Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Kulfoldon elo magyar allampolg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kulfoldon elo magyar allampolgar vagyok. Megtarthatom a polgari eskuvomet kulfoldon es a templomi szertartast Budapesten? Lehetseges ez? Hol kaphatok erre valaszt?

Figyelt kérdés
2009. aug. 26. 16:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Van egy oldal, az a neve, hogy EUVONAl, ott fel teheted a kérdésedet, és pár napon belül válaszolnak rá.Sok érdekesség van ott fenn.Én úgy tudom, hogy itt nem, max. akkor, ha minden papírjaitoknak megvan a hiteles angol másolata(születési anyakönyvi kivonat, igazolás arról, hogy nőtlen, vagy nem férjezettek vagytok)Ezek után mind magyarországon kell utánna járni, a külfüldi Magyar nagykövetségen ezt nem tudják kiállítani. Szóval egy kis macerára készüljetek fel! Ha valamilyen okból sürgős egy esküvő, akkor lehet hogy kaptok engedményeket!! De a külföldi helyi városházán is megkérdezhetitek. Sok szerencsét! :-))
2009. aug. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem is a polgari esküvöm külföldön volt,templomi nem volt.A helyi önkormanyzathoz menj be,es ott megmondjak,hogy milyen papirokat kell beszerezned.Esküvö utan,otthon is anyakönyveztetned kell az esküvöt.A hazassagi kivonatot lekell forditattni magyarra,hivatalosan.Egyeb papirokat is csatolni kell.Ennyit tudtam segiteni.Sok sikert!
2009. aug. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Megtarthatod minden további nélkül.Külföldön a polgári házasságkötésre az adott állam jogrendszere az irányadó, általában két tanú kell stb. Azonban vannak olyan országok, ahol a katolikus pap egyben anyakönyvvezető is (pl. Nagy-Britannia).

A budapesti templomi(egyházi) házasságkötésnek semmi akadálya. Az állam és az egyház szétválasztása megtörtént.

A kánonjog ( katolikus házasságjog) egyáltalán nem foglalkozik a polgári házasságkötés létével-nemlétévél.

Egy katolikus évfolyamtársam csak egyházi házasságot kötött, polgárit nem.

Ha Budapesten akarsz egyházi házasságot kötni,annak semmi akadálya.

2009. aug. 27. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!