Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvői vacsora, otthon,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvői vacsora, otthon, üstben, olcsón?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Párommal idén augusztusra terveztük az esküvőt,de időközben kiderült, hogy babát várok!:)

Így most előre kell hoznunk az esküvőt és jóval alacsonyabb költségvetést tervezünk.

Arra gondoltam, hogy itthon fogjuk tartani és üstben fogunk főzni.Kb 50 főre számolunk.

Szerintetek milyen ételeket lehet könnyen és olcsón elkészíteni ilyen módon?



2013. márc. 12. 04:37
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

Egyébként én arra gondoltam, hogy mivel kb fél ötre érnénk haza a házasságkötő teremből, a vendégeket akkor szendvicsek fogadnák,uborkával majonézzel,piros arannyal,tojással,esetleg majonézes saláták.


Vacsira 8 körül lenne egy leves, majd pörkölt krumplival vagy tésztával,savanyúval.Ez maradna éjfélre is.Plusz lennének édes és sós sütik.Mit gondoltok?

2013. márc. 12. 04:48
 2/20 anonim ***** válasza:
52%

Éjfélkor meg lehetne együtt szalonnát sütni az üst helyén.


(...egy kis piros arannyal.)

2013. márc. 12. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
73%
A mi lagzinkon is bográcsos pöri volt, mindenkinek ízlett, úgyhogy szerintem jó ötlet a menü. Nálunk még annyi volt pluszban, hogy sütöttünk pár tepsi húst, hátha valaki nem szereti a pörköltet.
2013. márc. 12. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
69%

nincs azzal semmi baj, a bográcsban készült ételek pld pörkölt a legfinomabb, különösen ha nem gázzal, hanem fával tüzeltek alatta. Persze egy hozzáértőt kell szerezni, aki állandóan felügyel rá. Én legjobban a vörösboros marhapörköltet szeretem, de olcsóbb és talán semlegesebb izű a sima disznóhús. Mellé legegyszerűbb a krumpliköret.

Sok sikert és sok boldogságot a házassághoz :)

2013. márc. 12. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
72%
Mi grilleztunk egy ismeros volt a szakacsunk
2013. márc. 12. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
77%

Igaz,mhogy nalunk nem eskuvon de 50 fos csaladi rendezvenyen, szarvasporkolt volt. 12 eve volt azota is emlegetik:)

Emellett sutemenyek, , esetleg franciasalalata fasirttal meg szendok kitartanak ugy egesz hajnalik, hogy senkinek sem lesz szerintem hianyerzete. A lenyeg, tenyleg, hogy ne a csaladbol csinalja valaki az etelt, mert ez annak nagyon nem lesz unnep...

Sok boldogsagot

Gratula a babahoz

2013. márc. 12. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
65%

Ezek én szerintem nagyon jók lesznek, de ha gondoljátok akkor csinálhattok még vega kaját is. Mi sajnos nem csináltunk és mint kiderült kellett volna. De ha nálatok nincs senki aki vega lenne, akkor elhagyható a dolog :)

Egyébként gratulálok a picihez és sok boldogságot :)

2013. márc. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
90%

Nem kötekedek, de nem árt körbe nézni, nem tudom hol laktok, de sok helyre a pia bevihető (az ugye otthonra is kell) a kajából meg nagyon olcsó menüket lehet választani.

Ugye figyelembe kell azt is venni, hogy otthon mire ülnek, miből esznek, mivel esznek, miből isznak, ki fog egész éjszaka annyi emberre mosogatni és hol (50 emberre nem elé g 50 tányér, max. akkor, ha egy elhasználódik és valaki abban a szent percben elmossa), akkor is megoldható-e, ha szakadó eső lesz (nálunk július közepe egész nap dög meleg, nem sokkal azután, hogy a vacsora helyszínére értünk hideg szél, hideg eső, hatalmas vihar) hány wc van a vendégeknek, mert a legtöbb házban egy max. kettő ami szerintem elég kevés 50 emberre főleg, ha buli van, de az étteremben, ahova megyünk mindjárt 8 és így tovább.


Megoldható persze, anno szüleimnek ilyen volt, udvaron szereztek sátrat ingyen (a sátor bérlés manapság horror, főleg, hogy alja is kell, hogy legyen, mert különben sokra mégy, hogy nem esik a fejedre az eső, de a szélétől kezdve, meg ahogy ki-be mászkáltok felázik a föld és sár lesz a lábad alatt) a videókon rajta is van, hogy apukám összes lánytestvére, meg még az anyák is ott mosogattak hatalmas üstökben, meg felszolgáltak, én pl. ezt nem kérném senkitől, mert nálunk is felmerült, hogy lehetne ilyet a kertben.


Ha ezt mindent könnyedén megoldjátok, akkor oké. De én mikor átgondoltam, számoltam és terveztem, arra jutottam, hogy nem lenne olcsóbb, mert pl. 50 emberre az italokat sem tudjuk hol hűteni, hűtőkocsi bérlés megint horror, felszolgálás, mosogatás, étkészletek, mondjuk sörpadok (ami megint csak jó egy rakás fiatalnak, de az időseknek nem lesz jó, hogy hátra se lehet dőlni, így rendes székek kellenének legalább nekik) összességében nem sokkal olcsóbb, de sokkal több idegeskedés meg macera és kényelmetlenség jár az egésszel.

2013. márc. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
64%
Ja meg a másik. A szomszédok tolerálják-e egyáltalán a dolgot, mert nálunk egy nyomorult este 11-ig tartó szolid lánybúcsúra is kihívták a rendőröket, mert "túl hangosan röhögcsélünk és nem tudnak aludni" pedig addigra már zene se szólt...
2013. márc. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
53%

Amikor otthoni mulatság van, ez legyen esküvő, ballagás vagy akármi, senkinek sincsen "herendi porcelán " elvárása. természetesen én a saját családomból indulok ki.

A dédnagymamám is nagyon jól érezte magát a sörsátorban sörpadokon. Nálunk falun a tűzoltóságtól, tehát a falutól lehet bérelni potom összegekért ezeket.

A tányérok műanyagok voltak, pontosan a mosogatás miatt (volt porcelán is akinek erre lett volna igénye), senki nem botránkozott meg.

a poharak szintén, egészen izléses műanyag pezsgősek vannak, mindenki élvezte, hogy alkoholos filccel fel lehet díszíteni a poharakat:)

DE akkor még nem volt mosogatógép, az étkészletet meg ilyen esetben ha ragaszkodnak a család szokta összedobni (ha édesanyámékat nézem, alapból nekik van 1 készlet 12 főre és még 2 készlet 6 főre..Nekem is 2 6 fős készletem van, pedig csak ketten élünk)

Persze ezekre a családnak vevőnek kell lenni.

Nem mindenkinek igénye az éttermes lagzi.


Az italokat pedig 2 nagyhűtőben és egy mélyhűtőládában hűtöttük, majd az utcában (keresztanyuméknál) volt olyan hűtő, ami jeget csinál, és hűtőtáskában volt jégbeágyazva az aktuális fogyasztásra szánt ital kinn az udvaron.

Mint már írtam ez nekünk 50 fős rendezvény volt, igaz nem esküvő, de hasonló hangulat kerekedett. A szomszédoknak előre jeleztük, sőt volt akivel jóban voltunk át is jött estére.


Szerintem minden megoldható, csak nyitottnak kell lenni, és nem mindenben a kifogást keresni. A hangulat nem attól lesz jó, mert párnázott behúzott széken ülünk...


de természetesen, el tudom fogadni én is, hogy másnak ez nem tetszik:)

2013. márc. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!