Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Polgári és templomi esküvő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Polgári és templomi esküvő között mi az az idő ami még elfogadható?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra,hogy amikor esküdtünk nem volt lehetőségünk megcsinálni álmaink esküvőjét(2010)jövőre viszont lehet összejönne.(tehát nem hónapokról hanem évekről van szó).. Sok ez az idő? Valaki volt esetleg hasonló helyzetben?
2012. júl. 16. 22:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
52%
Miért akarsz templomi eskövőt? Hiszel Istenben vagy csak a cécó miatt? Amúgy egy templomi esküvő nem kerül sok pénzbe.
2012. júl. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
75%

Az már 3 év lenne,szerintem az már nagyon sok.

De ha Ti mindenképpen szeretnétek a templomit,akkor sosincs későn.

Lagzit is most szeretnétek tartani? Vagy az már volt,csak a templomit nem sikerült régebben?

2012. júl. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
71%

Néhány óra!

Miért akarsz ennyi idő után templomban megesküdni? Attól nem lesz jobb a házasságod,hogy évek után tartod álmaid esküvőjét! Kissé nevetséges is már ilyenkor játszani a habos-babos menyasszonyt.

2012. júl. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
91%

Szerintem nincs időhöz kötve.

Mi annak idején a polgári esküvő után hét évvel

házasodtunk össze templomban.Igaz,annak más

okai voltak./Apósom kívánsága volt halála előtt,

hogy az unokái ne maradjanak "pogányak"./

Na igen,akkor már a két gyerekünk is meg volt.

2012. júl. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
59%
Ha én pap lennék, biztosan nem engednék egyházi esküvőt olyanoknak, akik csak a felhajtás miatt csinálják, de amúgy egyáltalán nem is vallásokat...
2012. júl. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
90%
Isten előtt soha nem késő össze házasodni!
2012. júl. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Semmi cécó!!!!!

Csak mint sok nőnek nekem is álmom volt és a mai napig is álmom egy gyönyörű templomi esküvő az utána tartandó lakodalommal ahova mindenkit meghívnánk! (mert vagy mindenki vagy senki) És azért most mert akkor nem volt rá pénz,hogy lakodalmat csináljunk viszont egyéb okok miatt a polgárit meg kellett tartanunk. A normálisabbjának köszönöm a válaszát! Ha valaki meg csak b.nkózni tud az inkább ne írjon!

2012. júl. 16. 23:28
 8/18 anonim ***** válasza:
61%

Az esküvő lényege, hogy köszöntsük és megünnepeljük azt a két embert, aki ezentúl együtt kíván lenni jóban-rosszban, együtt akarnak kelni-feküdni. Ti ezt már 3 éve megtettétek. Számomra nevetséges az ilyen. Én nem tartok addig esküvőt amíg nincs rá a keret. Ilyenkor le kell már adni az igényekből és beérni azzal ami volt. Hisz nem hiába van LÁNYkiadás, ÚJASSZONY tánc, MENYASSZONY tánc, . . . meg az összes esküvői játék, ami az új, még össze nem csiszolódott párról szólnak. . . Ki kell mondani ez már "neked nem jár". Meg lehet csinálni, de blama, égés, értelmetlen. Igazából én egy ilyen esküvőbe vendégként sem jelennék meg szívesen. Értelmét veszti az esküvő. A fehér ruhás templomi meg abszolút túlzás. Templomit persze később is lehet tartani, de az vallási meggyőződésből legyen és ne a buli részeként. Fehér ruhát meg tényleg az húzza magára aki első házasuló és még nem él együtt pasassal(szüzeket nehezen találunk már).

Most is van egy ilyen "na most akkor tartsunk bulit, mert én is olyan habos-babos menyasszony akarok lenni mint más" típusú ismerősöm. (Nem mintha ezek az emberek nem várhatnának míg nagy álmuk teljesül...)Mindenki pislog rá, hogy ez jól van összerakva?

Ez olyan mintha lediplomázna valaki, megvan a diplomaosztó, 3 év után miközben már dolgozó ember lett eszébe jut, hogy ő meg akarja ünnepelni. Hát kész vicc.

Sikerült bő lére engednem. Na de ne csinálj magadból bohócot a rokonság előtt. A 90%-a velem értene egyet.(Ezt nyilván nem közlik, csak a fogadtatás és visszhang mutatja majd.)

2012. júl. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
52%

Én nem ítéllek el, csak mert vágysz egy igazi esküvőre.

Sőt, ha rokonod, barátod lennék el is mennék a ceremóniára meg a lagziba nagy örömmel.

Azonban biztos vagyok benne, hogy a legtöbb meghívott el sem menne, sőt, megjegyzéseket kapnátok, vagy a hátatok mögött kiröhögnének, hogy utólag akartok lagzit.

Szóval az ilyenek miatt nem is érdemes belekezdeni se a szervezésbe, én azt mondom. Tehát hiába is akarnál mondjuk 50 fős lagzit, ha elmenne kb. 10 fő.

2012. júl. 17. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
58%
Nálunk tavaly volt egy szűk polgári esküvő 4 fővel, mert egy hirtelen kiadás miatt le kellett mondani az egész templomit és lagzit. Mi vallásosak vagyunk és nem a cirkusz miatt kell a templomi esküvő, hanem meggyőződésből és nagyon várjuk viszont az anyagiak itt is közbeszólnak. Valószínűleg még idén sem lesz megtartva, talán jövő tavasszal vagy nyáron. Igen, eltelt két év és már rég feleség leszek, mire templomban esküdünk, naés? A mi életünk miért ne lehetne megünnepelni, hogy Isten színe előtt is egybekeltünk? Ezt csak a szűk látókörű és korlátolt embereknek probléma.
2012. júl. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!