az megfelel! Csak most jutott eszembe, mert nekem az sem volt, és a magam példájából indultam ki. (utolsó válaszadó)
2012. febr. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
32%

tartsd meg előbb az esküvőt, ti ketten meg két tanú, és onnantól érvényes a férjes neved, csináltathatod a személyit.


a nagy napon meg vagy csak templomi lesz, vagy megerősítő polgári, vagy lehet csinálni olyat, mint még egy polgári, csak nem a hivatalos anyakönyvet írjátok alá, hanem valami "mű"-t

2012. febr. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs se jogsim, se útlevelem (ami érvényes lenne akkor). De amúgy kell egyáltalán vinni a nagy napon is a személyit? Vagy mikor látja az anyakönyvvezető?
2012. febr. 1. 16:04
 7/14 anonim ***** válasza:
Kell bizony, sőt a tanúknak is.
2012. febr. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
És akkor előrántom a harisnyakötőmből? :DDDD
2012. febr. 1. 16:59
 9/14 anonim ***** válasza:

Az esküvő napján nekünk nem kellett vinni a személyiket, csak a két tanúnak. A miénket a részletek egyeztetésekor (kb. 1 hónappal esküvő előtt) lefénymásolta az anyakönyvvezető.

De lehet ez településenként más és más.

2012. febr. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én most újítattam személyit, mivel jogsim is volt, meg útlevelem, így 1500 Ft volt az illeték. Azt hallottam még, ha újtípusú a személyid, de semmi másod nincs akkor is ennyi, de ebben nem vagyok biztos. Ha nem vonatkozik rád semmi, akkor 3000 Ft az illeték.


Érdeklődj az okmányirodánál hátha van valami kibúvó, mert így 6000 Ft lenne neked. Ráadásul minimum 2 hét míg megérkezik az új személyi.

2012. febr. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!