Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Vőfély leszek egy barátom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vőfély leszek egy barátom esküvőjén. Tudnátok mondani esküvői játékokat? Minél többet, légyszi!

Figyelt kérdés
Köszönöm!
2013. máj. 25. 18:22
 1/4 anonim ***** válasza:
79%

Esküvői kvíz:


Egy az ifjú párhoz közel álló személy,kérdőívet készít a párról , amire a vendégeknek kell válaszolniuk. Aki a legtöbb válaszra jól felel az ajándékot kap.


Ennek másik változata:


Ki,egy vagy olyan helyre ül a menyasszony, ahol nem látja a násznép. A vendégeknek minél pontosabban le kell írniuk mi van a menyasszonyon... minden részlet számít, az nyer akié a legpontosabb. természetesen jutalom jár...


Vasgolyók:


Fekete harisnyába kell rakni kb. 3 cm átmérőjű vas golyókat, le kell tenni egy székre és pár hölgyet felkérni hogy üljenek rá és számolják meg fenékkel hány golyó is van abban a harisnyában aki a legközelebb van, vagy eltalálja nyereményben részesül.



Ehhez a játékhoz először is szükségünk van néhány tekercs hófehér WC-papírra. Az esküvőn osszuk a résztvevőket két vagy több 3-5 főből álló csoportra. Mindegyik csoport válasszon egy modellt az esküvői ruhájukhoz (az örömanyák általában tökéletes alanyok erre).

A feladat mindegyik csoportnak, hogy tervezzen és készítsen el egy "esküvői ruhát" természetesen WC-papírból. Bármilyen kiegészítőt felhasználhatnak (ékszer, virág, fátyol, fejdísz stb.), de magát a ruhát muszáj papírból készíteni. A csoportokat természetesen ki más bírálná el, mint e téma szakértője a menyasszony. Nagy mulatságban lesz mindenkinek része, nem beszélve arról, hogy az elkészített fotók örök emlékként szerepelnek majd az albumban.

2013. máj. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%

Gyümölcstánc:


Egy nagyon egyszerű lakodalmi táncos játék. A násznép tagjai párokban táncolnak, oly módon, hogy a homlokukkal megpróbálnak megtartani egy almát vagy narancsot. Amelyik pár homloka közül kicsúszik a gyümölcs, az kiesik a játékból, így a végén egy páros lesz a győztes.


Seprűtánc:


Ehhez a játékhoz egy seprűt vagy partvist szoktak használni. Szabálya nagyon egyszerű: párokban táncol a násznép, a seprűt pedig ha megkapja egy pár, amilyen gyorsan csak tudja, át kell adnia egy másik táncoló párnak. Az a pár esik ki, akinél a seprű van, amikor a zene megáll. Így minden körben kiesik egy pár, és a végén egy győztes táncospár marad.



Újság tánc



újságra van szükség....táncolnak a leterített újságpapíron a párok, a jelre mindenkinek félbe kell hajtania... ez addig megy, amíg 1 pár a győztes marad a papíron...mert aki lelép kiesik



Lufi tánc:


Minden hölgy bokájához egy lufit kötözünk. Az uraknak meg kell próbálniuk tánc közben a többi pár lufijára lábukkal rátaposni és közben saját párjuk ballonjára vigyázni.



Üveg...



biztostűvel a vőlegény lábközéhez rögzítünk egy zsinórt, amin egy toll lóg, az üres sörösüvegbe kéz segítsége nélkül kell belehelyezni a tollat...


üveg2


hasonló az előzőhöz, de derékra közve krumplit, el kell dönteni az üvegeket.... a vőlegénynek

(vicces csípőmozgás)


tojás:


a menyasszony a vőlegény egyik nadrágszárán bevezeti a tojást és belül át kell vezetni a másik oldalra ( a vőfély ilyenkor be szokott szólni, hogy nehogy 3 jöjjön le, vagy másik:D) nehezíthető és viccesebb, ha lefagyasztott a tojás..

