Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért gond az, ha egy menyassz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért gond az, ha egy menyasszony kezébe veszi és megszervezi a legénybúcsút?

Figyelt kérdés

- A vőlegény barátai nem érnek rá erre (sokat dolgoznak, misszióban vannak, stb.), valamint nincsenek is a városban/országban.


- A vőlegény éjjel - nappal erről a napról beszél, bár nem tudja, hogy lesz-e egyáltalán, de nagyon reméli. Úgy hiszi, hogy a barátai nem fogják cserben hagyni és biztos fergeteges élményben lesz része.


- A barátok aktívak annyiban, hogy a játékokat ők találják ki. Mindent a menyasszonynak kéne beszerezni-e, összekészítenie, helyet lefoglalnia, stb.


- A vőlegény nem meri megkérdezni a barátait, hogy szervezik-e vagy hogy merre lesz. Csak a menyasszonyt traktálja, már-már szuggerálja, hogy információt húzzon ki belőle.


Szóval ezek az alap dolgok, amit tudunk. A menyasszony boldogan megszervezi a legénybúcsút úgy, hogy a vőlegény barátaival folyamatosan egyeztet, stb.

Ettől függetlenül mégis azt mondják neki sokan, hogy tegyen le erről, mert így nem menyasszony, hanem menyaszörny.

Ráadásul sokan azt hiszik, hogy csak felügyeleti jogot akar gyakorolni ezen is. Bár, tisztában vannak azzal, hogy a kapcsolatban a vőlegény hordja a nadrágot a legtöbb esetben, kivéve a gyereknevelés.


Szerintetek miért akkora gond, ha a menyasszony szervezi és intézi el a legénybúcsút?

Olyan nagy probléma ez?


2012. szept. 14. 15:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
44%
Hát így nagyon úgy hangzik, hogy asszonyka dirigálja a dolgot. Szerintem a haverok előtt lejáratja a vőlegényt. Én mondom ezt nőként. Szerintem ne csináld!
2012. szept. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
35%
ez valami viasat3-as délutáni műsor szinopszisa vagy te élőszóban is így nyilvánulsz meg? atyaég!
2012. szept. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem nincs ebben semmi rossz.


Párom haverjait ismerve nekem is ez lesz a dolgom,bármi szülinap akármi buli van,mi csajok szervezzük...

Nem lesz ez másképp a legénybúcsúval sem szerintem.

Főképp hogy én tudok helyeket,seperc alatt foglalok,megrendelek,rásbeszélek,kedvezménytkérek,stb...

2012. szept. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%
Sztem nincsen gond azzal, ha megszervezi a menyasszony a legénybúcsút, miért ne? Ismerek olyan párt, ahol azért nem volt legénybúcsú, mert nem tudták megszervezni a bulit....és sajnálta is a vőlegény...bezzeg ha a menyasszonyra bízta volna, nem lett volna ilyen gond. Én mondjuk nem szervezném meg, ha arra kerülne a sor, mert ha vmi rosszul sikerülne, nem akarnám utána hallgattni...
2012. szept. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
37%
sztem is hagyd abba a szervezkedést, szörnyű idegesítő nő lehetsz, már az írásod alapján is...
2012. szept. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
46%

szerintem te az a tipikus fontoskodó, önmagát mindig előre toló nő vagy, azért szervezed meg a férjed legyénybúcsúját, h addig is a középpontban legyél, lehessen telefonálgatni ezerrel és mindenki meghallgassa, h te személy szerint mire gondoltál... mellesleg meg igazuk van azoknak, akik szerint ettől te kontroll freaknek, a férjed meg puhap.csnek tűnik. én velük értek egyet, persze, ez is csak egy vélemény.

és ne bámuld annyit a tévét az isten szerelmére :))

2012. szept. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%

Én mondjuk a menyasszony voltam, de én örültem volna ha a vőlegényem kezébe veszi a dolgokat és megszervezi a barátnőim helyett. Mert az egésznek az lett a vége, hogy voltak célozgatások, ajánlások, de végül nem lett leánybúcsú. Így míg a párom elment egy 2 napon szuperül leszervezett legénybúcsúra, én otthon ültem és gondolkodtam a barátság értelmén... :-(


De összességében, nem ezen múlik a házasság, felőlem akárkinek akármilyen legénybúcsúja lehet, akármit gondolhatnak a menyasszonyról és a vőlegényről, amíg mi jól megvagyunk.

2012. szept. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
72%

Embere válogatja, kinek mi fér bele.

Nekem pl fordított esetben nem lenne kóser ha ő meg a lánybúcsút csinálná, mivel az a barátokkal való "utolsó" nagy emlékezés, bulizás, szórakozás. Nem a lány gondja mit csinál ott a pasi csak ne négykézlább kerüljön haza ennyi.

Hogy a pasik mit s hogyan szervezzenek az legyen az ő gondjuk illetve ő kihívásuk.

Én is imádtam leánybúcsút szervezgetni s hát baromi irritáló mikor minden összejött aztán direktbe a pasi (mivel nem az ő ötletei szerint volt a barátnője esjéte) folyamatosan telefonálgatott. Lehet volnának ötleteik, poénjai amire a lny nem vevő illetve a lány már gondolom megszervezte az esküvőt, érje be ennyivel.

2012. szept. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
46%

Én anno megszerveztem. Felhívtam a barátait, hogy ha az adott napról érdeklődik, koptassák le, hogy nem érnek rá (meglepetés buli). Közös barátunk biztosította a lakását.

Rendeltem táncoslányt is, akivel egyeztettem, hogy ne legyen olyan elem a műsorban, amitől tudom, a férjem falra mászna (pl vmi vicces ostorral csapkodást akart, de ezt mondtam, hogy ne, nem fájdalompárti).


A férjemet a lánya csalta fel ürüggyel (tehát ő is be volt avatva), majd lelépett. Azóta is csillogó szemmel meséli, hogy milyen jó volt és mennyire örült neki.

2012. szept. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nem a menyasszony vagyok! Én 1 hete jöttem haza misszióból és a feleségem szólt, hogy megyünk 1 hónap múlva az egyik barátunk esküvőjére.

Ekkor jött fel a szó a legénybúcsúról. A feleségem szerint nagyon gáz, hogy a menyasszony szervezi és azt akarja, hogy vegyem át a dolgot.

Teszem hozzá, hogy:

1) kedvem nincs

2) mióta gyerekünk van és nekik is, azóta ismerjük egymást. Tehát játszótéri "barátság".

3) szerintem ez nem az én dolgom volna

4) ismerek pár katonát, akit ő is ismer és tudom, hogy ott lesznek az esküvőn (kiv. akik misszióban vannak jelenleg is), de nem vagyunk nagy cimbik.


Engem nem zavar, hogy a menyasszony szervezi meg. Nyilván ő tudja, hogy a férje mit szeretne. Ráadásul ő az, aki mégis csak ismeri az egész társaságot, akik megvannak hívva az esküvőre.


Egyébként köszi a degradáló szavakat. Nem, nem ülök egész nap a tv előtt! Bárcsak megtehettem volna. Jobb dolog, mint egész nap szolgálatban lenni és harcolni, ha úgy adódik.

2012. szept. 14. 20:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!