Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Milyen nászajándékokat kaptato...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen nászajándékokat kaptatok/vettetek?

Figyelt kérdés
2012. márc. 24. 15:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Minden egyes esküvőn, ahol eddig megfordultunk, pénzt vittünk. Mindig megkérdezzük, hogy mit szeretnének a párok, ha személyesen kapjuk meg a meghívót. Ha pedig postán, akkor általában eddig benne volt a meghívóban a nászajándék kérés.

Összegben: 50-60 ezer forint szokott lenni 1 esküvő. Szerencsére egy évben általában 1-en veszünk részt.


Egyszer volt, hogy kaptunk nászajándék listát is. Durva dolgok voltak rajta, nem szégyenkezett az ifjú pár..

Volt rajta autótól kezdve porcelánkészletig minden.

Bár ott az esküvő is 5-6 millába került és hááát ... a menyasszony családjában sosem fogy ki a pénztárca...

Mi ott is pénzt adtunk, egészen pontosan 40ezer forintot. Úgy tudom, hogy azt hozzárakták az autó költségéhez, amit a fiú keresztapjától kaptak. Gondolom tankoltak belőle...


Mi esküvőnkön pedig szinte kivétel nélkül pénzt kaptunk mindenkitől. Kivéve persze az idősebb rokonok, akik még a régi hagyomány szerint ágyneműt, párnát és pólyát (gyermekáldáshoz) hoztak.

2012. márc. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azért az autó a nászajándéklistán nagyon durva! Bele sem merek gondolni, mik szerepelhettek még a listán.
2012. márc. 24. 15:51
 3/6 anonim ***** válasza:
95%

Amikor megkaptuk a meghívót, 8 hónapos terhes voltam és 10 hetes volt a baba az esküvőn. Sem energiám sem lehetőségem nem volt ajándékot venni. De nem is kellett. A pár még a szülőknél él így pénzt kértek. Vagyunk olyan jóban, hogy megkérdeztük mikor megkaptuk a meghívót.


Mi jövő nyárra tervezzük az esküvőt. Ha valaki megkérdezi, pénzt fogunk kérni, ha nem, örülünk az ajándéknak :-)))

2012. márc. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez tényleg húzós ajándéklista. Mi mindig pénzt szoktunk adni,de meglepődtem az 50-60 ezren,mi ennyit nem szoktunk.Ha ketten mentünk 30 ezer ft-ot vittünk,igaz mi nem tartoztunk a szűk családhoz.
2012. márc. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Pénzt kaptunk, és mi is azt viszünk. Akárki akármit mond, egy ifjú pár általában annak örül a legjobban egy lagzin :)

Ehhez hozzátartozik, hogy ha nem vagytok ott az esküvőn, csak mondjuk attól függetlenül megajándékoznátok a párt (mondjuk kéttanús esküvő volt csak és nem ti voltatok a tanúk), akkor lehet valami tárgyit is, mi ilyet adtunk olyan párnak, aki az esketésre nem hívott meg, csak utána vacsorára. Mert adni akkor is illik, de ezesetben a pénzt nem tartom megfelelőnek.

2012. márc. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Tavaly a szüleim voltak egy esküvőn ott azt kérte az pár, hogy olyan dolgokkal ajándékozzák meg őket amelyre már családként nem nagyon költhetnek majd.


Anyukám két garnitúra valódi selyem ágyneműhuzatot vett neki, a neten rendelte.


Meseszép volt, díszdobozba, ahogyan filmekbe látjuk,csak ámultunk mikor kibontottuk a postai csomagolást.


Mondtam anyunak, én is felírom majd a nászajándék listámra.

2012. máj. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!