Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A télen lesz az esküvőnk és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A télen lesz az esküvőnk és nem tudom, hogy a nevem mi legyen esküvő után. A párom kérdezi, de nincs ötletem, hogy változtassam meg?

Figyelt kérdés
Mert meg szeretném változtatni,nem tetszik a nevem.Azt gondolom nem lehet,hogy felveszem a vőlegényem nevét és még egy kereszt nevet,nem változtatva a születési nevet.Mert az én keresztnevem hülyén hangzik az ő vezeték nevéhez,ezért jó lenne elé egy másik.Né nem akarok lenni.A születési nevem nem változtatnám meg mert van gyerekünk és akkor az ő papírjait is kéne cserélni.

2012. szept. 27. 01:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
50%

Párodvezetékneve-Tied Keresztneved:)

ilyen egyszerű:) ismerek ilyet:)

2012. szept. 27. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
50%
Röntgenné Ultra Ibolya
2012. szept. 27. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
50%
1, vagyok, kötőjellel gondoltam a két vezetéknevet:)
2012. szept. 27. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
32%

"Azt gondolom nem lehet,hogy felveszem a vőlegényem nevét és még egy kereszt nevet,nem változtatva a születési nevet."


Ezt nem egészen értem. Azt mondod, fel akarod venni a vőlegényed nevét és még egy keresztnevet, közben nem változtatva a születési nevedet. Na most ha csak egy betűt cserélsz le, azzal már megváltoztatod a születési neved, szóval akármit adsz hozzá-veszel el belőle, azzal már nem a születéskori neved lesz.


"A születési nevem nem változtatnám meg mert van gyerekünk és akkor az ő papírjait is kéne cserélni."


Mint az előbb írtam, a születési neved megváltozik, ha bármit is átírnak benne. A másik dolog. Nem értem a gyerek és a te neved közti összefüggést. Ha neked megváltozik a neved, a gyereké attól még ugyanaz maradna, ergo nem kéne neki semmit cserélni, hacsak nem az apja, hanem a te vezetéknevedet kapta meg.


Hogy a kérdésre is válaszoljak ez után, szerintem van lehetőség arra névváltoztatás címen, hogy valaki felvegye a férje nevét plusz egy keresztnevet, mivel teljes névcsere is lehetséges, sőt keresztnevet is bárki felvehet, ha megindokolja a névváltoztatási szándékának okát, és engedélyezik utána.

2012. szept. 27. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem bármit csinálsz, a születési neved úgysem változik, hiszen az az a név, ahogy születésedkor hívtak.
2012. szept. 27. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Meg szeretném változtatni,sajnos nem tetszik a nevem.Csak így már a gyereknek is sok papírja.Megváltoztatni már macerás lenne.Kár,hogy erre előbb nem vettem rá magam.Mert ha férj vezeték név +keresztnevem akkor kb. ilyen lenne:Korda Anna ami előtte volt Nemes Anna.A két egyforma betű nem hangzik szépen.A párom sem akarja,hogy né legyek.Úgyhogy nehéz eset.Jó lenne még egy keresztnév és lehetnék Pl.:Korda Nelli Anna.
2012. szept. 27. 01:37
 7/18 A kérdező kommentje:
Ha a születési nevemet megváltoztatom akkor a gyereknek a papírjain az anyja születési nevét is meg kell változtatni,mert így más lenne azén születési nevem mint a gyerek anyjának a születési neve.Ennek már utána néztem ilyen esetbe azt is változtatni kell.Anyakönyvi kivonat,személyi,lakcím kártya,tb kártya,adó igazolvány,babakötvényes banki papírok.
2012. szept. 27. 01:42
 8/18 A kérdező kommentje:
Hát 5-ös válaszoló.Meg érdeklődöm,hogy ez így van e,jó lenne.De szerintem nem.
2012. szept. 27. 01:43
 9/18 anonim ***** válasza:
25%

Van a "házassági" névváltoztatás, meg a "születési" névváltoztatás.


Előbbibe tartozik a férj vezetéknevének ilyen-olyan felvétele.


Utóbbiba minden egyéb.

2012. szept. 27. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
47%

És ehhez mit szólsz. Pl férjed Korda János... te meg legyék Szabó Anna.

Korda Sz. Anna?

2012. szept. 27. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!