Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Külön kell ültetni a menyasszo...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Külön kell ültetni a menyasszony és a vőlegény vendégeit?

Figyelt kérdés
Polgári esküvőnk lesz. Külön kell ültetni az én és a vőlegényem vendégeit? Nekem lesznek vagy 6-an maximum(sajnos nem vagyunk jóban a rokonokkal, igazi barátom meg kevés van,akit meg is hívok), páromnak meg vagy 30-an :D zsííír :D volt már valaki ilyen helyzetben? mert nekem ez elég kellemetlen azért, h az ő részéről jön egy kisebb hadsereg,nekem meg alig lesz vendégem :(

2013. nov. 3. 14:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
53%

Nem kell külön ültetni, de akik ismerik egymást, azokat ne válasszátok szét.


Ráadásul nem is értem, több polgári esküvőn voltam már, de sehol nem volt ültetési rend, csak a lagzin.

2013. nov. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem ebben az esetben felesleges szétszedni őket. Arra kell figyelni, hogy legyen legalább 1-2 ismerős egymás közelében. Pl neked lehet szedni két hármas csoportra ezt a hat embered, vagy három kettesre és be lehet szurkálni a párod rokonai közé úgy, hogy korban is nagyjából illjenek egymáshoz.


De amúgy most a ceremóniára vagy a lakodalomra gondolsz?

Ha a lakodalom, akkor kerek, vagy nagy asztalok? Nem mindegy. Mert ha nagy pl. U alakú asztalok, akkor mehetnek egymás mellé. Ha kerek mondjuk csak 5 személyesek, akkor az az 1 ne üljön már idegenek közé, tehát 3-as csoportokra bontva.

2013. nov. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
58%

Ugyan már? Mit számít ez? Ha az a 6 ember igazán szeret, akkor inkább örülj a szerencsédnek. Részemről csak négy ember lesz (anya, testvérem és két barátnőm), de őket nagyon szeretem, és tudom, hogy nagyon örülnek a boldogságomnak. Nem akarnék mindenféle távoli-közelebbi rokont ott látni, csak azért, hogy meg legyen a létszám.

Az esküvő bensőséges, intim szertartás, miért lenne ott olyan, akivel még évi egy alkalommal se mindig beszélek?

Különben úgy szokták, hogy elől ülnek mindkét részről a legközelebbi hozzátartozók (szülő, testvér, nagyszülő, esetleg nagyon közeli barát), mindenki más meg úgyis elhelyezkedik mögöttük hamar, nincs ennek akkora jelentősége.

2013. nov. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
*Ugyan már. (véletlenül kérdőjelet írtam :D)
2013. nov. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
nálunk a lagziban sem volt ültetési rend. A házasságkötéssel kapolcsatba kerül két család, minek őket szándékosan elkülöníteni egymástól? Nekem eszembe sem jutott volna, ismerkedjenek, barátkozzanak szabadon.
2013. nov. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
72%
5: Igazad van. Ismerkedjen a két család, ne legyenek elszeparálva egymástól.
2013. nov. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Abból a szempontból ülnek külön, hogy a Vőlegény és a Menyasszony szülei is (ha van annyi szék az első sorban akkor a nagyszülei is)nyilván az első sorba ülnek. Én a helyedben úgy ültetném őket, hogy 15-15. A legközelebbi hozzátartozói üljenek a Vőlegénynek az oszlopába, a többi barát és egyéb rokon meg a menyasszonyéba. Így nem lesz egyenlőtlen az összkép.
2013. nov. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

Még nagy lakodalomban is felesleges az ültetés rend. Mindenki üljön az mellé, akit ismer. Nem arisztokraták vagyunk, ahol a rangsor számít, és van lakáj, aki megmutatja, kinek hol a helye.

Voltam olyan lakodalomban, ahol volt ültetési rend. A vendégek többsége nem oda ült, ahova a kártyája szólt.

Bízd a vendégekre, hogy oda üljenek, ahova akarnak.

2013. nov. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
91%
A lakodalommal nem értek egyet, szerintem nagyon meghatározza a hangulatot az ültetés. Mi voltunk egy lagziban, ahova amikor becsődült a násznép, mindenki ült ahova tudott. Az elöl vonulók még nyilván úgy tudtak ülni, ahova akartak, de akadt olyan család, amit szétszakított a szabad helyek száma. A menyasszony kollégái mellé keveredtünk, akiket egyáltalán nem ismertünk, bár nagyon szimpatikus emberek voltak, azért sokkal jobb lett volna a hangulatunk a saját rokonaink körében. Mi ezért a saját esküvőnkre ültetést csináltunk és sokkal jobb is volt a hangulat. Ott se volt egyszerű, volt hogy már azt hittük, hogy kész, amikor rájöttünk, hogy egymás mellé sikerült ültetnünk két olyan családot, akik fasírtban voltak egymással - na gyorsan átvariáltuk újra és ahogy elnéztem, tényleg sokkal jobban sikerült. De azt a 6 embert nem kell totál elkülöníteni a férjed rokonaitól. Próbáld meg úgy megoldani, hogy ha ők jóban vannak egymással, azért ne szedd őket szét, de ne is legyenek elszeparálva a férjed rokonaitól.
2013. nov. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

9essel értek egyet, szerintem is szükséges nagyobb lakodalmakon. Csak ismerem a saját násznépemet annyira, hogy tudjam, ki kivel van jóban...


mi is jártunk úgy, pedig csak 4en vagyunk, hogy mire bementünk, nem volt hely egymás közelében. Akkor meg kínos, mert állítsd fel, ültesd arrébb... Mondjuk ha elmész a szülőkkel, de nincs 3 hely, akkor örömmel ülsz be vadidegenek közé? kétlem...


nálunk volt, szerintem szükséges is...


kérdező, nekem nem egyértelmű, lagzi vagy polgári?

nálunk a polgárin össze-vissza ültek, a lagzin E elrendezés volt, az "álló" sorban mi ültünk, merőlegesen meg egyik szélén párom, másik szélén az én rokonaim, középen meg a barátok.


Nálatok azt preferálom, amit egyik válaszadó írt, hogy 2 sor, egyikbe vőlegény közelebb rokonai, másik sor elején a te 6 embered, után a többi meghívott.

Mondjuk az is számít, hogy ki a 6 ember? 2 szülő, 2 nagyszülő, 2 tesó?

Én mindenképp egy kupacban hagynám azt a 6 embert

2013. nov. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!