Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A keresztényke a szex miatt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A keresztényke a szex miatt házasodnak ilyen hamar? (nagyon fiatalon is max 1-2 év)

Figyelt kérdés

Én úgy gondolom legalább 2 év kell, addigra nincs rózsaszín köd, a másiknak a rosszabb oldalát is megismered, ő is a tiedet, stb.

Nem értem ezeket a nagy keresztényeket, akik 1 évek alatt már házasodnak.

A szex sürgeti őket ennyire? Ha nem az, akkor mi? Vagy hova sietnek? Elszalad a ló?


2013. dec. 18. 09:11
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
76%

Én 21 éves voltam, amikor összeházasodtunk és előtt nem éltünk együtt. Mégis 30 évet éltünk le egymással jó házasságban.

NEM a szex a legfontosabb.

2013. dec. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 anonim ***** válasza:
92%
Kérdező, te hány éves vagy? Senki nem akar elvenni, vagy mi van?
2013. dec. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:
86%
12-es: de ha nincs meg a szexuális összhang? nem mond nekem, hogy akkor ilyen régóta együtt lennétek, ha nem kívánnád, mert tudod, hogy rossz lesz vele az együttlét!
2013. dec. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim válasza:
100%
Mi pl 2,5 hónap mülva házasodtunk de mar 1 nap volt sex pedig keresztenyek vagyunk. Mi azért mert éreztük hogy az igaziak vagyunk egymasnak így 22 év után. Azt hittem jol tettük
2013. dec. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 anonim ***** válasza:
57%

"A keresztényke" lehet, hogy nem tartja fontosnak, hogy kipróbálgasson több tucat embert, legyen pár abortusza, tönkrecsessze szervezetét a fogamzásgátlókkal (és szennyezze a vizeket, mert a gyógyszermaradékok odajutnak),

hanem ha úgy érzi, nagyon szereti és emberi mivoltában megbecsüli a másikat, akkor vállalja a felmerülő nehézségeket és Isten előtt hűséget esküszik.

Persze ez nem trendi, de lehet, hogy nem az a boldogság fundamentuma.

2013. dec. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 anonim ***** válasza:
50%

Mert akik szexel, az mind szemét ember.

Nem mindenki szexel 20 emberrel, meg védekezés is van.

A házasság alapja a jó szex is! Meg sok más is, de azért a képmutató keresztények nyomatják, hogy bezzeg ők! Aki meg él nemi életet, az a pokolban ég el, de nem baj, mert jó sokan leszünk!

Ne sarkítsd ki!

2013. dec. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 anonim ***** válasza:
74%

Nem értelek. A fő kérdésben azt feszegeted, hogy miért házasodnak meg 1 év alatt. De a kommentedben már konkrét kort írsz.

Mindig is az volt a szokás, hogy a huszonéves évek elején házasodjanak a fiatalok. Ez a nagy életérzés, miszerint "még 30 évesen is fiatal vagyok egy gyerekhez" ez csak most ebben az elzüllött, nagy szabadságot, jólétet hirdető világban divat. Kapitalista társadalmunk a határait feszegeti.

Ha annyira keresztény vagy mint ahogyan írod, akkor azt is tudhatnád, hogy egy hithű kereszténynek a család a legfontosabb. Nem értem miért baj, ha leérettségizik, szakmát szerez, dolgozik, házasodik és gyereket nemz? Ez így természetes. Anyukám 19 évesen ment férjhez, 21 évesen születtem neki én, majd mikor óvodában mentem ő tanfolyamokra járt, mellette dolgozott, majd jött a tesóm neki. Szerintem ezzel nincs semmi gond.


Az más dolog, hogy barátnőm 10 hónappal a megismerkedésük után férjhez ment, és most olyan rossz a házassága, hogy lassan a válást fontolgatják. De ennek semmi köze a keresztény hithez vagy a szexhiányhoz.

2013. dec. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 A kérdező kommentje:

Miért veszi mindenki magára a kérdést?

Én már férjnél vagyok... :)

Annyira rosszindulatúak egyesek.

A környezetemben ezt látom, ezért kíváncsi vagyok a véleményekre, nem kell itt mindenbe belemagyarázni mindent.

Köszönöm az értelme válaszokat!

2013. dec. 18. 10:23
 19/55 A kérdező kommentje:

Kedves 16-os.

Attól még, hogy nem házasodnak össze 1-2 éven belül, még nem kell lefeküdni egy tucat emberrel.

Én is csak a férjemmel feküdtem le, mi viszont vártunk 4 évig.

Tanulás miatt is, meg azért is, mert úgy gondoltuk úgyis együtt akarunk lenni minek hamarkodjuk el.

Nem szalad el a ló.

Ezért sem értem hova sietnek.

Ez a kérdésem!

MIÉRT SIETNEK?

2013. dec. 18. 10:25
 20/55 A kérdező kommentje:

Kedves 18-as.

Azért írok kort, mert egy 30 éves ember feltehetőleg együtt volt már pár emberrel, talán hamarabb el tudja dönteni "ki az igazi".

Na meg, a gyerekvállalás miatt sem nagyon illendő húzni egymás idejét.

Míg 20 éves korban az ember úgymond ráér, nem értem hova a nagy siettség.

Remélem így már érthető.

2013. dec. 18. 10:27
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!