Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Voltál már külföldi esküvőn...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Voltál már külföldi esküvőn vendégként? Ha igen, milyen volt, mik a benyomásaid?

Figyelt kérdés

2012. jún. 3. 18:33
 1/8 anonim ***** válasza:
53%

Nem tudommit akarsz megtudni.kb 20 "külföldi" esküvön voltam az USA-tól Töröországig.

Esküvő. Különböző szokásokkal és különböző kajákkal.Mindnek a lényege, hogy család és barátokegyütt vannak és sokat esznek-isznak táncolnak

2012. jún. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Most megyek idekint először esküvőre + lagziba a hónap végén. Annyit tudok róla, h egy vidéki hotelben lesz. Nem fog tovább tartani 12-1-nél, mert itt nem szokás. A pasik mind szoknyában lesznek, jó skót szokás szerint és egyiken sem lesz alsógatya :). Viszont nagon tartok attól, h nem találok ruhát. Otthoni esküvőkre olyan könnyen lehet, itt viszont úgy érzem, h ki fognak nézni, ha be állítok vmi 20-25 fontosba.

Nagyon puccos meghívót kaptunk a párommal. Van rajta egy honlapcím, amit ha megnyitsz, akkor elolvashatod a sztoriukat. Valamint adnak információt a hotelről, szállási lehetőségről, hogyan lehet eljutni. Van egy ajándéklistájuk is, amin pontosan felsorolják, h miket akarnak. Ha rákattintasz az adott dologra, akkor vagy kifizeted az egészet v felajánlod rá a rájuk szánt összeget és így több másik hozzátartozóéval együtt kifizetődik az ajándék.

Az RSVP (megjelenésről visszaigazolás) is interneten történik.

2012. jún. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok és bocsánatot szeretnék kérni, mert van egy két "ragzási" hiba az írásomban :) Párom folyamatosan dumál hozzám és nem érti meg, h várnia kéne 1 pillanatot, h tudjak rá figyelni.
2012. jún. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nem mindegy, hogy hol van az a "külföld".

És persze, mint ahogy a magyar esküvők sem egyformák, úgy egy más adott országon belüliek sem.

2012. jún. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Csak simán általánosságban kérdeztem.

Én még nemhogy külföldi esküvőn nem voltam, de abszolút semmilyen esküvőn. A sajátom lesz az első. .)

2012. jún. 3. 19:46
 6/8 loorien ***** válasza:
100%

Amerikai es angol eskuvokon voltam. Mindket orszagban vagy csak templomi vagy csak polgari eskuvo van, mert a templomi eskuvot ugyanugy elismeri az allam. Szamos mas hasonlosag van, pl hogy altalaban este 11 korul vege az egesznek. Meg nem voltam olyan angolszasz eskuvon, ahol zenekar lett volna, DJ a divat.

Kozos az is, ahogy a vacsorat intezik. Tobbfele menusor valasztekot kuldenek el a meghivoval, s vissza kell kuldened, hogy melyik eloetelt, foetelt es desszertet valasztod. Ezt kapod az adott napon, szepen felszolgalva, viszont elofordulhat, hogy nem izlik es ehen maradsz.

Az angol eskuvokre nem megy akarmibe az ember, noket nadragban meg nem lattam, s nagyon gyakori, hogy kalapot tesznek. Nekem nagyon furcsa volt, hogy nem mindenkit hivnak meg magara az eskuvore es az utana kovetkezo vacsorara, hanem van akit csak az esti mulatsagra. Ugye otthon is elofordul, hogy nem hiv meg az ember mindenkit az unnepi vacsorara, pl kollegakat meghiv az ember magara a ceremoniara, de utana nem. Itt viszont a kevesbe kozeli ismerosoket, rokonokat csak az esti bulira hivjak meg, ok nincsenek jelen az igen kimondasakor.

A masik, ami az angol eskuvokon nagyon furcsa volt nekem, hogy magadnak fizeted az alkoholt, amit elfogyasztasz. Odamesz a barhoz, megrendeled, s rogton ki is fizeted.

Az elottem szolok emlitettek a naszajandeklistat, ezt is altalaban a meghivoval kuldik ki.

Hagyomanyok kozul nem talalkoztam olyan esettel, ahol a menyasszony ne tartotta volna be a valami regi, valami uj, valami kolcson es valami kek szokast.

Ezek jutottak eszembe igy hirtelen!

2012. jún. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó, nagyon jókat írtál!
2012. jún. 3. 21:34
 8/8 anonim ***** válasza:
Angliában voltam esküvőn. Csak polgári volt, fedett helyen, de egybenyitva a kerttel. Koradélután kezdődött, így vacsora előtt falatkákkal rohangáltak körbe pincérek. A vacsorán két főételből lehetett választani, isteniek voltak, ízléses terítéken. Nem spórolt az ifjú pár, az tuti. Esti buli nem volt, se zenekar, se cd. Beszélgetés, iszogatás, vacsora után kerti sütögetés. Kb 100-120an voltunk.
2012. jún. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!