Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Leírnátok nekem, hogy hogyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Leírnátok nekem, hogy hogyan zajlik egy polgári esküvői szertartás?

Figyelt kérdés
2013. jan. 1. 21:30
 1/10 anonim ***** válasza:

Itt elég jól pontokba szedték:

[link]

2013. jan. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

Az attól függ, nem pont egyforma mindenkinél. Én most nyáron hármat is láttam, voltak azonos szövegrészek, de nem emlékszem mindenre.


Szóval a lényeg, hogy bejön a közjegyző (vagy anyakönyvvezető, vagy nem is tudom, mi a tisztsége), elmond egy ilyen sablonszöveget (hogy azért jelentek itt meg a felek, hogy összeházasodjanak stb. stb.) Aztán talán megkérdezi a házasodni kívánóktól, hogy önszántukból jöttek-e ide (ez nem biztos). A lényeg, hogy külön-külön megkérdezi őket, hogy szeretnék-e elvenni feleségül/hozzámenni a másikhoz, és ezt alá kell írniuk egy nagy könyvben. Aztán a tanúk is aláírják. Utána még szokott lenni ilyen köszöntő vagy ilyesmi, koccintanak. Kb. ennyi, de a hivatalos részeken kívül azért voltak különbségek.

2013. jan. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Erősen árnyalja a dolgot hogy ti milyen extrákat kértek.

Nálunk pl. nem lesz se verselés, se szülőköszöntő.

Anyósékkal nem vagyok jóban, szüleim meg nem tudnak eljönni, akkor meg minek :)

A dolog így fog kinézni:


- Bevonulás zenére

- Sablonszöveg

- Igenek kimondása, gyűrűhúzás zenére

- Aláírás

- Koccintás a tanúkkal (a párom ezt is kihagyná az anyja miatt ezt még átbeszéjük)

- Kivonulás zenére

- Fényképezkedés a kertben


Ez így kb. az alap szertartás, innentől kezdve meg ezernyi plusz dolgot lehet beletenni, ezt az anyakönyvvezetővel, vagy ha van mint nálunk, a teremhez szerződött rendezvényszervezővel kell megdumálni.

2013. jan. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, én igazából egy minden csicsától mentes szertartást szeretnék, tehát semmi versike, meg gyertya meg szülőköszöntő, arra voltam végülis kíváncsi, hogy az én minimál elképzeléseim (bevonulás-aláírás-gyűrű-kivonulás) kivitelezhetőek-e:)
2013. jan. 1. 22:39
 5/10 anonim ***** válasza:

Harmadik vagyok, akkor örülök hogy nem én vagyok az egyetlen :)

A szertartásig kerülöm anyóst is, mert állandóan jön a szöveg hogy miért így lesz, miért nem megyünk utána vacsorázni, miért nem lesz semmi extra...

Komolyan mondom ha mégegyszer előjön ezekkel elmegy a kedevm az egésztől...


Természetesen lehet teljesen alap szertartást kérni :)

2013. jan. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
abszolút kivitelezhető a minimál elképzelés: beestünk, szöveg, aláírás, vége :)
2013. jan. 2. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Teljesen kivitelezhető,nekünk is annyi a terv,hogy ketten bevonulunk pár ember előtt (nem szülővel,annyira nem vagyunk jóban),szöveg,igen-igen,gyűrű,pár fénykép,mindenki megy amerre akar (meghivottak előtte napokban tudják majd meg,elkerülendő a beleszólást hogy miket kellene.Legfeljebb nem jön el akinek nem tetszik,nem fog érdekelni)
2013. jan. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

nyáron volt egy nagyon vicces történet. vagy inkább elkeserítő?

nos, 2 egymás utáni esküvőre voltam hivatalos. tehát az egyik 15:00kor, a másik 15:30kor volt, ugyanabban a teremben, ugyanaz a díszítés, ugyanaz a Miss önkormányzat volt jelen.

a szöveg dettó, csak a nevek voltak mások. illetve a zenék. ja, meg a vendégek :)


bejöttek zenére, szöveg, aláírás, koccintás, virágátadás, kivonulás zenére.


mondtam is a páromnak, h ha ez a módja, h hivatalosan is együtt legyünk, akkor inkább maradok vadházasságban. egyet értett :)

2013. jan. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nekem nem attól lesz romantikus meg egyedi meg felejthetetlen az esküvőm, hogy mindenféle hülye extrém elemek meg giccsparádé van benne, nekem az a fontos, ahogy majd a párom a szemembe nézve igen-t mond nekem és a gyűrűt az ujjamra húzza. Ez a fontos, és nem az, hogy hol, milyen körülmények között történik az egész, az ilyen felszínes dolgok miatt olyanok a mai házasságok amilyenek.
2013. jan. 2. 12:52
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mondd a párodnak, hogy nézzen a szemedbe, mert mi (lányos zavarunkban) az anyakönyvvezetőnek mondtuk az igeneket! :D
2013. jan. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!