Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Apukám ma megmondta nekem az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Apukám ma megmondta nekem az álláspontját, kicsit meglepődtem, szerintetek mi lenne a jobb? Gyűjteni évekig vagy elfogadni a feltételét? Kompromisszumkötés?

Figyelt kérdés
Van egy hosszú kapcsolatom, együtt tervezzük a közös jövőt és remélem miután lediplomázom össze is kötjük az életünket. Szóval az a lényeg, hogy nemrég volt egyik rokonnak a lagzija és nézegettük itthon közösen a képeket...a rokonnak a természetben volt a lagzi ilyen sátorszerű megoldásban, egy kastély melletti területen. Tényleg nagyon gyönyörű volt minden asztal, a díszek, semmi csicsa, elegáns volt és letisztult. Ekkor mondtam apukámék előtt olyat, hogy én is a természetben szeretném majd a nagy napot (de semmi kastély meg ilyen flanc), mert számomra ez lenne az álom esküvő. Erre apukám annyit mondott, hogy ha azt akarom, hogy támogasson és fizesse a lagzinkat (ők ehhez szoktak, a falun nálunk ez a családi szokás, anyukámék lagziját is nagyimék állták) akkor falusi lagzit csináljunk a kultúrházban. Úgy terveztük, hogy először is gyűjtünk a munkánk mellett és rakjuk a fundamentába a pénzt, de ha nem támogatnak semennyire, akkor ennek annyi és minden pénzünket a lagzi felélné. A szüleim olyanok, hogy nem szeretnék a nagy rokonságot kihagyni az esküvőből, mert szerintük taplóság lenne csak azért, hogy spórolhassunk. Szerintetek ha a fél költséget mi állnánk az úgy jó ötlet lenne, hogy maga a szertartás a szabadban zajlana + a fotózás is, az esti mulatozás pedig a kultúrházban? Ez így elfogadható lenne, mit gondoltok?

2013. aug. 25. 17:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%

Engem nem igazán érdekelne, hogy ők mit akarnak. Te/ti esküvőtök lenne, ti döntitek el. Akkor nem 2 év múlva lesz esküvő, hanem gyűjtötök és pl 5 év múlva! Én előbb gyűjteném a lakásra/házra, lagzit meg lehet bármikor tartani!

Milyen kedves szülők, hogy állják a lagzit, ja DE csak olyat, amilyet ők gondolnak :D

2013. aug. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%
Milyen szertartás zajlana a szabadban? A polgári esküvő, Vagy a templomi? Gondolom, ez anyagilag nem egy nagy dolog. De az utána következő dínom-dánom lenne a kultúrházba. Ez is jó, mert eshet az eső, és elmossa a násznépet. Szerintem elfogadható az egész, főleg, ha a szüleitek állnák a cechhet.
2013. aug. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem jó ötlet ha a felét álljátok ti és akkor félig a szabadban, félig a kultúrházban. De amúgy ha már ilyen rendes szüleid vannak és felajánlották hogy fizetik az esküvőt akkor fogadd el. Nem érdemes elpazarolni az összes spórolt pénzeteket egy esküvőre! Főleg ha lakásra gyűjtötök... Egy lakás sokkal fontosabb mint egy esküvő. Az esküvő az csak 1 nap az életedből, a közös lakásotok fogja megalapozni az életeteket és milliószor jobb egy kultúrházas esküvő és utána a saját, közös lakásban lakni, mint egy álomesküvő, ami után lakhatsz anyuval-apuval még évekig....
2013. aug. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem templomi esküvőt szeretnénk, mert a párom nem hisz Istenben, elítéli az egyházat, nekem pedig nem fontos ez az egész templomosdi, sosem voltam nagy vallásos ember, nem akarom magunkra erőltetni, hogy Isten színe előtt fogadjuk ezt-azt, holott tök képmutatás lenne :-)
2013. aug. 25. 17:23
 5/12 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem minden kisvárosban és/vagy faluban lehet találni egy olyan tetszetősebb parkot, vagy félreeső zugot, amit kicsit rendbetéve alkalmas lenne egy esküvő helyszínének.

