Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi ez az ültetőkártya mánia...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi ez az ültetőkártya mánia az esküvőkön?

Figyelt kérdés

Régen sem volt és most sem értem, hogy miért kellene hogy legyen?

Persze engem nem zavar, ha van egy esküvőn. Csak nekem úgy jön le, hogy az egyik menyasszony megy a másik után...és most azért ilyen "nagy szám" ez.


2012. jún. 30. 12:05
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
33%
Azért van ez, mert a belső lényeg hiányát külsőségekkel próbálják meg pótolni. Egyébként óriási marhaság. Miért ne ülhetne mindenki oda, ahova akarna? Ha vendéglátó lennék, nemcsak esküvőn, akkor nem szabnám a vendégeimnek, hogy mit csináljanak, hiszen akkor a vendégek sem éreznék jól magukat. olyan, mintha csak díszletnekek lennének a vendégek. Végtelen nagy ostobaság szerintem is.
2012. jún. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
64%
Összeesküvés, hogy téged idegesítsenek.
2012. jún. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
82%
szerintem teljesen logikus ..előre megfontoltan elrendezik hogy azok a rokonok ismerősök akik jobban ismerik egymást közelebb ülhessenek és beszélgethessenek .. ez egy indok a másik pedig : gondolj bele egy csalás hátul áll a tömegben és utolsóként mennek be a vacsora terembe .. és me lesz ha ennek az 5 fős családnak nem jut elég hely egymás mellett .. most melyik kisgyerek ülne egy idegennekkel teli asztalhoz? nem értem a problémád ..ammúgy szerintem nagyon szép emlék tud lenni az ültetőkártya maga is
2012. jún. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem nem mánia. Nekem csak sima kézzel írott volt, azért, hogy közvetlen a mi asztalunk mellé ne rohanjanak oda a harmadunokatesók nagyszülei, mert hogy onnan jobb a kilátás... mikor én oda anyumat és nagyimat szerettem volna.

Mert odarohantak, aztán néztek, hogy milyen dolog, hogy ott a név. Hát ezért.

2012. jún. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
60%
Szóval kérdező, ezen az alapon téged minden zavar ami régen nem volt, és most van? Akkor minek netezel, miért van számítógéped, telefonod stb.? Régen ezek sem voltak..
2012. jún. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
78%

Ez egy szokás, ami egy nagyobb esküvőnél megkönnyíti a kavarodást. Bevonul egy étterembe mondjuk 70 ember, és vannak 10 fős körasztalok..csak épp van olyan család ami 4 fős, olyan, ami 3 fős, olyan baráti társaság vagy kollégák csapata a vendégek közöttt, akik esetleg 8 vagy 7 fősek......és nyilván az egy társaságból érkezőket egy asztalhoz ültetik.


Tehát, kicsikét itt gondolkodni kell, és máris rájöhettek hogy miért fontos az ültető kártya: ha előre meg van tervzezve, hogy minden asztal jól legyen kihasználva, akkor egyik 10 fős körasztalhoz ültetek mondjuk egy 8 fős kollégákból álló csapatot, és egy párt. EGy másik 10 fős körasztalhoz ültetek két egy 3 fős családot, egy 4 főset, és egy párt.................stb., stb.

Ha mindez el van rendezve, és ott várják a vendégeket a kártyák, nem lesz "menzahangulat", azaz mindenki keresi a helyét, de egy 4 fős család nem tud együtt ülni mert mondjuk minden asztalnál már csak max 2 szabad hely maradt, mert mindenki oda ült ahol szimpi volt neki a hely.



De érdekes, hogy valakinek ez nem egyértelmű, ahány esküvőn én voltam, mindenkinél volt ültetési rend, és nagyban megkönnyítette az egészet. Egyébként senki másnak nem okozott ez meglepetést, ahogy bementünk a terembe, mindenki azonnal kereste az asztalát, senki nem rökönyödött meg hogy van kártyája......mindenkinek természetes volt. Sőt, voltam olyan esküvőn ahol előre meg volt mondva hogy hol fogunk ülni, és mi is gondosan készültünk ülésrenddel a sajátunkon.


Ha nem egy 15 fős, kicsi ebédes esküvőt rendeztek, akkor bizony igen fontos az ültetés. LEgalábbis akkor, ha igényesek akartok lenni. Ez nem külsőség, ez a szervezettség. Ne keverj két eltérő dolgot, kedves második, pláne ha - ezek szerint - halvány lila segédfogalmad nincs az etikettről.

2012. jún. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
62%
bocsi, ELSŐ válaszolónak szólt.
2012. jún. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

"Persze engem nem zavar, ha van az esküvőn"---> Ebből az jön le nektek, hogy engem zavar vagy idegesít...?

Nem hiszem el, hogy már itt sem lehet egy kérdést kiírni kötekedés nélkül...

Csak szerettem volna tudni, hogy ki miért csinált ilyet.

2012. jún. 30. 12:53
 9/28 anonim ***** válasza:
95%
Tavaly a párom családjában volt esküvő, engem is meghívtak. Volt ültetőkártya, és igen, hálás voltam, amiért az anyósommal, az ő testvérével és férjével, párom nagymamájával és a párommal ülhettem együtt, nem pedig vadidegen rokonokkal, akik vagy letojják a fejem, vagy szétcincálnak. Így hatan ültünk együtt, el is fértünk, minden nagyon jó volt, hiszen őket már ismertem, de a többi 90 vendéget nem. :D
2012. jún. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
76%
Ja, elsőnek még annyit: a vendégeid nem attól fogják jól érezni magadat az esküvődön, ha nem lesz helyük leülni a saját gyerekeikhez, vagy fel kell állítaniuk pironkodva másokat, hogy hadd ülhessenek együtt. Vagy mondjuk egy férj-feleség érkezik utolsónak, és már csak két külön asztalnál van 1-1 hely, attól szerinted jól fogják magukat érezni? Mert szerintem nem. Vagy választják hogy oké, egyikük leül a kollégáid mellé, akik mondjuk 10 évvel idősebbek nála, másik meg leül a vidéki dédszüleidhez, mert ott maradt hely. Vagy választhatják a másik megoldást, pironkodva cserét kérnek.......tök jól fogják magukat érezni, csak mert a kedves házaspár ennyit sem törődött a vendégeivel, hogy legalább ilyesmire előre odafigyeljen.
2012. jún. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!