Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Milyen nevem lehet az esküvő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen nevem lehet az esküvő után? Mire változtassam a nevem? Milyen variációkról tudtok?

Figyelt kérdés
2008. nov. 5. 11:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
98%

pl.

Férj: Nagy Károly

Feleség: Kis Cecília


Akkor lehet Nagyné Kis Cecília, Nagy Cecília, Nagy Károlyné, Nagy Károlyné Kis Cecília, Nagy-Kis Cecília


Most hirtelen ennyi ugrik be.

2008. nov. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
98%
2008. nov. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
85%

Ma már számos variáció közül választhat a jegyespár, a két vezetéknév több kombinációja is létezik.

A számmisztika szerint érdemes a név megváltoztatsa előtt picit számolni.

2008. nov. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
61%
illetve megtarthatod a saját, születési neved. én mindenesetre ezt tenném, hisz ezt kaptam a családomtól.
2008. nov. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem ne változtasd meg. Én sem venném fel a férjem nevét semmi pénzért. Ha mindenképp akarod nekem a saját keresztnév + férj vezetéknév tetszik a legjobban, egyszerű és nem sikít rólad messziről hogy férjnél vagy.
2008. nov. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
96%

Az első hozzászólót kiegészítve:

megtarthatja a nevét - Kis Cecília

illetve a férj is felveheti a nő nevét - Kis Károly

2008. nov. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
95%
A férj is felveheti a kötőjeles verziókat.
2008. nov. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
76%

Szia! Az előttem írók nagyjából leírták az összes variációt. Én speciel ragaszkodtam a saját nevemhez, viszont úgy éreztem, hogy megtisztelem a férjemet és a családját azzal, ha felveszem az ő nevüket is. És én ország-világ számára egyértelművé akartam tenni, hogy feleség vagyok: Zné X Y. Viszont vannak olyan vezetéknevek, amelyek egyszerűen bugyután néznek ki -né-vel. Szerintem írd le egy darab papírra az összes variációt és úgy válassz. Egyébként amikor elmentek az anyakönyvvezetőhöz ő ki fogja nyomtatni neked ezt a listát, amin az is szerepel, hogy mi lehet a vezetékneve a közös gyermekeiteknek, ugyanis ha több variáció lehet, akkor nyilatkoznotok kell róla.

Üdv.

2008. nov. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
54%
csak egy költői kérdés: a férjed is úgy érezte, hogy megtisztelt téged, a családodat és felvette a neved ő is? mondom, költői kérdés, nem szükséges a válasz...
2008. nov. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Engem az anyukám úgy nevelt, ha kérdeznek illik válaszolni :). Felvette volna, ha nem ő lenne az utolsó "vezetéknévhordozó". Ha felvette volna a nevemet, akkor a gyerkőcöket is úgy kellett volna hívni, tehát az ő családi neve kihalt volna, ezt meg én nem szerettem volna.

Szóval a névválasztásnál mi ezt is figyelembe vettük.

Üdv.

2008. nov. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!