Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Katolikus esküvőn szabadon...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gabszem kérdése:

Katolikus esküvőn szabadon lehet a menyasszony válla, vagy el kell takarni?

Figyelt kérdés
2013. máj. 8. 13:39
 1/8 anonim ***** válasza:
19%

papfüggő


az első templomban a pap megmondta hogy takart váll kell,és nem lehet rövid a ruhám.

Kerestünk másik templomot,rövid ruhában,fedetlen vállal házasodtunk.

2013. máj. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Egy templomban illik megadni a tiszteletet, és takart vállal esküdni.
2013. máj. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%

Nekünk is megmondta a pap, hogy nem lehet. Végül is megértem hogy nem "illik". Emiatt is, meg más miatt is úgy döntöttünk, hogy akkor nem lesz egyházi esküvő. Részünkről tényleg csak képmutatás lett volna, a hangulat miatt.

De lehet nem minden pap mondja ezt így meg.

2013. máj. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is spagettipántos ruhám volt, mondjuk nagy fátylam volt, az takarta.
2013. máj. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
nekem félvállas ruhám lesz és nem lesz fátylam. Majd megkérdezem a papot.
2013. máj. 8. 14:00
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem illik, de csináltatsz vagy kölcsönzöl hozzá egy bolerót és a templomi esküvő alatt az lesz rajtad és a probléma megoldva
2013. máj. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg a papot. Ha azt mondja, hogy úgy illik, hogy el legyen takarva, akkor sincs nagy baj, mert a kölcsönzőben lehet a ruhához bolerót is kölcsönözni általában sőt, a legtöbbször felárat sem számolnak rá, benne van a ruha árában. Legalábbis az enyémben benne volt.
2013. máj. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Alapban nem illik fedetlen vállal a templomba menni (ez még a násznépre, turistákra is vonatkozik), az más kérdés ki hogyan áll hozzá a dolog. Én megmutattam milyen ruhám leszek (pánt nélküli, fátyol derékig érő, de mivel nem több soros, nem igazán takarná a vállat), mondta, hogy ha lehet akkor vegyek fel a szertartás idejére boleró vagy stólát. Egyébként szerintem a jegyesoktatáson ezek a kérdések úgyis felmerülnek, mi pl imádtunk oda járni, jó csapat volt, jó sztorikkal :).

Persze ha valaki kirakatesküvőt akar, úgyis addig keres míg nem lesz olyan pap, plébánia, ahol semmi nem kötelező. Én nem vagyok mélyen vallásos, de a szertartás szentségét és a papot tiszteletben tartom. Mert ahogy ő mondta ők is emberből vannak és főleg ha "mutatós" a ruhád azért azon nekik is megakad a szemük és még zavarba is jöhetnek. Nekünk van egy kedves kis templomunk és mindenképp ott szerettük volna tartani az esküvőnket.

2013. máj. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!