Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvő: hogy ne legyen kínos?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvő: hogy ne legyen kínos?

Figyelt kérdés

34 éves pár vagyunk, én a férfi. Esküvőt tervezünk, de mindkettőnktől távol áll a nagy lakodalom(mulatós,vőfélyes,stb). Ennek oka, hogy még csak buliban sem voltunk együtt az elmúlt évek alatt, főleg azért, mert nincs közös, aktív baráti társaságunk (külföldön élünk,itt ezt kialakítani eddig nem sikerült, de otthon sem lenne egyszerűbb ennyi idősen már. Persze hiányzik néha mindkettőnknek más társaság és a ritkán a buli is). Menyasszonyomnak még vannak otthoni barátai, akikkel tartja a kapcsolatot, néha találkoznak is. Mindegyikük családos már, én csak egyszer találkoztam velük. Az ő rokonsága is nagyobb, így részéről lenne vagy 40 fő. Részemről a rokonság is kisebb, idősek és távoliak is, és nem is tartjuk a kapcsolatot. Barátaim sajnos nekem egyáltalán nincsenek. (Nem barát az a régi haver, aki megkeresésemre sokadszorra sem, vagy csak hónapokkal később válaszol. Még ha 4 éve meg is hívott az esküvőjére (lakodalomra nem), de azóta nem kíváncsi rám, nem érzem úgy, hogy meg kellene hívnom). Így részemről lenne kb. 6 fő.

Párom nagyon lelkesen szervezi a nagy napot, van már egy marék koszorúslánya. Úgy gondolom, ez elsősorban a nő és a szüleink ünnepe is, ezért nem mondhatom, hogy tartsunk két tanúsat a szülőkkel, csak azért, mert cikinek érzem, hogy részemről nincsenek barátok és fiatalok. Viszont tartok attól,hogy emiatt megbélyegeznek,furcsának találnak,magyarázkodnom kell,stb. Erről mit gondoltok?


Másik kérdés:Mivel dínomdánomot nem tudok elképzelni, a hivatalos szertartások után egy vacsorára gondoltunk. Viszont ezt meg nagyon üresnek érzem önmagában,a családokon belül is vannak kibékíthetlen viszályok,tehát tartok attól,hogy sokszor kínos csend, vagy feszengős bájcsevegés lesz. (Ezért akartam szűk körűt, de máris papucs voltam és engedtem barátnőmnek:) ). Mivel lehetne színesebbé tenni a vacsorát, hogy a vendégek mégis úgy távozzanak: nem egy hagyományos, (vagy még rosszabb: unalmas,ciki) hanem inkább egy különleges esküvőn voltak? Bármilyen ötletre nyitott vagyok, hiszen még a szervezés elején vagyunk. Köszönöm:)



2012. máj. 22. 11:42
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

bizd a menyasszonyodra,és csak annyit kérdezz meg kb 2 hetente hogy szeretné-e hogy segis bármiben

had szervezkedjen,te csak hagyd magad

2012. máj. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem nem ciki, ha 6 fő, akkor 6 fő! A menyasszonyod majd mindent elintéz.Attól, hogy idős valaki, még meg lehet hívni, ha elmegy ott lesz, ha nem, akkor nem! A családi viszályokra pedig ott a vőfély :)
2012. máj. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%
Hát valóban elég fura, hogy részéről 40 ember, részedről meg 6. Én a helyében engednék és kis esküvőt tartanék. És hogy lásd, nem a levegőbe beszélek: ha egyszer oda kerül a sor, én is ilyen helyzetben lennék a párommal, mert ők messziről költöztek ide, a szülein és a nővére családján kívül senki nem lakik közel és mivel nincsenek is túl jóba, nem is jönnének el onnan ilyen távolságra. Nekem viszont sok rokon van megyén belül. Kétlem, hogy pl. a menyasszonyodnak puszipajtása lenne az a 40 ember, abban van bőven olyan, akit a szülei miatt kell hívni, vagy mert "mi is voltunk náluk". Na, engem ez nem érdekelne. Szerintem győzd meg a kis esküvőről.
2012. máj. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is így lennék vele,mint te,plusz nekem is max. ha 6fő lenne a részemről..:)Valami music csak kellene ezen a napon,nem?Valami lágyabb a mulatósnál,ha nem akartok pörgős dolgokat.Meg egy kis tánc se lenne azért rossz.
2012. máj. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csináljatok olyan mozzanatokat az esküvőre, ami illik hozzátok és oldja a hangulatot. Pl. csokiszökőkút, fondü, közös sajttálak, koktélozás, diavetítés fotókból. Ezek light-os, nem bulizós dolgok, de oldják a hangulatot, a vendégek "elpiszmognak" a csokimártogatásban stb. Egyébként ne érezd furának, hogy tőled csak kevesebb vendég lesz, ne aggódj a kínos csend és bájcsevegés miatt, az esküvőkön azért mindenki igyekszik a legjobb formáját mutatni. Sok boldogságot!
2012. máj. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

4. és 5. válaszhoz hasonlóan szívesen veszek még ötleteket. Valami háttérzenére (laza, fiatalos, jazzes) mindenképp gondoltam, illetve a diavetítés is felmerült.

Tánc: zenekar nélkül? Csak mi ketten egy nyitótáncot, mert ez a szokás? Bár nem is táncoltunk még, biztos be tudnánk tanulni valamit.. egyikőnk sem szeret szerepelni.

2012. máj. 22. 13:06
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Mivel az én férjem nem egy táncos alkat, verset olvasott nekem, nagyon megható volt :). A kislányok is csak álltak és néztek.
2012. máj. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Nálunk is hasonló (lesz) a helyzet, csak fordítva. Az én részemről anyukám, nővérem, és még talán nagybátyámék és 1 vagy 2 barátnőm lesz a "vendégsereg". A Párom részéről viszont kb. 60-80 fő (és csak a szűk rokonsága lesz meghívva). Kicsit rossz érzés számomra, hogy csak ekkora a rokonságom, de sajna ez van, el kell fogadni. Ettől függeltenül ugyanúgy tartunk lakodalmat, maximum egy-két "hagyományos" rész kimarad (pl.kikérés).


Szerintem ne érezd cikinek ezt a helyzetet!


27/N

2012. máj. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Az ülteténél ne a hagyományos verzió legyen, hogy egyik oldalt a te rokonaid, másikon a menyasszonyé. Üljenek összekeverten, vegyesen persze, ha valaki házas, akkor ne szedjétek szét őket. Így elkerülhető a kínos csend, mert az új "rokonokkal" fognak ismerkedni. Meg így az azonos korosztályúakat is egymás mellé ültethetitek.

A háttérzene teljesen jó, legyenek olyan dalok is, amik nemcsak ti szerettek, hanem egy-egy rokon kedvence. Ez is alapot adhat a viccelődésre, mondhatjátok neki, hogy most a te zenéd jön. :)

2012. máj. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!