Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nektek mit csinált a fotós a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nektek mit csinált a fotós a képekkel?

Figyelt kérdés
Jók lettek a képeink, nem azt mondom, hogy alapvetően gáz a minőségük, de tulajdonképpen nyafogósan nézve olyan, mintha semmit sem csinált volna rajtuk utólag. Mármint 0 retus. Abszolút. Nem értek hozzá, kontraszttal meg mit tudom én ilyenekkel variált, de némelyik tényleg olyan, hogy te atya úr isten, komolyan eszébe se jutott, hogy valamit csináljon dolgokkal? Még a ballagási képemen is retusáltak becsillanást, nagyon gáz ráncot mit tudom én sárga fogat vagy ilyeneket... Jó így néz ki a nép, de mások képein mindenki olyan makulátlan... Nálatok se javította fel a fejeket?
2013. máj. 24. 02:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igaz én már évek óta túl vagyok ezen, de a retusról eszembejutott, hogy férjemnek annó kiretusálták a szakállát babapopsiarcra :DDDDDDDDDDD Hát elég vicces lett.
2013. máj. 24. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%

Nem tudom, hogy milyen fotózásról van szó, de pont ezért szoktam javasolni, hogy esküvőnél például érdemes elkérni a fotóstól két három esküvő teljes átadott anyagát mert így látszik, hogy mit várhatsz el tőle. Arról nem beszélve, hogy a szigorú értelemeben vett retust ritka esetben végeznek pl. esküvői képeken, viszont annál több utómunkát igényel, egy teljes esküvőn átlagban 80-100 óra utómunka szükséges. Ha olyan fotóst választottatok aki nem főállásban csinálja, annak két választási lehetősége van:

a) nem fordít rá elég időt és elégedetlen leszel

b) hétvégén(amikor esküvőzik tehát akkor nem) illetve munka után dolgozik rajta, fáradtan és lassan készül el ezért elégedetlen leszel.


Ezért szoktuk javasolni, hogy szánjanak megfelelő összeget a fotósra és járjanak el körültekintően a kiválasztásánál. Egyébként a becsillanás (lens flare) lehet művészi eszköz is, amivel izgalmasabbá tesznek egy fotót, de gyanítom itt nem erről van szó. :)

2013. máj. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
49%

nálunk retusált, de épp annyit, hogy természetes maradt (persze épp akkor volt egy búb az arcomon.... évente 3 van, naná, hogy az eskire kijött... :S ). De ilyen mosolyráncokat meg stb. nem, szóval én 100%ig elégedett vagyok.


50E ft-ot fizettünk érte, ezt az előző válaszolónak üzenem... pedig főállású fotós, fotóriporter is a srác

2013. máj. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
33%
Fotóriporter tehát nem főállású esküvőfotós, de kár ezt ennyiszer és ilyen módon felhozni "üzengetni", neked/nektek elég volt amit tőle kaptál/kaptatok, olcsón, van aki többet vár el és többet csak megfelelő áron lehet elvárni. :)
2013. máj. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
66%

Azért írom le mindenhol, mert Te is mindenhol leírod a te oldaladat, a kérdező meg nem biztos, hogy olvasott eddig ellenpéldát.


Lehet minőségi és szép munkát végezni 100E alatt is.

Nem tudom egyébként, ki vagy, ne vedd személyed elleni támadásnak. Csak tudom, min mennek át a lányok, megtalálni a legjobbat, minél olcsóbban, és itt gyakran csak 100E feletti árakról beszélnek

2013. máj. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
33%

Értem, hogy miért írtad le, csak sajnos amit írsz az nem reális. Ezzel kapcsolatban ajánlom figyelmedbe ezt:

[link]

Bár semmi közöm a bejegyzés írójához, sajnos nagyon sok igazság van benne. Hidd el mi akik "drágák" vagyunk sem örülünk, hogy nagyon sokan nem engedhetik meg maguknak amit csinálunk, de mi egy másik utat választottunk és hosszú távon ezt csak így lehet fenntartani. Persze lehetnek kivételek, akik valamilyen módon tudnak olcsón is dolgozni, de hosszú távon véleményem szerint ez nem fenntartható. :)

2013. máj. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Drága volt főállású és láttam mások képeit. Ezek szerint mások mind alapból makulátlanok vagy nem tudom. :) De némelyik kép tényleg olyan, te jó ég.. Nem természet ellenesre vágyok, mert anno pl. nem is tetszett, hogy a ballagási tablóképemről leretusálták az arcomon lévő anyajegyet, a himlő helyekkel együtt, de valahogy nekem túl "natúrnak" tűntek a képek az emberek fejei, meg a sajátom is.
2013. máj. 24. 16:12
 8/9 anonim ***** válasza:
58%
Nekünk mindegyiket retusálta, amit megkaptunk (315 db nyomtatásra készen) na nem az anyajegyeket, hanem a becsillanást stb-t. Nincs olyan kép, amire azt mondtam volna, hogy na ezen még dolgozhatna... Pedig nem "főállású" esküvői fotós, hanem fotóz mindenfélét (mi 80ezret fizettünk érte, mert lagzi nem volt, különben 120 lett volna). Szerintem nyugodtan tegyétek szóvá, hiszen ő szolgáltató, és a lényeg, hogy ti örömmel nézzétek vissza 40 év múlva is a képeket!
2013. máj. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
52%

[link]

Erre csak ennyi mondani valóm lenne, ha nem olvastam volna a hozzászólásokat.


Hozzászólások után: Komolyan ennyire szőkének tetszik lenni kedves lepontozós hozzászólók? Vagy inkább igénytelennek? Igenis óriási különbségek vannak, amik nem csak az árakban mutatkozik meg. Nem fotós vagyok, marketinges. Azt viszont már az alapoknál megtanulhatta mindenki -nem csak a marketinges-, hanem átlag földi halandó, hogy olcsó pénzért, nem fogsz jó dolgot kapni. Legfeljebb olyat ami "megfelel" de az is csak neked. Az is tény, hogy nem mind arany ami fénylik, tehát attól, hogy drága, nem biztos, hogy jó. Viszont annak az esélye, hogy drágán jót kapj, drasztikusan nagyobb, mint az olcsón-jót kategória.


Bár a hozzászólásokat olvasgatva: miért akartok minőséget olcsó áron? Szerinted az igazi fotós, aki ebből él majd jótékonysági intézet? Ha a te munkádat akarnál lebecsülni azzal, hogy olcsójánosnak néznek téged, gondolom nem picit akadnál ki.


Én esküvő előtt állok, 2014-ben lesz, de már most körbe és végig jártam a fotós keresést, mert azt tartom a legfontosabbnak az egészből. A fentebbi linkelt cikk segített. Szándékosan nem linkelek egy fotóst sem, azt sem akit én választottam, mert szerettek fikázódni. De vajon ez a csalódás, az irigység, vagy mi ami okozza bennetek?


Kedves kérdező. Megrendelő vagy, kérj retust, utólag is megteheted. Nézd át a szerződést, mit tartalmazott az ár? Ha nem tér ki a retusra külön, sem úgy, hogy plusz retus-ennyibe kerül, akkor nem kérhet el ezért plusz pénzt, hiszen az ajánlatban nem volt feltüntetve. Nem kell "reklamációnak" tűnnie, mert a fotósok művészek, érzékeny lélekkel!:)

2013. jún. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!