Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Aki tud legyen szíves segíteni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Aki tud legyen szíves segíteni! Augusztusban lesz az esküvőnk, és nem lesz hivatásos vőfély, hanem a családban marad majd ez a feladatkör. Ami verset tudtam összeszedtem a neten, de van amit nem találok, sehol. Van aki ismeri az alábbi verseket?

Figyelt kérdés
Ami kellene: -amikor a vőfély elindul a menyasszonyért, hogy hozza a vőlegénynek -amikor meghozza a menyasszonyt, és átadja a vőlegénynek -amikor indulnak a szertartásra illetve pluszba van még egy ami nem baj ha nincs meg: ez a "csontadó barátom" kezdetű vers. Van aki tudja ezeket a verseket? Ha igen akkor kérlek írd meg nekem!
2012. máj. 18. 18:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
19%

Szerintem ez olyan dolog, mintha egy hivatásos tolmácsot arra kérnél, hogy egy gyorstalpaló kurzuson mondja el neked "zanzásítva", mi kell mondjuk teszem azt egy méhészettel kapcsolatos konferencián való tolmácsoláshoz, hogy aztán egy kontár laikusnak azt továbbadhassa,aki -jóval silányabb minőségben ugyan - a szakember árának töredékéért ellátja a feladatot.

Egy vőfély nem fog neked ebben segíteni, mert akárkit kérsz fel,az kontár lesz, és a dolog minősége se lesz rajta utólag számonkérhető, ha pocsékul csinálja meg, mert takarózhat majd azzal -értsd: mentségül felhozhatja- hogy de hát ő nem hivatásos vőfély,csak gyorstalpalón tanulta,ami a rövid idő alatt "ráragadt".


Szóval ti szívhatjátok meg, és ez elég kellemetlen emlék lehet.Én ezzel,ezen -tekintve,hogy 2 embernek 1x van esküvője egy életben egymással- nem spórolnék,pláne abban az esetben, ha netán amúgy kaviártól és hasonló luxuscikkektől fog roskadozni a lakodalmi asztal.

2012. máj. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
4%

szerintem is igaza van az első válaszolónak

nagyon gáz lesz ha csak hebeg-habog

bár a youtubon majd jókat vihognak rajta

:D

2012. máj. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Írd be a Google-ba,hogy Vőfély rigmusok. Sok linket találsz,talán azt is,amit keresel.
2012. máj. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

A harmadik válaszadónak köszönöm a segítségét,meg fogom nézni. Az első kettő pedig ha azért van itt hogy elüsse az időt,akkor legyen szíves engem elkerülni.

A további válaszadókat is nagyon szépen kérem,hogy a kérdésre válaszoljon,mert nagy segítség volna!

2012. máj. 19. 08:24
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia!én ezekből válogattam össze:


Víg lakodalmi nép, ékes gyülekezet!

Bátor kis csapatom hozzátok érkezett.

Óhajtástok betelt, türelemmel voltunk,

Míg ti vigadtatok, mi meg szomorkodtunk.

De már mostan eljött a nehezen várt óra,

Hogy a mi napunk is megforduljon jóra.

Azért eljöttünk, és tisztelettel kérjük,

Hogy a vőlegényünk párját őhozzá kísérjük,

Aki már bánatába se eleven, se holt,

Pedig még ma reggel semmi baja se volt!

És már engem vádol, bennem talál hibát,

Hogy mért nem viszem el néki kedves menyasszonyát?

Most, ha ki nem adják, erővel, hatalommal

Viszem hű párjához bátor csapatommal!

2012. máj. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

“Békesség e háznak, jó napot kívánok!

Én itt egy vőlegény követeként állok.

Vőlegényünk Zsolti arra adta szavát,

kérjem ki részére drága menyasszonyát.

Esküvőre vinné házasság céljából,

De erősen van most ő a szavaknak híjábol.

Így hát gazdauram én tehozzád szólok,

Tisztemből adódik, hisz én vagyok a szónok.

Uraim gyerünk, hiszen készen van a szabás,

Csak egy pár óráig tart már a mulatás.

Úgy látom, itt mindenki vígan vagyon,

Csak a võlegény úr szomorkodik nagyon,

Hogy hû párja nincsen.

Én tehát kimegyek, és a magyar szüzek közül

Neki egyet keresek.

(Visszajön a koszorúslányokkal karonfogva)

Én innen kiindultam, odakinn mulatoztam,

A võlegény úrnak ezen szüzeket behoztam.

Most már arra kérem a võlegény urat,

Nézzen a szemükbe,

Melyikükkel volt egy pár napig jegybe?

………

Az én fáradozásom tehát hiába esett,

Mert a võlegény úrnak ezen szüzek nem tetszettek.

Én tehát kimegyek, és a magyar szüzek közül

Neki egy szebbet keresek.

(Visszajön a menyasszonnyal karonfogva)

Én innen kiindultam, odakinn mulatoztam,

Hegyet-völgyet bejártam,

Míg a szüzek táborát feltaláltam.

Midõn e szûznek fején a koszorút megláttam,

Megragadtam és a võlegény úrnak behoztam.

Most már arra kérem a võlegény urat,

Nézzen a szemébe,

Vele volna e célja fellépni a szent hitre?

……….

2012. máj. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Võlegény, menyasszony, te vagy ékes pár,

Összekelésetekben nincsen semmi kár.

Vidám elmém azon gondolkodik,

S nyelvem azon jár,

Hogy bõ áldást mondjon rátok immár

2012. máj. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
66%

igaza van az első kettőnek


Mert akárki is lesz a családból az a jó szándékú aki majd elmondja a verset úgyse fogja tudni olyan minőségben ahogy azt kéne, nem véletlen vannak kitalálva a hivatalos vőfélyek.

Ha nincs pénzetek hivatalos vőfélye akkor ne is keresettek önjelöltet sem, mert rosszul is elsülhet a dolog és abból csak jó nagy beégés lesz.

2012. máj. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a verseket,és a fáradozásodat hogy leírtad.

Az utóbbi válaszadónak szól: lehet hogy van benne valami, de ha nincs pénz hivatásosra, egy nyomorék verset azért egy kisiskolás is el tud mondani,és nekünk nem kell,semmi hülyeség amit a vőfély kitalál,mert az a nap rólunk fog szólni nem őróla. másrészt a versek is csak azért fontosak,hogy legyen valami bevezetése,előkészítése a dolgoknak,hogy ne annyi legyen,hogy itt a leves oszt egyetek.

2012. máj. 20. 08:48
 10/11 anonim ***** válasza:

Amúgy igazad van,kedves menyasszony,de addig akkor ne adj annak a kiválasztottnak alkoholt,aki elmondja a verseket.:)

Gratulálok egyébként!

2012. júl. 30. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!