Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Minek kell vőfély? Nem fura,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Minek kell vőfély? Nem fura, hogy egy vadidegen rendezkedik az esküvőn?

Figyelt kérdés

Sokszor olvasok vőfélyes kérdéseket. Nekem valahogy olyan fura lenne, ha egy vadidegen igyekezne hangulatba hozni olyan embereket, akiket nem is ismer. Meg hogy ott rendezkedjen nekem, poénkodjon.

Tervezzük az esküvőt, felmerült ez a kérdés, de én irtózom tőle. Azért nélküle is le lehet vezényelni egy esküvőt, ugye? Mármint én feleslegesnek tartom, hogy valaki verseket szavaljon meg kapacitálja az embereket bulizni. Ha jó a hangulat úgyis mennek, ha meg nem, kötve hiszem hogy egy idegen megoldja.


2012. júl. 24. 20:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%

Én már elég sok esküvőn voltam, de a vőfély mindig valahogy vicc tárgyát/személyét képezte. :)

Nekünk nem volt, igaz lakodalom sem, csak éjfélig tartott.

Én sem szeretem őket. Szerintem nem viccesek és egy rahedli pénzt is kérnek érte. Teljesen megértelek.

2012. júl. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem KELL vőfély! ha akrsz kérhetsz fel vőfélyt, de ha neked a hátadon áll tőle a szőr, akkor nem kell!

Atyám! Tudod a saját esküvődben az a jó, hogy ti mondjátok meg milyen legyen! :)

2012. júl. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem muszáj, hogy legyen vőfély. Nekem is unszimpatikus, ripacs dolog (hacsak nem valami ismerős az illető, akkor legalább nem csak a levegőbe ripacskodik, hanem valódiak a poénjai), a mi esküvőnkön sem volt. Mondjuk oda nem is illett volna, nem az a lagzis-menyasszonytáncos esküvő volt, hanem inkább elegáns.
2012. júl. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én sem szeretem a vőfélyeket, mert mindig ugyanazt mondják és már nagyon nem vicces. Akkor inkább legyen ceremónia mester, akár egy családtag.
2012. júl. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
nem kell, szerintem is felesleges. kb. hasonló reakciókat váltanak ki belőlem is.
2012. júl. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az egyik barátom lesz a vőfély. Egy humoros, kedves, belevaló srác. :)
2012. júl. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha neked nem szimpatikus ne legyen semmiképp! Épp a hétvégén voltam egy vőfély mentes lagzin, totál nem hiányzott, nélküle is ment minden, a zenekar vagy egy családtag bemondta mindig mi lesz, a "vicces" játékok meg néhány esküvő után már tényleg unalmasak. Akkor van értelme, ha nagyon passzív a nép és kell valami, hogy ne kukán üljön mindenki.
2012. júl. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
84%
A házasulandó feleknek, de még a rokonságuknak is max egyszer-kétszer van saját lagzijuk. Nem biztos, hogy a sok teendő közben kézben tudnak mindent tartani. Mármint a hivatalos részt is, meg a vendégeket, a felszolgálást stb tartani. A vőfély pedig már sok esküvőn vett részt, és tudja, mikor mire kell odafigyelnie. Persze olyant is kell választani.
2012. júl. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
A mi esküvőnkön volt vőfély, és én örültem neki, mert ő irányította a pincéreket, a fényképezést a templom előtt, az anyakönyvi hivatalnál, tájékoztatta a vendégeket, osztotta be az időt, hogy ne folyjon szét az egész este. Persze, mindent megbeszéltünk előre, az összes játékot, eseményt, miután jön az ajándékozás, a tortavágás, a menyasszonytánc, stb. Nekünk jól jött, de ez nem kötelező. Ha nem szeretnétek, akkor semmiképp sem szabad. A ti esküvőtökön azt csináltok, amit akartok. Ha garden partit akartok rendezni bohócruhában, azt is megtehetitek, mert mindent ti döntötök el, hogy mire van igény és kapacitás. :) Egyébként vőfélynek, ha nincs igény arra, hogy verseket mondjon, hanem elég annyi, hogy elirányítja a vendégeket, hogy most ez meg az jön, akkor lehet bevetni egy rokont is, testvért, valakit, aki ingyen elvállalja jópofiból. Valamennyi tájékoztatás azért kell a vendégeknek, hogy mikor hova bóklásszanak, de ezt akárki megteheti a családból.
2012. júl. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező, én anno úgy voltam vele, hogy az mekkora hülyeség, nekem nem kell. Aztán láttam olyan videókat, meg pár ismerősöm mesélt olyan lagziról, ahol jó vőfély volt és elkezdett érdekelni. Nézelődtem és úgy voltam vele, hogy lehet, hogy kell egy. Aztán voltam is olyan esküvőn ahol volt vőfély. De egyen rossz vőfély volt. És eldöntöttem, hogy a miénkre is kell vőfély, még pedig egy nagyon jó vőfély.


