Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mit kell vinnem az okmanyiroda...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit kell vinnem az okmanyirodaba a hazassagkoteunk utani nevvaltoztatashoz?

Figyelt kérdés
Eleg a hazassagi anyakonyvi kivonat?
2013. jan. 25. 16:43
 1/8 anonim válasza:

Kell a házassági anyakönyvi kivonat,de szerintem a régi igazolványod is kell.De már nem emlékszem pontosan.

(Egyébként sok boldogságot!)

2013. jan. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Es A TAJ és adókártyámat kotelezo megsinaltatnom mert az darabonkent, 8500 forint!! :(

en nem akarnam megcsinaltatni.

2013. jan. 25. 17:04
 3/8 anonim ***** válasza:
én kb fél éve csináltattam. kellett az anyakönyvi kivonat, a személyi, lakcím kártya és jogsi. én a többit még nem csináltattam meg.. :) állítólag az nem annyira fontos, ráér.. sok boldogságot!!
2013. jan. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Okmányirodába régi iratok és hazássági anyakönyvi kivonat.


DE!!!! Biztos, hogy nem kell fizetni sem a TAJ, sem pedig az adókártya csináltatásáért.Múlthéten hétfőn csináltattam és nem kellett fizetni érte, és sehol sem kell.!!!!!!! Az adókártyára még lehet rá is van írva. De az OEP.hu és nav.gov.hu oldalakon írják, hogy névváltozás esetén ingyenes, csak akkor kell fizetni, ha elhagytad, sérült stb. Tavaly sógornőm csináltatta, neki sem kellett. (2 megyeszékhelyen). Nézz utána :) :)

2013. jan. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja és az lemaradt, hogy igen köteles vagy bejelenteni, hogy eltérő adat szerepel a TAJ-on és adókártyán, mint a személyi igazolványodon. De nem kell egyből menned. A legfontosabb a személyid és lakcímkártyád. Remélem tudtam segíteni, sok boldogságot.:)
2013. jan. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
Az 1. vagyok. Így van nem kell sem a taj,sem az adó kártyáért fizetned név változása esetén.
2013. jan. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Házassági anyakönyvi kivonatot és a régi személyigazolványt. A lakcímkártya 500 Ft, a személyi 1500 Ft, de sem a TAJ kártyáért, sem az adókártyáért NEM KELL FIZETNI! Én is év végén csináltattam ezeket és csak a személyiért és lakcímkártyáért kellett mindössze 2000 Ft-ot fizetni. Sok boldogságot kívánok és sok sikert a papírok intézéséhez! :)
2013. jan. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ingyenes a taj és adókártya csere. Csak akkor kell fizetni ha elveszett.
2013. jan. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!