Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvő előtt hány hónappal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvő előtt hány hónappal kell lefoglalni a papot és az anyakönyvvezetőt, zenekart, lagzi helyszínt? És a többi előkészületet mikor kezdjük?

Figyelt kérdés

2013. jan. 2. 17:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Erre én is kíváncsi vagyok.
2013. jan. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az attól függ hol laksz, milyen helyszínt szeretnél, mennyire felkapott a zenekar, stb... Kicsit pontosabban írsz, könnyebb. De szerintem fél évvel előtte érdemes kezdeni egyeztetni, hogy minden klappoljon.
2013. jan. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Egy kisebb városban élünk, a helyszínt még nem nagyon tudjuk, vagy étterem, vagy suli aulája lesz.

A zenekar amire gondolunk, azzal annyi "problémám" van, hogy nem illetlenség azokat meghívni akik az egyik ismerősünkén volt?

Mert ők színtén a meghívottak között lennének.

2013. jan. 2. 18:04
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem egyáltalán nem illetlenség, miért lenne az.

Attól is függ, hogy az év milyen szakában szeretnétek. Ha tavasszal, nyáron, akkor több a lagzi, jobb időben lefoglalni.


A mi esküvőnk nyáron volt. Mi februárban indultunk lefoglalni mindent. Azt csináltunk, hogy választottunk magunknak 3 időpontot, felhívtuk akiket meg vagy le akartunk foglalni. Ami időpont mindenhol megfelelt, az lett az esküvő napja.

2013. jan. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Anyakönyvvezetőhöz bejelentkezni legkorábban 6 hónappal lehet (de 30 nap a minimum várakozási idő, kivéve, ha jó indokotok van rá). A lagzi, és a zenekar, ha felkapottak, akkor 1 évvel előtte. Ha nem, akkor akár 1-2 hónappal előtte is belefér. Ebben az időintervallumban gondolkodjatok minden tekintetben.
2013. jan. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Pap, helyszín mihamarabb, anyakönyvvezető 6 hónappal legkorábban. Ezek a sarkalatos pontok. Utána meg ami nektek fontos: fotós, zenekar, vőfély, amint találtok megfelelőt, a többi dolog ráér.
2013. jan. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Mi júniusban foglaltunk időpontot az anyakönyvi hivatalban, és augusztusban házasodtunk. Kb 2 hónapunk volt mindenre. Sikerült, tökéletes lett minden. A paphoz nem árt hamarabb bejelentkezni, mert kell majd foglalkozásra járni hozzá, plusz esküvői próba, bár ez vallás és pap függő, hogy mennyire veszi komolyan a foglalkozásokat. Helyszín tekintetében szintén 2 hónappal előtte elég ha lefoglalod. Ha ezek megvannak utána jöhetnek a meghívók. A zenekar, vőfély, fotós legyen a legutolsó maradhat a végére.
2013. jan. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
48%
Azért, az a két hónapnyi idő baromi nagy mázlit jelenthetett, vagy olyan helyet, ami nem kelendő, vagy szezonon kívüli időszakot.
2013. jan. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszaitokat. Megkönnyebbűltem, hogy nem lenne illetlenség akkor szintén azt a zenekart hívni.

Szeptemberben akarjuk tartani az esküvőt.

2013. jan. 3. 07:48
 10/11 anonim ***** válasza:

Sok mindentől függ, mi szeznonon kívüli időpontot választottunk megyeszékhelyen, nem nagyon voltak konkrét elképzeléseink, csak kb. legyen finom kaja, meg sok pia. Egyedül a zenészt és a vőfélyt tudtunk, hogy ŐKET akarjuk és mást nem. Őket, bár szezonon kívüli időpont már 8 hónappal előbb lefoglaltuk. Az akv-t 4,5 hónappal előbb, sajátos helyi szokás miatt nem tudtuk hamarabb, amúgy 6 hónappal előbb akartuk, mert akkortól lehet maximum.


A helyszín, ruhák részletek még két és fél hónappal az esküvő előtt SEM voltak meg, de ezekkel úgy voltunk, hogy nem szezon, mindenből van akkora választék, mint az állat, valami úgy is lesz, nincs konkrét elképzelésünk úgysem, hogy siránkozzunk, ha az nem jön össze.


Ez persze nem azt jelenti, hogy egyáltalán nem foglalkoztunk a dologgal, a neten, ismerősöktől folyamatosan gyűjtöttük az infokat, árakat, és végül teljesen leszűkítettük a kört, ahova egyáltalán odamentünk, amire alig kellett idő, nem jártuk végig az egész várost, csak azt a 2-4 helyet, ami érdekelt. Ami tetszett, és szabad volt, ott rögtön fizettünk is, ennyi.


Ja és nálunk a dekor is úgy nézett ki, hogy szinte semmi, a helyi nagykerben én választottam ki az asztali futót, meg a fő asztalra felugrottunk az ikeába és ott összeállítottunk egy kis dekorációt és megvettük.

2013. jan. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!