Ezen a rossz vőfélyes lagzin találkoztunk egy másik nászmenettel, akiknél egy olyan vőfély volt, akinek hangja is volt, ahogy meglátta a menetet egyből közvetítette, hogy mi van, mi lesz, versbe szedte, poénosan, mert a két menyasszony találkozásának is van ám hagyománya.


A "mi" vőfélyünk ezzel szemben, mint a kuka, csak kicsit makogott. Elég durva volt látni a különbséget. De ez így maradt egész nap és este. Alig lehetett hallani, ha mondott valamit, a vendégek egymást bámulták, meg kérdezgették, hogy most mi van? Mit mondott? Mi jön? Emberek maradtak le a csoportképről, mert képtelen volt időben szólni, hogy az jön, idegesítő béna játékot szervezett, ami mint kiderült, csak azért volt szar, mert eredetileg vegyesen fiúknak és lányoknak kellett volna csinálni, amolyan ismerkedésnek is jó, de ő csak fiúknak csinálta, lapos volt a hangulat, semmit nem csinált, mikor végre páran táncoltak leállította játékkal... Szóval ő jobb lett volna, ha ott sincs.


Ellenben egy jó vőfély az alkalmazkodik a násznéphez, ő nem rendezkedik meg szervezkedik, csak segít abban, hogy minden úgy történjen, ahogy azt ti akartátok, de anélkül, hogy nektek törni kellene magatokat érte. Szól a konyhában, ha kell valami, ha jöhet a torta, ha nem akarod, nem versel, nincsenek játékok, van is olyan vőfély aki kifejezetten NEM szereti a játékokat, csak kérésre csinálja, megtáncoltatja ő is azokat, akik petrezselymet árulnak, ami BAROMI fontos, mert sokszor csak kell valaki aki táncba visz egy-két embert és ha nincs szerencséd, hogy legyen a társaságban ilyen, akkor akár órákig elüldögél a babérjain mindenki, ha jön az ifjú pár, akiknek ez tetszik, akár kurjant is, ha nem akkor füttyent, vagy valamit csinál, hogy feltűnjön, ne az legyen, hogy már vagy két perce bejöttek, de Mari nénjét még csak most bökte meg Miska bátyja, hogy hé Mari ott a Klárika, valamit tán mondtak is...

Na meg, bár ez sokakat nem érdekel, meg nem áll közel hozzájuk, de eltűnőben vannak a hagyományaink, a lánykikérés, búcsú a szülőktől, menyasszony rablás, menyasszony tánc hagyományos lefuttatása és így tovább. Na ők ezeket tudják, és be is építik kérésre.


Nálunk aki ezeket tudja, az jobban szeret hátradőlni és szórakozni azon, ahogy más csinálja. Na meg, a nagy hangú jó fej, általában férfi rokon, általában koccintani is szeret, úgyhogy kb. annyi is a feladatvégzésnek.


Ráadásul nehezen oldódnak az emberek, még filmeznek is és akkor neki kéne ilyesmit csinálni? Ugyan.


A vőfélyt viszont azért fizeted, hogy laza legyen az első perctől és szépen hol észrevétlenül, hol hangosan gördülékennyé tegye az egészet.


Ha nagyon nem jön be, persze, nem kötelező, de nem hülyeség. Érdemes minél több videót megnézni róluk, youtube-on is vannak, lehetőleg nem csak azokat, amiket ők maguk raknak fel, lehet látni különféle lagzikban hogy teljesítenek, meg ezen kívül a személyes találkozás is fontos, legyen szimpatikus. A miénk az első percben olyan lett, mintha 1000 éve ismernénk.

2012. júl. 25. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!