Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Kb 40 fős lagzira fogadjunk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kb 40 fős lagzira fogadjunk ceremóniamestert?

Figyelt kérdés

2012. máj. 7. 16:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

Én biztos nem tenném.

Megkérnék valaki a családból hogy terelgesse a népet, merre kell menni. De ezektől a kiabálós idiótáktól rosszul vagyok.

2012. máj. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
43%
a ceremóniamester nem kiabál, az a vőfély akire te gondolsz kedves 1. válaszadó.
2012. máj. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem biztos van olyan a baráti társaságban, akinek mondjuk jó humora van, vagy előtte kicsit felkészül, aztán terelgeti a népet, meg elsüt pár jó poént:)
2012. máj. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Okés, szerintem akkor megkérünk majd valakit a baráti társaságból.


Amúgy mi a különbség a vőfély és a ceremóniamester között? Tényleg nem tudom.

2012. máj. 7. 16:49
 5/12 anonim ***** válasza:
70%
A vőfély a rigmusos, parasztruhás, a ceremóniamester meg az öltönyös, elegáns változat. Nekem 52 fős lagzim volt, nem volt szükség egy irányító idegenre, férjemmel mindent kézben tartottunk, szuper volt :)
2012. máj. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%
olyan nincs hogy parasztruhás, esetleg népies öltözet.
2012. máj. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Kedves 5-ös, ha erőteljes egyéniségek vagytok, akkor biztos jó, ha nem irányít más, csak ti, de amúgy még 40 főnél is jó, ha van ceremóniamester vagy vőfély, főleg, hogy aznap nem a jegyespárnak kellene minden csip-csup ügyet intéznie a háttérben, mert a vőfély/ceremóniamesternek az is a feladata, hogy a háttérszemélyzetet, fotóst, videóst, zenekart irányítsa, támogassa.



Barátot azért nem javaslok, mert ő nem figyel annyira a "menetrendre", vendégekre, hiszen ő ott nem dolgozik, hanem egy vendég, aki mellesleg besegít.


Vendégként több olyan esküvőn voltam, ahol ezen akartak spórolni, elég fura dolgok történtek :-)))

Az egyiken végül nem bírtam és egy kicsit átvettem az irányítást, végül kb. 120 főnek én szeltem fel a tortát is :-),

egy másikon pedig csak azért lettek a családról kisebb csoportképek, mert - szintén - nem tudtam nézni, hogy nem lett nagy csoportkép és végül én összetereltem őket kisebb csoportokba :-)))

Azóta is köszönik, mert kiderült, még soha nem készült a szűk családról közös fotó, főleg nem olyan, ahol mindenki a legjobban öltözött formáját hozza :-))



Hivatásos esküvőszervezőként csak azt tudom javasolni, mindenképpen fogadjatok fel valakit, aki nektek, értetek dolgozik aznap és terelheti a násznépet, ha kell, akkor játszatja őket, sőt, ha 1-2 lány petrezselymet árul, akkor meg is táncoltatja azokat.



Sok boldogságot,

Rózsáné Orsi

esküvőszervező

2012. máj. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
véleményem szerint teljesen felesleges. 40 ember nem birka, hogy ne tudja mikor mit kell tenni. van szátok, tudtok szólni. ha 1 fotóst, zenészt, v bárkit, aki szolgáltató az esküvőn terelgetni kell, az már régen rossz...mi kb 50-55-en leszünk, nem lesz sem vőfély, sem ceremóniamester, elboldogulunk ennyi közeli rokonnal és baráttal. (én is rendezvényszervező vagyok).
2012. máj. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

5. vagyok, a "parasztruhát" nem pejoratív értelemben írtam, de a népies kifejezés valóban szebb. Tehát a buggyos fehér ing- hímzett fekete mellényre és csizmára gondoltam :)


Nem feltétlen az erős egyéniség volt nálunk a mérvadó, hanem az hogy az esküvőnkön ebből az 52 emberből majdnem mindenki mindenkit ismert, mindenki tudta az aznapi "rendet", mármint mi hol és mikor lesz, mi köti össze az egyes szertartásokat, stb. A vendéglő ahol voltunk kicsi volt és családias, amikor jött a torta, szóltak nekünk előtte, és megkértük az embereket, csüccsenjenek le mert jön az este egyik fénypontja :) Mindenki leült. A vacsora meg alapból rögtön az étterembe érkezéskor volt, tehát mindenki ülve várta, senkit nem kellett igazgatni. A menyasszonytáncot pedig a zenekar énekesnője jelentette be, így azzal sem volt gond.


Nekünk tehát nem volt megerőltető, én egyébként is szeretek ezerrel pörögni, így pedig, hogy szinte mindenki mindenkit ismert, "szájhagyomány útján terjedt" az infó, hogy üljenek le, mert pl. Örömapa beszéd következik.

52 főnél ez simán ment, most sem tenném máshogy.


De tény, hogy a 120 fős lagzinál már kell valaki, aki egyben tartja a hatalmas társaságot, mert valaki mindig a teraszon lesz, vagy a kertben, vagy bárhol. 40 főre azonban én is feleslegesnek tartok egy külső irányító személyt, mert a 40 fő az nem sok. Ennyi ember nem széled szét mint egy nyáj, simán tudja fogni, hogy épp hol a pár, és mi következik. De aki idegeskedős típus, nekik lehet talán könnyebb ha nem kell ezzel foglalkozni, hogy az emberek vajon odafigyelnek-e az eseményekre. Kulturált összetételű 40 főnél szerintem odafigyelnek egyébként..

2012. máj. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
9. vagyok (és 5.),még annyi, hogy nálunk a fotózáson az összeterelést a fotós végezte, a táncok bejelentését a zenekar énekesnője, a tortát pedig a pincérek és én jelentettük be. Az éjféli menüt szintén a főpincér. Az Örömapa beszéd egyszerű volt, mert vacsi végén úgysem olyan bunkók az emberek hogy egyből felálljanak, hanem kicsit várnak, mi lesz, és nálunk ahogy Apu elkezdett kikászálódni, már mondták egymásnak, hogy mi következik :)) Tehát kis létszámú lagzinál simán belátható mindenki számára a terem és ha tudnak viselkedni, nem kell senkit terelgetni. A tánc meg olyan, hogy minden vendégseregben vannak emberek, akik nem azért nem táncolnak mert senki nem kéri fel őket, hanem mert nem szeretnek......na már most, ezt egy idegen nem tudhatja, mert nem ismeri a vendéget, akinek esetleg kellemetlen lehet hogy noszogatják a táncikára. Az én családomban is volt, aki egyáltalán nem táncolt, mert utál táncolni. Nem esett volna jól, hogy valaki piszkálja hogy márpedig ihajja-csuhajja. Mi viszont tudtuk, hogy ő beszélgetni szeret és sütizni :) Neki így volt jó a lagzink, hogy visszahúzódhatott, mert ő ilyen típus. Ha piszkálták volna, hamar hazament volna :(
2012. máj. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!