Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Lagzi nélküli esküvő miatt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lagzi nélküli esküvő miatt tapasztaltatok már komoly sértődést?

Figyelt kérdés
Nyáron házasodunk a párommal, mivel nem vagyunk party-arcok és anyagilag sem engedhetjük meg a lagzit csak 2 tanús polgári és 10 fős templomi esküvőt tartunk utána egy vacsorával. Templomba is azért csak a szűk családot hívjuk, mert a sok vidéki rokont nem küldhetjük haza vacsi nélkül. Több barát is vérig van sértve hogy nem láthat a templomban, ez kicsit elszomorít :( mással is történt már ilyen? Magyarázkodjak, hogy felfogják, vagy hagyjam a csudába őket a sértődésükkel?

2012. ápr. 6. 21:19
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
89%
hát én úgy gondolom, ha nem értik meg, akkor nem is igazi barátok. másrészről viszont nem gondolom, hogy túl nagy költség a szertartásra meghívni őket. A vacsira nem kell meghívni őket, de az, hogy beülnek a templomba, szerintem nem összeg.
2012. ápr. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Én azt nem értem, miért nem engeded, hogy megnézzék a szertartást? Biztos vagyok benne, hogy megértenék, hogy utána nem lesz vacsi, csak a rokonoknak. Nekem is van olyan barátnőm, akik csak a közvetlen családtagoknak adtak egy ebédet.

Én is megsértődnék, ha egy barátnőm nem engedné, hogy lássam az esküvőjét.

2012. ápr. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Engem nem zavarna ha ott ülnének a templomban, párom viszont nagyon frusztrálnak érezné magát, sokkal több rokonom-barátom lenne mint neki ha bővítenénk a kört. Nem akarom, hogy az esküvőjén kicsit is rosszul érezze magát. Továbbá ha már xy barátok ott vannak akkor már kell a rokonság is(legalábbis az a része, akik fontosak és ők tényleg messziről jönnek, szóval nem lehet elküldeni őket csak úgy. Első kör 10 fő, második már 50, és arra már nincs keret.
2012. ápr. 6. 21:31
 4/21 anonim ***** válasza:
16%

Van egy durva ötletem. Két kalapot csináltok: egyikbe bele az ő rokonai, a másikba a tied.Mind a kettőbe beleteszitek a rokonaitokat,egyikbe ő az övéit,másikba te a tieidet,és egymás kalapjaiból húztok,lehetőleg egy független ember jelenlétében).

Így a véletlen dönti el,tehát senki senkit nem hibáztathat.(A lényeg ilyenkor,hogy a kalapba olyan ne kerüljön már eleve bele,akit alapból nem akartok meghívni,hogy a végeredmény ne az legyen,hogy a francba - miért őt húztam ki?)

2012. ápr. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
95%

A párod rosszul érezné magát, ha a te barátaid látnák az esküvődet? Inkább örülnie kéne, hogy sokan vannak...

Szerintem hülyeség lenne nem beengedni őket a szertartásra, a vacsin meg tényleg nem kell mindenkinek ott lenni.

2012. ápr. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
69%

Esetleg megbeszélitek a pároddal, hogy aki akar, az a templomba eljön, de vacsora csak a családnak van.


Ha a párodat ez is zavarja, akkor maradjatok az eredeti megoldásnál, aki megsértödik, anank úgy kell, majd megbékül - elvégre a ti esküvötök, úgy csináljátok, ahogy nektek jó.

2012. ápr. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Felénk természetes,hogy a barátok,ismerősök,távolabbi rokonok csak a szertartáson vannak jelen.

Nagyobb lakodalmaknál kétféle meghívót készíttetnek.

Az egyiken csak az esküvő ideje,helye és a távirati cím van, a másikat kiegészítik a vacsorára szóló meghívással. Szűk körű vacsoránál(ebédnél) a meghívottaknak személyesen viszik el a meghívót,és szóban hívják meg őket.

Akik csak a szertartásra hivatalosak,azok nem szoktak ajándékot vinni,legfeljebb valami apróságot,vagy táviratot küldenek.

2012. ápr. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Csak azért megfosztani a barátokat az élménytől, mert a fontos rokonok távol vannak? Nem túl jó ötlet.

A távolélő rokonoknak megmondhatjátok, hogy meg vannak hívva, de sajnos vacsorára ne készüljenek. Ha így is elmennek megnézni titeket, az már az ő döntésük lesz. Szóval nem kell, hogy kellemetlenül érezzétek magatokat, ha ennek tudatában utaznak olyan sokat a rokonok.

2012. ápr. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is szűk családi körben lesz a vacsora,de a templomba szinte mindenkit meghívtunk.A távoli rokonok,mikor megkapják a meghívót látják,hogy az csak szertartásokra szól,vacsira nem.Ha ők úgy döntenek,hogy nekik megéri elindulni otthonról 1-2 óra miatt,amíg a szertartás tart,mert látni szeretnének titeket,az az ő dolguk.Felnőtt emberek,akik tudnak gondoskodni magukról,hoznak szendvicset az útra,kiszámolják mennyibe kerül nekik az utazás és időben mennyit vesz el tőlük a dolog.Nem bunkóság az,hogy nem hívjátok meg őket a lagzira,az viszont igen,hogy egy "ingyenes" eseményen,ami életetek nagy napja nem vehetnek részt még akkor sem,ha szeretnének.

A vőlegényed érdekes.Senki nem tehet arról,hogy mekkora a rokonsága.Ez gyerekes gondolkodás,ha nekem nincs legalább annyi ismerősöm,mint neked,akkor a tieid sem jöhetnek.Ez a nap kettőtöké,nem csak a menyasszonyé és nem csak a vőlegényé.Remélem a házasságotok alatt nem kell majd értelmetlen áldozatokat hozni azért,hogy a másik elégedett legyen.

2012. ápr. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Felénk is szokás hogy vacsi csak szűk családnak,de temploma mehet bárki,nemrég voltam igy,csak templom. Nem volt gond az sem hogy 150km-re kellett utazni,a látvány megérte.
2012. ápr. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!