A kinti lagzikat én nem feltétlenül díjazom, ahhoz nagyon jó helyszínt kell találni, ahol van keményebb talaj is. A fűben nehéz táncolni, avagy szóljatok előre, hogy megfelelő lábbelivel készüljenek. Ha ebből indulok ki, akkor a lagzi legyen inkább a kultúr házban, igen.

2013. aug. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Sátras lagzi nagy hátránya a toj toj wc.

Azt csináltok amit akartok, ha ők fizetik a felét akkor is tudtok kompromisszumot kötni.

2013. aug. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Istenem, már megint egy ilyen kérdés...


Tudod kérdező, teljesen mindegy, hogy nekünk elfogadható lenne-e ez a megoldás, mert egyedül az számít, hogy neked belefér-e. De ha én a helyedbe képzelem magamat, egész biztosan nem cserélnék le egy gyönyörű, természetközeli, elegáns, szolid esküvőt egy falusi kultúrházas idétlen lagzira.


Ha neked ez belefér a pénzért cserébe, akkor az a te döntésed. Szerintem nincs annál szánalmasabb, mint amikor két felnőtt embernek akik állítólag készek a házasságra a szüleik szabják meg, hogy milyen esküvőjük legyen és kit hívjanak meg arra.


Én a helyedben megmondanám édesapádnak, hogy majd ha ő házasodik, akkor szervezheti a faluházba. Az ajándék vagy legyen feltétel nélküli, vagy nem kell. Mi értelme annak, hogy adnak pénzt, csak nem arra, amire kéne? Akkor ne adjanak. Én egyébként sem mástól várnám el ilyen alapvető dolgok előteremtését!

2013. aug. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a véleményeket :) Utolsó: én sem akarom, hogy ők szabják meg, nem is fogom hagyni, hogy az legyen, amit ők mondanak, ezért is akarok megegyezni velük, hogy nekünk is, és nekik is megfeleljen, nekem ez fontos, hisz ők neveltek fel. Ha nem jutunk dűlőre, akkor így jártunk, nem fogok könyörögni a pénzért, csak hát nekünk sem mindegy a dolog, de majd lassacskán megoldjuk önerőből :-) Most hogy jobban belegondoltam tényleg elég macerás lenne, ha az egész lagzi kint zajlana le, nagyon kellemetlen lenne, ha elvinne minket a vihar vagy fáznának a vendégek :D

Egyébként utolsó, mit értesz azalatt, hogy idétlen a falusi, kultúrházas lagzi? Hm...

2013. aug. 25. 20:12
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

AZt értem alatta, amit körülírtál. Falusi lagzi. Falusi kultúrházban (ezekből sajnos még nem láttam szép vagy igényes belsejűt - benti lagzi esetére előbb választanék egy éttermet, csárdát vagy kastélyt is). Mulatós zenével, játékokkal. Mindenféle rokonokkal, akiket nem is ismersz, vagy épp nem vágysz arra, hogy ott legyenek, de a szüleid szeretnék, ha ott lennének, amint említetted.


Biztos van akinek ez vonzó, nekem annyira nem.


Szerintem alaptalan a félelem az esőtől - a szabadban tartott lagziknál ilyen esetre mindig van B terv! 2 nappal előtte már meg lehet mondani általában, hogy mekkora esély az esőre, érdemes-e a benti helységet használni inkább.


Mindenesetre az eső miatti félelem okán felesleges előre lemondani (szerintem) egy gyönyörű szabadtéri esküvőről. Ha ez megnyugtat, én már voltam páron és egyszer sem mosott el az eső :)

2013. aug. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
35%
bejön egy esős nap és szétázik az esküvőtök
2013. aug. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!