Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Egy polgári esküvőt hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy polgári esküvőt hogy lehet személyesebbé, meghittebbé tenni?

Figyelt kérdés

Különböző vallásúak vagyunk a párommal, ezért nem lehet templomi esküvőnk. Mindig olyan ridegnek tartottam a polgári esküvőket (amiken voltam mindig csak kosztüm volt a menyasszonyon, semmi személyes eskü stb.), így viszont, hogy csak polgárink lehet szeretném, ha nem lenne ilyen szimpla.

Akinek csak polgári esküvője volt, tudna tanácsot adni? És anyakönyvvezető-függő, hogy lehet-e esküt mondani? Vagy egyáltalán nincs erre lehetőség?

Előre is köszönöm :)



2012. júl. 13. 20:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%
Nekünk csak polgárink volt, de mindenki végig sírta. Ugyanaz az öltözék illik oda is, mint a templomba. Az alapszövegbe rátok jellemző verseket tetessetek. Van, ahol ezt nem az anyakönyvvezető, hanem egy szavaló ember mondja el. Lehet zenekari kíséretetek, énekesetek, vagy saját zenei összeállításotok. A díszítés legyen a kedvenc színeitekből, virágaitokból. Nálunk gyertyafényben zajlott az egész. Mindenki odáig volt és vissza.
2012. júl. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdezitek az anyakönyvezetőt. Amúgy bármit csinálhattok jóformán, egyáltalán nem megkötés a kosztüm, nyugodtan lehet esküvői ruhában is (anyumék is így házasodtak, pedig hírből sem vallásosak).


Ha esküt akartok mondani, szépen odamentek az aktuális emberhez, és megbeszélitek vele. Ha nem áll kötélnek, kerestek mást. Ott, és annál esküdtök, ahol és akinél akartok :)

2012. júl. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem lehet templomi esküvőtök? Én i s a személyes versekre zenékre gondolnék, belefonhatnátok valami kis személyes eskütételt, ugyanúgy szülő búcsúztatót, amit ti mondtok el, nem az anyakönyvvezető ilyesmi.

És persze ugyanúgy menyasszonyi ruha...

2012. júl. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
"Nagy" ruha, leomló virágdíszek, hangulatos zene, gyertyák mindneütt, ízlésetek szerint.
2012. júl. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Jubilee ***** válasza:
100%
Mi is különböző vallásúak vagyunk a férjemmel, és volt templomi esküvőnk. Biztos nem megoldható, ha ennyire vágysz rá?
2012. júl. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Ezek szerint csak azok a polgári esküvők voltak túl egyszerűek, amiken én voltam :)

Párom családja és az én családom eltérő vallásúak, és nem szeretnénk "családi háborút" és haragot kiváltani, ezért nem lehet templomi esküvőnk.

Köszönöm szépen a válaszokat.

2012. júl. 13. 21:17
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Sőt még el is hívhatjátok a esketőt!


Mi egy vadászházba esküdtünk jó messze a civilizációtól és eljött oda a nő. Ott adott össze minket a réten.

2012. júl. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem nem a családot kellene néznetek, hanem hogy ti mire vágytok. A család megbékél. Vagy jobb nekik hogy egyáltalán nem fogadtok "Isten előtt" hűséget? Ezzel könnyebben kibékülnek? Mert az én tapasztalatom az hogy ha valahol erőltetik hogy egy bizonyos vallású esküvő legyen, ott az lesz a gond hogy miért nincs templomi esküvő...
2012. júl. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Már elfogadtam, hogy nem lehet templomink, régóta vagyunk együtt, és mindig tudtam, hogy nem lehet. Apósékat ismerve nem tennék be a lábukat az esküvőnkre, ha templomban lenne... Jobb a békesség :)
2012. júl. 13. 21:22
 10/18 A kérdező kommentje:

Az igazság az, hogy velük még nem beszéltünk, csak nemrég volt az eljegyzés, és csak a tervezgetés legelején vagyunk. Soha nem került szóba ez a téma a családban.

Bár abban a vallásban, amiben a párom szülei szolgálnak (direkt nem szeretném pontosítani), nincs is templomi esküvő, csak egy előadás a polgári szertartás után...

2012. júl. 13. 21:25
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!