Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Szerintetek célszerű az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek célszerű az ültetőkártya eskűvőn?

Figyelt kérdés
Ha igen mi alapján csinálnátok?Melyik asztal megoldás a jobb a kör vagy a hosszú?
2012. jan. 14. 12:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%

Mindenképpen célszerű, ha sokan vagytok. Így nincs probléma abból, hogy ki hova üljön.

Szerintem a kör asztal jobb, ott lehet ismerkedni az asztaltársaságnak, meg elegánsabb is, de leginkább amilyen van az étteremnek :)

2012. jan. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%

Mindenképp szükséges! Az esküvő egy nagy létszámú rendezvény, vannak logisztikai szempontok a szervezésénél. Vegyünk 100 vendéget, akiket leültetsz 3 hosszú asztal mentén. Marad több helyen 1-1 széknyi üres hely, és megérkezik egy 4 fős család. Mindenki állhat föl a helyéről és cserélgetheti a helyeket, hogy nekik is jusson egymás mellett szék.


De ha úgy veszed, Te és a jövendőbelid ismertek mindenkit, el tudjátok dönteni, ki melyik társaságban érezné jól magát. Össze lehet ültetni a fiatalokat, a ritkán találkozó régi barátokat, családtagokat. Így biztosan talál mindenki magának beszélgetőtársat, sokkal nagyobb eséllyel, mintha csak találomra leülne valaki mellé.

2012. jan. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem hasznos, mert így olyan társaságokat lehet egy helyre ültetni, akik jó eséllyel jól ellesznek egymással. Pl. én voltam olyan lagzin, ahol nem volt ültetőkártya, utolsók közt értünk a helyszínre, és olyan emberek közt ültünk, akikkel semmi közös téma nem volt, nem is ismertük őket, így nem volt valami szórakoztató.


A mi lagzinkon úgy volt, hogy átgondoltuk, ki kik között érezné jól magát, pl. az én unokatestvéreim a párom unokatestvéreivel, mert egy korosztály voltak. Így teljesen keveredett a két fél vendégsége, de nekem ez így jobban tetszett, mint mikor teljesen kettéválnak az ültetésnél a menyasszony és a vőlegény meghívottjai (ilyenre is láttam már példát).


Nálunk kör asztalok voltak.

2012. jan. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha nagyon sokan vagytok akkor mindenféleképpen célszerű dolognak tartom ezt. Ültetésnél arra kell nagyon odafigyelni hogy az ifjú párhoz közel legyenek a legközelebbi családtagok, tehát a szülők testvérek nagyszülők, utána unokatestvérek majd szépen sorban a további rokonok. A lényeg amire figyelni kell az az hogy ültetésnél lehetőleg ne szanaszét legyenek osztva a rokonok családtagjai hanem lehetőleg együtt legyenek, kinek milesz jó. Én javaslom azt hogy előtte beszéljétek meg ezt mindenkivel.
2012. jan. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat,60-70 fős vendég lesz.
2012. jan. 14. 13:01
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Mondok egy szitut, amin nagyon rossz volt, hogy nem volt ültetökártya.


Barátnöm esküvöjén (elég nagy volt) voltunk kb 15-en barátok. Az asztalokat össze rakták és elmondta a barátnöm, hogy szeretné ha mi ülnénk ahhoz az asztalhoz mint barátok, mert pont annyi före tertítettek meg (az asztal nem volt bövithetö) és így a többi asztalakon pont a rokonok is együtt tudnak ülni. (nem akart ültetöt, mert falu.... de elmondta hogy a legideálisabb néhány embernek akik terlgették a népet. Mindenkinek sikerült jó helyre ülnie.

