Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Menyasszonyi csokor miért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Menyasszonyi csokor miért ilyen drága?

Figyelt kérdés
Bementem a virágoshoz és azt mondták egy kisebb natùr rózsacsokor 20.000 ft. ! De miért? Ki volt itt olyan, ako konkrétan nem mondta meg, hogy menyasszonyi lesz?
2013. máj. 14. 06:21
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
98%
Az én barátnőmnek egy sima kerek csokra volt. Kérdezték mire lesz, mondtuk névnapra. 3500 Ft-ba volt az egész.
2013. máj. 14. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
90%

Valószínűleg a virágboltos sem hülye, tudja, hogy a menyasszonyok úgysem azon a "pár ezer" ft-on fognak spórolni, ha egyszer pont az a csokor illik az esküvőjükhöz. Egyszóval drágán is megveszik sokan. Így miért mondana kevesebbet, ha többet is megkap érte.


Egyébként bizosan vannak, akik nem mondják meg, hogy esküvőre lesz, hallottam már ilyet. :)

2013. máj. 14. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
94%

Mert a legtöbb menyasszonynak kifizeti valaki ezeket a kiadásokat. De aki már saját magának finanszírozza, az kétszer is átgondolja mire költ. Teljesen értelmetlennek látom hogy valaki 20 000 Ft-ot adjon egy csokortért, amiben nincs negyedannyi értékű virág és munka sem.

Nyilván ha valaki különleges virágokból készítteti, annak természetes hogy magasabb az ára, de sajnos Magyarországon még a hagyományos pár szál rózsás esküvői csokorért sem szégyenkeznek 10-15 000 felett kérni...

2013. máj. 14. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
92%
Egyértelmű,hogy nem mondanám meg,hogy milyen alkalomra lesz. Egy ismerősömnek az esküvőjére rendeltünk tortát,persze nem mondtuk meg,hogy mire kell. Fele annyiba került,mintha azt mondjuk,hogy esküvő. Ez a bűvös szó a magas árakra.
2013. máj. 14. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
53%

Anyukám virágos, így tudom, hogy mi mennyibe kerül.


A menyasszonyi csokor az egyik legnehezebben össze állítható csokor. Ide csak is a leggyönyörübb, leg prémiumabb virágot lehet bele tenni. Ha a vevö fehérböl kéri akkor csak is hófehér virágok lehetnek benne. A fehér virág meg olyan ha egy csepp víz a szzirmát éri akkor akár 2 óra múlva már enyhén barnás lesz, amit egy szines csokorba még bele lehet tenni, de nem egy esküvöibe. A kötegek 5-10-20 val vannak csomagolva. ha 12 száll extra rózsa kell akkor is 20 csomagost meg kell venni ha nicns kisebb kiszerelés, és lehet egy ilyen drága prémium rózsát másnak nem tud eladni, így a maradék 8 -t hiába rakja ki a boltban akkor csak ott marad neki a nyakán.

Aztán nem mindegy mikor rendeled. A nagybanin az ár az ünnepnapoktól és fütéstöl, esetleg hütéstöl függ. Pl ballagás idejére esik, vagy anyák napja (már tuti nem) vagy más nagyobb esemény körül akkor a virág ára az egekben. ilyenkor ö is csak sizonyat drágán tudja beszerezni. Nyáron meg sokszor amikor nagy meleg van iszonyat pénzeket fizetnek hütésre, azért drágább a prémium virágok.


az esküvöi tüllök, egyéb dolgook is igen drágák.


Persze lehet 5000 Ft-ból is csináni, de akkor ne várj el nagy minöséget. Ne várd el, hogy az esküvö vége fele is tartani fog, hogy nem barnul, hervadozik a virágod.

Olyan virágostól vegyed akiröl már van híred, vagy már ti többször más dolgot is rendeltetek töle.

2013. máj. 14. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
51%
Azért ilyen drága mert a virágosok azt gondolják,így is úgy is meg fogod venni,mert ugye hogy néz már ki egy menyasszony szép virágcsokor nélkül?!Az előttem író pedig hülyeséget beszél!
2013. máj. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
89%
Mert lehúznak. Ugyanúgy ballagáskor meg Katalin névnapkor is drágább a virág!
2013. máj. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
79%
Azzal a pár emberrel tartatják fent a boltot, akiket így le tudnak húzni. Egyébként nem szép dolog többszörös áron adni a menyasszonyi csokrot, épp ezért nem érzem szégyennek azt sem, ha valaki letagadja hogy az esküvőjére veszi!!!
2013. máj. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
97%

Én több helyen kérdeztem,vittem képet milyet akarok.

első három helyen 20 és 30 ezer között volt,egyszerű kerek rózsacsokor tartósítással,megmondtam hogy miért kell.

Ennyit nem vesztem meg kifizetni egy csokorért,aminek kb 2 órát kell kibirnia,vörös rózsacsokrot kaptam már többet,mind szép volt még másnap is.

Következő helyen már szülinapra mondtam,4500ből megvolt

[link]

Ilyesmi volt.

Jól bírta a hőséget,szertartás után vázába került,most már kiszárítva a szekrényen van.(hozzáteszem,nem pest,hanem megyeszékhely,pesten sima csokor valamivel drágább lehet)

2013. máj. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
73%

Hát szerintem keress másik virágost, nekem szeptemberben volt és 65.000 volt az összes virág:

menyasszonyi csokor (kb.25-30 cm átmérőjű, tömött kerek csokor, tuti volt benne vagy 40 fej virág)

dobó csokor (ugyan ilyen, csak kisebben)

8 asztaldísz

9 szülőköszöntő

5 kitűző

egy főasztaldísz

egy autódísz

+ teremdíszítés


Rózsa, liziantusz és frézia volt benne. Balaton parton.

2013. máj. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!