2013. máj. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
77%
vádliról kézről...stb bekötött szemmel kell felismerni a menyasszonynak a vőlegényt (5-6 vendég csatlakozik), láttam már olyat hogy arc tapintásról...
2013. máj. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
86%

(azt hiszem csak én pörgetem a kérdésed, mind a 4 ugynaz vagyok:))

itt jön a kedvencem: bár én kevesebb játékossal ismertem, de ahhoz nem ment volna a mese, ezt pedig megtaláltam)



Kell kb 10 bevállalós, és jópofa vendég kell hozzá aki érti a viccet és szereti az alkoholt :) Székekből berendezünk a tánctéren egy virtuális hintót, aminek minden egyes eleme egy-egy vendég. Konkrétan a következőkre van szükség : Lovak (2 vagy 4) , kocsis, kerekek (minden kerék külön vendég Jobb első-hátsó, Bal első-hátsó) és természetesen az ifjú pár aki ez esetben a Királynő és Király szerepet kapja majd. A vőfély vagy ceremóniamester felolvassa a mesét, és aki a szerepének megfelelő nevet hallja, feláll és leül. Mikor a "kocsi" szó elhangzik mindenkinek fel kell állni. A dolog pikantériája, hogy ha valaki elrontja ( rosszkor áll fel, vagy elfelejt felállni) bizony inni kell neki.

A mese szövege :


Egyszer volt, hol nem volt élt egyszer egy király és egy királyné. Egy szép napon úgy döntöttek, hogy tesznek egy utazást. Így szólt a királyné a királyhoz: Királyom, drága királyom, egyetlen királyom, hűséges királyom, szeretett királyom, imádott királyom! Hívasd a kocsist, a mi hűséges kocsisunkat!


A kocsis megjelent a király előtt és a király így szólt hozzá: Kocsisom, drága kocsisom, egyetlen kocsisom, hűséges kocsisom, szeretett kocsisom, imádott kocsisom! Fogd be a lovakat a kocsi elé, mert a királyné az én hűséges királyném és én a király akarunk egy utat tenni.


A kocsis lement az istállóba, fogta a lovakat és befogta a kocsi elé. Ezután a király és a királyné felszálltak a kocsira. Akkor a királyné azt mondta a királynak: Drága királyom, egyetlen királyom, hűséges királyom kérdezd meg a kocsist, a mi hűséges kocsisunkat, hogy a lovaknak elegendő zabot adott-e. Erre a király odakiálltott a kocsisnak: Kocsisom, hé kocsisom, én drága kocsisom, jól megetetted a lovakat? Erre a kocsis így válaszolt: Igen királyom, ló-dítani nem szoktam, egyszer bőségesen. A kocsis felült a bakra, ostorával a lovak közé csapott és az egész kocsi elindult.


Kis idő múlva a királyné így szólt a királyhoz: Királyom, drága királyom, egyetlen királyom, hűséges királyom, szeretett királyom, imádott királyom! Az az érzésem, hogy a bal hátsó vagy a bal első kerék imbolyog. Ezen kívül billeg a jobb első kerék is. Erre a király odakiáltott a kocsisnak: Kocsisom, hé kocsisom, drága kocsisom, hűséges kocsisom, imádott kocsisom, szeretett kocsisom!


Állítsd meg a lovakat és nézd meg a két első és a bal hátsó kereket. De legjobb, ha átnézed az egész kocsit. A kocsis leszállt a bakról, megnézte a bal első, jobb hátsó, bal hátsó és jobb első kereket. Azután megszemlélte a lovakat majd az egész kocsit. Amíg átnézte a kocsit, először a jobboldali lónak majd a baloldali lónak adott inni és így szólt a királyhoz: Királyom, egyetlen királyom, hűséges királyom, szeretett királyom, imádott királyom, az egész kocsi, minden rendben van, folytathatjuk utunkat. A kocsis újra a bakra ült, a lovak közé csapott és a kocsi elindult.


A királyné kis idő múlva ismét nyaggatni kezdte a királyt: Királyom, drága királyom, egyetlen királyom, hűséges királyom, szeretett királyom, állítsd meg a kocsit, mert megszomjaztam. A király úgy tett, mintha parancsot kapott volna, és ismét a kocsishoz fordult: Kocsisom, drága kocsisom, egyetlen kocsisom, hűséges kocsisom, szeretett kocsisom, imádott kocsisom, állítsd meg a lovakat, mert megszomjaztunk.


Most itt megállunk.

Mindenkinek teletöltik a poharát.

Felállnak a lovak és állva maradnak, feláll a négy kerék és állva marad, feláll a kocsis és természetesen a király és a királyné is. Mindenki a király és a királyné felé fordul és koccint vele

2013. máj. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!