CSAK egy fiatal pár unokatestvér a 2 gyerekével nem. Mi leültünk és még kint voltak 2 pár, mikor az unokatestvér megérkezett és rögötn hozzánk jött (persze ismertük, de a baráti körbe nem tartozott, csak ismerös volt mindenkinek) és leült a családjával. Mi nem akartuk elküldeni, csak annyit említettünk, hogy még jön a másik két pár, és hát nekik akkor így hogy lesz helyük.... Persze kakilt rá a srác. a két párnak tök idegenek közé kellett beülni (az unokatestvér szülei és nagyszülei közé) , míg az unokatestvér akölkeivel jól szorakozott közöttünk. elég ciki helyzet volt.


ültetökártyával ez elkerülhetö lett volna.

2012. jan. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Vigyázni kell vele, mert rosszul is elsülhet.

Egyik esküvőn úgy ültették az embereket, hogy egy a völegény, egy a menyasszony rokonságából került egymás mellé. Vagyis mindenki mellett két idegen ült, így senki nem beszélt senkivel. (Úgy gondolták így megismeri egymást a rokonság)

Másik alkalommal két olyan rokont ültettek egymás mellé akik az esküvő elött nemsokkal összevesztek ( a pár nem tudott róla)A lakodalomon hatalmas hisztit csaptak, hogy ők nem ülnek egy asztalhoz.

A harmadikon a párom és én az idősebb generácíót ismertük a rokonságból, de beültettek minket egy fiatal társaságba mondván az való nekük. Senkit sem ismertünk közülük, úgyhogy csak egyymással tudtunk beszélni.

2012. jan. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

2 éve voltunk olyan esküvőn, ahol kb. 150-en voltunk. Elég nagy lagzinak számít ez, tehát itt nem hogy ültetőkártya, de még koordinátor is elkélt volna, hogy ne kelljen az asztalok között összevissza barangolni, mégis ki, hova ül?!

Lényegében egyik sem volt. Az egész násznép ott állt a bejáratban és keringet az asztalok között, hogy végre rálelhessen a neki szánt helyre. Végül a 30 perces megérkezés és elhelyezkedés kb. 40 perc - 1 órát vett igénybe. Mindenki farkaséhes volt és már belefáradt az egészbe. Majd a vőfély megunta a násznép "bénaságát" és mindenkit elkezdett találomra leültetni. Végül mi, mint egy régi ismerős/barát család helyet kaptunk a főasztal előtt három hellyel, míg a közelebbi családtagok majdnem az asztalsorok végén ültek. Ebben nem csak a pár, de a vőfély is nagyot bakizott, mert egyik sem informálta kellőképpen a másikat.

Én személy szerint iszonyat rosszul éreztem magam, mert azt se tudtam, hogy kik ülnek közvetlen körülöttünk, valamint a barátaink és ismerőseink pedig iszonyú távol ültek.


Egy - két rokonuk a párnak viccesen meg is jegyezte, hogy szólhattak volna, ha kell pénz az ültetőkártyákra.

Egyébként az egész esküvőre az össze-visszaság volt a jellemző, főleg a lakodalmon.


A csúcspont pedig az volt, mikor 7,5 hónapos terhesen éjfélkor szerettünk volna hazamenni a párommal és a sógornőmmel, mert már nem éreztem jól magam. Erre nem akartak elengedni, mondván, hogy még csak most jön a java .. nekem pedig a szülés(!) válaszoltam vissza.

2012. jan. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2012. jan. 15. 16:00
 10/11 anonim ***** válasza:

Mi csinaltattunk de valahogy mindenki elfeletkezett rola, es lemaradt az asztalkorol, de nem is hianyzott.

ez az egy volt baki a lagzinkon

Celszeru kesziteni.

Nekunk 4-6 os asztalok voltak igy mindenki mozoghatott es nem volt senkinek torvenyesitett helye igy jobban folyt a beszelgetes, ismerkedes, tancrahivas.

A hosszu asztalt nem szeretem, kotott es konyelmetlen kimaszni, a kor vagy ahogy mi csinaltuk jobb szerintem, letszamtol s fugg.

Mienk 70 fo volt etteremben.

2012. jan. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!