Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Szerintetek a koszorúslány...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek a koszorúslány ruháját kinek illik állnia? A koszorúslánynak vagy a mennyassyzonynak? Van erre kialakult szokás, szabály?

Figyelt kérdés
Anno egyszer voltam koszorúslány, és akkor én fizettem magamnak a ruha kölcsönését. Most egy barátnőm megy férjhez, és volt egy kis nézeteltérése a koszorúslányaival, ruhát varratnak maguknak, de abból a színből, amit a mennyasszony kért, csak elég drága anyagok kaphatók. A koszorúslányok nyilván nem bánnák, ha olyan ruhájuk lenne, amit később is tudnak hordani, ha már ők fizetik az anyagot és a varrónőt, de lehet, hogy ők akkor nem is ilyen szín választanának. Szerintetek elvárható, hogy ők fizessék maguknak az egészet, miközben nem is biztos, hogy szeretni fogják azt a ruhát? Vagy ennek ez a rendje? Elégedjenek meg a megtiszteltetéssel, hogy felkérték őket koszorúslánynak?

2012. júl. 31. 20:25
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
81%

Ahány család annyi szokás igazából.

De szerintem,ha a menyasszonynak ilyenek az elvárásai h egyformák legyenek,és az anyagot is kiköti,akkor sztem illene neki állnia.

Ha nem köti ki az ara,hogy milyen színű és fazonú legyen,akkor a koszorúslányok állják.Legalábbis erre felénk.

2012. júl. 31. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
84%
Ha ennyi kívánsága van akkor a menyasszonynak kellene. Vagy állják a koszorús lányok és ne adjanak semmi nászajándékot, vagy csak valami jelképeset.
2012. júl. 31. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
21%
Na már most, ha jól értem, akkor a menyasszony csak színt kért, semmi mást. ŐK döntöttek úgy, hogy varratnak és ők választják az anyagot hozzá. Na akkor mi a fenéért is kéne a menyasszonynak fizetnie???
2012. júl. 31. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
88%

Mert kért lila selyem anyagot. Aminek métere 2500Ft. És 1 méter semmire sem elég.

Nem tudom, hogy várhatják el emberek, hogy más esküvőjébe a mai világba több tízezret költsön.

2012. júl. 31. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem ha a menyasszonynak vannak konkrét elvárásai, akkor illik kifizetnie a ruhát. Én is megmondtam a koszorúslányaimat, hogy milyen színű ruhában szeretném, ha lennének, és ők maguk vetették fel, hogy akkor már lehetne a fazon is hasonló. Mivel az általam kiválasztott színt épelméjű ember nem venné fel máshová, így számomra evidens volt, hogy én fizetem a ruháikat. De segítettek abban, hogy minél olcsóbban kijöjjek (pl.: megnézték az anyagot abban a városban, ahol laktak; illetve az egyikük ismerőse lett a varrónő, aki az egyik ruhát ingyen varrta).

Szerintem minden csak megbeszélés kérdése. Én négy jó barátnőmet kértem fel, eszembe nem jutott, hogy ebből veszekedés lehetne. Nem értem, hogy barátnők közé, hogyan tud éket verni egy esküvő.

2012. júl. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
27%

Sötétlila szatén 1m 1288,- forint.


[link]

2012. júl. 31. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
79%
Nekem nem volt pénzem kifizetni még egy ruhát. Mondtam az unokatesóknak, hogy én senkit sem kényszerítek, mindenki öltözik, ahogy akar. Még örültek is neki, hogy nem kínzom őket koszorúslány- dolgokkal, és így is egész nap segítettek, ahogy azt a koszorúslányok szokták.
2012. júl. 31. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
73%
+ posta. Persze lehet olcsót találni csak az meg lehet nem olyan árnyalatú, vagy nem tetszik.
2012. júl. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem a kölcsönzés sem lenne sokkal olcsóbb, és azt még vissza is kell vinni......
2012. júl. 31. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
52%
3x voltam eddig koszorúslány, és mindháromszor én fizettem a ruhát magamnak. Igaz, teljesen rám volt bízva a ruha, egyszer volt csak kívánsága a menyasszonynak, de csak a színt mondta meg, és onnantól kezdve a többit ő is rámbízta.
2012. júl. 31. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!