Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha esküvőre hívnak és nincs...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha esküvőre hívnak és nincs ajándékra pénzed, elmész?

Figyelt kérdés

2012. okt. 23. 09:59
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

Ajándék nélkül semmi képpen.

Találj ki valamit!! :)

2012. okt. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
Az esküvőre igen. Oda nem kell ajándék. De a lakodalomra csak akkor mennék, ha nagyon közeli rokon vagy barát. Más esetben akkor sem mennék, ha lenne ajándékra pénzem. Egy vacsora nem ér annyit, amennyit az ajándékra kellene költeni.
2012. okt. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmi esetre sem. Nagyon égő, amikor mindeki vonul a borítékokkal s az ajándékokkal és semmit nem viszel. Egyszer nem mentem, mert nem volt pénzem. Lehet találni kifogást, ha nagyon nem jó most anyagi szempontból. Aztán három hét múlva meglátogattam őket, mert akkorra tudtam vásárolni ajándékot nekik.
2012. okt. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha vacsorás a lagzi, akkor semmiképp nem mennék úgy oda hogy nem adok pénzt vagy valamit...

Ha csak egy templomi vagy polgári esküvő, arra elmennék.

2012. okt. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Bátyáméra elmentem. Jobban haragudott volna, ha nem vagyok ott, mint ha nem viszek ajándékot.

Munka nélkül voltunk/vagyunk, minden 100 Ft számított. Ezt ő is megértette és megegyeztünk abban, hogy később, ha már jobban alakulnak a dolgaim, pótolom ezt a dolgot.


(Ha nekem lesz valaha esküvőm, tényleg csak a legközelebb állókat hívom meg, de nem is fog érdekelni, hogy hoz-e ajándékot/borítékot vagy sem. Mert tudom, hogy nem csak az ingyenkajáért jön, hanem miattunk.)

2012. okt. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
63%
Esküvőre nem szoktak ajándékot adni, csak akik lagziba is mennek.
2012. okt. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
89%

Eleve csak olyan esküvőjére megyek el, akivel TÉNYLEG jóban vagyok (ez mondjuk 10 fő alatt van), akit szeretek, és akiről tudom,hogy nem vár el tőlem anyagi juttatást (szerintem mindenki addig nyújtózzon, amíg a takarója ér, vagyis ha nincs pénze nagy dínom-dánomra, ne tartson, mondván hogy a vendégek úgyis adnak pénzt...).

Valószínűleg azért gondolom ezt ennyire mereven, mert én senkitől sem fogadnék el pénzt (az a nap szóljon az örömről, a szeretetről, semmiképp sem az anyagiakról), de drága ajándékot sem, olcsó poharam meg tányérkészletem stb. meg nekem is van elég (ahogy kb. mindenkinek).

Kisebb koromban (15-16 évesen) elhurcoltak néhány hagyományos falusi lagzira, ahol minden akörül forgott, mi illik, mi nem illik, ki mit ad és miért, kinek van pénze, kinek nincs, ki jött jól öltözötten és ki slamposan stb. A háttérben a vendégek között ment a susmus, hogy jajj, de nehéz ez anyagilag, de hát muszáj adni, de ez mennyire nehéz, meg lehet úgyis elválnak stb. Hát ez szerintem undorító, nem szeretném, ha az én egyik legboldogabb napom ilyenekről szólna.

2012. okt. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
52%
Esküvőre senki nem visz ajándékot oda nyugodtan elmehetsz, lagzira már nem mennék.
2012. okt. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!