Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Csak a templomi esküvő a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak a templomi esküvő a rendes esküvő, akinek csak polgári van, úgy is el fog válni. Hogy reagálnál erre ha neked mondanák ezt úgy, hogy te templomba be sem teszed a lábad?

Figyelt kérdés

Én hallgathattam ezt meg egy "kedves" leenedő rokontól,vallásmániásak,én ateista,párom szintén.

Én megmontam,hogy ha a polgári nem is rendes esküvő,akkor meghivás visszavonva,nem is kell eljönni megnézni.

(most ezen háborog párom családja,hogy nem elég hogy nem lesz templomi esküvő,még a rokonnak is mit mondtam)


2013. szept. 2. 09:14
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
77%

Hivatalos esküvő CSAK a polgári. Enélkül nem is lehet egyházi esküvő.

Az sem igaz, hogy csak azok válnak el, akik nem esküdtek templomban. Inkább az ellenkezőjére van sok példa. Azért tartanak templomi esküvőt, akik különben nem vallásosak, mert az "szebb", és ezt tartják álomesküvőnek. Mivel a cirkusz fontosabb, elég hamar elválnak.

2013. szept. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
70%
Kar, hogy mAgyarorszagon csak es kizárólag a polgári hazassagkotes érvényes es azok is elvalhtnak, akik templomban esküdtek.
2013. szept. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 klopusz ***** válasza:
98%

Szia!


Nekem sem volt templomi esküvőm, hiszen sem én, sem párom nem hívő. Én képmutatásnak tartottam volna az egyházi szertartást (ráadásul én hivatalosan református vagyok, párom katolikus).

Az egyházi esküvő viszont manapság divat lett, teljesen független a hittől.


Egyet értek veled, in is így viszonyultam volna hozzá. Sógorom viszont az idős, hívő szülőkre, nagyszülőkre való tekintettel bevállalta az egyházi szertartást.

2013. szept. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
86%

Nyugi, nem a te szellemi és erkölcsi szintedet minősíti, hogy nem csak azt tekinted magadra nézve kötelezőnek, aminek a végén ott van, hogy "különben elégsz a Pokolban". Durrogjanak csak nyugodtan, bár lehettél volna diplomatikusabb egy kicsit, mondjuk úgy, hogy nem meghívás visszavonva, hanem: "oké, ha nektek az nem rendes esküvő, nem is akartok eljönni rá? Mert akkor meghívom inkább a haverjaimat."


Egyébként vicces volt: nem rég született meg a kislányom, a nagynéném meg megkérdezte tegnap, hogy mikor lesz a keresztelő. Én meg mondtam, hogy nem lesz. Erre érezhetően megfagyott a levegő, megkérdezte, hogyhogy. Kicsit beszélgettünk az R. K. Egyház kereszteléshez tartozó szóbeli szerződéséről, a párom családjának a vallásosságáról (vallásosak), arról, hogy nem csak katolikusnak lehetne keresztelni, meg a későbbi szabad választás jogáról. Végül azt mondta, hogy ennek az egésznek nem kell ekkora feneket keríteni. Erre én: én nem kerítek semekkorát, ezért nem lesz megkeresztelve. (Ja és nem vagyok ateista. Katolikus vagyok, csak nem képzelem azt, hogy az ún. Igazság birtokosa.)

2013. szept. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
48%

Polgári nélkül is van templomi, például a katolikusoknál. A református lelkész viszont csak megáldja a polgárit, tehát ott nem lehet a szertartás csak ez után.

Hivatalosnak csak a polgári számít, a katolikusok is elválhatnak a polgári szerint, csak katolikus templomban nem házasodhatnak még egyszer.

Aki igazán vallásos (mint az említett rokonaid), annak tényleg a templomi az igazi, ami az úr színe előtt köttetett.

Azért tényleg nem kellett volna azt mondanod, amit mondtál.

2013. szept. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
78%

Részemről az egyházi szertartás "szép dolog" a polgári meg "szükséges". Semmi köze a váláshoz. Aki válni, menekülni akar egy kapcsolatból azt nem érdekli, hogy az egyház elismeri vagy sem. Akik meg szépen megvannak azok sem azért vannak meg szépen mert templomban is igennel válaszoltak.

Nekem csak az nem tetszik amikor a pár különböző vallású és hirtelen nem is lesznek olyan fontosak az egyházi szabályok, meg lehet azt oldani okosban is.

Persze a lényeg az, hogy boldogok legyenek...

2013. szept. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
97%
Hát megmondanám, hogy ez baromság és a mi kapcsolatunk magasabb szinten van annál, mint, hogy azon múljon a jövője, hogy hol esküszünk. Mondom ezt vallásosként, de ez akkor is idiótaság.
2013. szept. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
84%
Én is ezt mondtam volna a helyedben, én sem vagyok csendes típus. Kikérném magamnak! DE az ilyen embereket nem is értem (amúgy én is vallásos vagyok, ezért mondom ezt). Akinek őszintén és tényleg nagyon fontos a saját vallása, az fel kellene, hogy háborodjon, hogy olyanok házasodnak a templomban, akik nem is hisznek Istenben, csak szép a dekoráció meg jó a hangzás és lehet vonulni. Én tisztelem és szimpatikusnak tartom azokat a párokat, akik nem űznek gúnyt a vallásomból, és nem használják eszközként szép képek készítésére a templomot, aminek nem erről kellene szólnia. Nem értem meg a rokonaid, és felháborító a hozzáállásuk!
2013. szept. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
80%

1. Kiröhögöm.

2. Kategorikusan megtiltom, hogy eljöjjön (és azoknak is, akik még a rokont védik).

3. Sz*rok mindenki véleményére a döntésemmel kapcsolatban.


Kb. ezek lennének a reakcióim. Sok boldogságot :D

2013. szept. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:

Ráadásképp mindketten meg vagyunk keresztelve (csecsemőként nem tiltakozhattam),de nem is ugyanaz a vallás.Amikor bejelentettük,hogy házasodunk,akkor rögtön az volt az első megjegyzsé,hogy de ugye tudom,hogy át kell keresztelkednem.Na még mit nem.


Egyetlen szerencsénk az,hogy 250km választ el párom minden rokonától,most csak meglátogattuk a nagyszüleit (ők a kivételek,őket csak az érdekli,hogy legyünk boldogok).

Lesz még bőven hallgatnivalónk,ha rájönnek,hogy ha lesz gyerekünk,meg se lesz keresztelve,és a közelébe nem engedem a ma olyan felkapott egyházi iskoláknak,inkább magániskola.

2013. szept. 2. 09:40
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!