Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Református-katolikus vegyesház...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Református-katolikus vegyesházasságban élő HÍVŐK, mik a tapasztalataitok az esküvőről és az együttélésről magáról?

Figyelt kérdés
Mennyire zökkenőmentes a kapcsolatotok? Hogyan kezelitek a különbségeket? Milyen vallásúak a gyerekek? Hogyan zajlott az esküvő?
2012. aug. 22. 21:42
1 2
 1/14 anonim válasza:
28%
AZ en szuleim ilyen hazassagba elnek , anyum katolikus apum reformatus soha nem volt ebbol problema se veszekedes . Azt hogy milyen vallasu lessz a gyerek vagyis en ugy dontottek el hogy ha lany katolikus ha fiu reformatus.
2012. aug. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szüleim is, és anyósomék is vegyes házasságban élnek.

Soha nem volt ebből veszekedés.

Nálunk én református lettem, párom katolikus, a bátya pedig református.

2012. aug. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát nálunk sincs ebből probléma, és igazából a katolikus és református hit között nincs ám olyan nagy különbség. Gyerekünk még nincs, de ha lesz katolikus lesz. Az esküvő is katolikus szertartás szerint volt, én vagyok a katolikus, férjem a református. Azért lett így, mert én sokkal aktívabb vallásgyakorló vagyok. Ha e miatt feszültség van, az már nem normális szerintem, mindenki gyakorolja a saját vallását, ahogy akarja és nem szól bele a másikéba. Ennyi.
2012. aug. 23. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk sehol nem jön elő,templomi esküvőkor kellett kicsivel többet fizetni,azóta semmi probléma,ugyanis nem gyakoroljuk a vallásunk igazán.


Párom szülei is katolikus-református,és ott nagy vita volt hogy az első gyerek milyen vallású lett,a nagyszülők végigvitatkozták a 9 hónapot...

2012. aug. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért nincs akkora hatalmas szakadék a két vallás között, hogy ez probléma legyen. :)) Nem kultúrák ütközése vagy tudomisén, mind a kettő keresztény alapelveken nyugvó történelmi egyház, szélsőséges tanoktól mentesen. A gyerekeket egyszerűen keresztény értékrend mentén kell nevelgetni, meg is lehet keresztelni őket, ugyanis a két vallás elismeri egymás keresztségét.


Ha az lenne a kérdés, hogy egy muszlim-katolikus vagy egy zsidó-buddhista házasságról mi a vélemény, még érteném, de a keresztény házasságok "ágazattól" függően szerintem gyakorlatilag zökkenőmentesek.

2012. aug. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
23%

Ha neked a hit és a hívő-lét azt jelenti, hogy csakis a saját vallásodat vagy hajlandó elfogadni, mást pedig nem, akkor


1. miért akarsz házasságra lépni egy másik vallásból való emberrel? Nyílván azért, hogy legyen egy pont, ami mindig ürügy lehet a teljesen más gyökerű veszekedésekre.


2. ha nem fogdsz el egy másik embert a másik vallásával, nem beszélve más vonásával, tulajdonságával, életmódjával, akkor nem hívő vagy, hanem egy vallásba kapaszkodó, korlátolt, soha fel nem nőtt ember. Akkor válassz a saját vallásodból - csak akkor nem lesz ok a veszekedésre, igaz?


A vallás szempontjából vegyes házasság csakis ott gáz, ahol túl merev személyiségűek és korlátoltak a felek, és mindketten a magukét fújják, a magukéát akarják a másikra erőltetni. És így van ez minden mással is, nem csak a vallással.

2012. aug. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Én még nem vagyok házas, de egyik legjobb barátnőm szülei ilyen házasságban élnek. És hát nem mondom, hogy felhőtlen. Az anyuka katolikus, a férj és családja református, a nő házasság után odaköltözött, és kapott hideget-meleget a családtól. Aztán megegyeztek, hogy ha lányuk lesz az anya vallását, ha fiú akkor az apa vallását szerint fogják megkereszteltetni. 2 lányuk van, mondanom se kell, hogy mindkettő református... Sajnálom az anyukát, de becsülöm is nagyon, mert nagy türelemmel viseli ezt és a családi béke érdekében próbálja áthidalni ezeket a problémákat.

Tehát szerintem ez nagyban függ a házasoktól és a családoktól is. Egy rossz család tönkre tudja tenni a házasságot is.

2012. aug. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Egy pillanat, miért támadnak nekem egyes válaszolók? Én a katolikus fél vagyok, a leendő férj, és egy szóval se mondtam, hogy konfliktusokat keresek, inkább elkerülni szeretném őket. Azért tettem fel a kérdést.
2012. aug. 23. 10:31
 9/14 anonim válasza:
88%
Szia! Szerintem fontos dolog, ha nem vagy hívő, csak egy vallásba tartozásról van szó, akkor mind1!! De ha te komolyan gyakorolod a vallásod, és hised hogy az az igaz ut, akkor jobb ha egy vallás mellett maradtok! Később a gyerekekben is okozhat zavartságot! De tényleg attól függ, te igazán hiszel e Istenben, vagy csak arrol van szó hogy hol tartsátok a templomi esküvőt...
2012. aug. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, szerinted csak akkor lehetek igazi hívő, ha körömszakadtáig ragaszkodom a vallásom minden tételéhez, mondván, az a helyes? (Ja és rá is erőltetem a feleségemre?)


Én igazi hívőnek érzem magam, és nem a különbségeket keresem, hanem az egyezéseket, az viszont pl egyáltalán nem érdekel, melyikünk templomában van az esküvő, mert ez nem lényeges.

2012. aug. 23. 18:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!