Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Házasságkötés esetén jár...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasságkötés esetén jár rendkívüli szabadság a munka tvk. Szerint? Hogyan kell ezt igényelni?

Figyelt kérdés
2014. jan. 6. 07:54
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem jár. Ami életeseméyn, és jár, az a gyerekszületés, illetve közeli hozzátartozó halála. Esküvő miatt nincs szabi pluszban.
2014. jan. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
63%

Max. Fizetes nelkuli jar.

Irsz egy kerelmet a munkaltatodnak pontos indokkal, datummal, stb.

2014. jan. 6. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
92%
Fizetés nélkülire sem mehet. Az Mt. felsorolja, mire lehet kérni (gyerekgondozás, önerős házépítés, katonai szolgálat vagy hozzátartozó polása....)
2014. jan. 6. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy jár. :) Honnan vetted ezt?
2014. jan. 6. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
86%

Mondom maximum, nem azt, hogy tuti.


Ha normalis a munkaltatoja es jo a kapcsolatuk, akkor siman engedheti.

Nekem anno a diplomavedesre is engedelyeztek, egy percig nem "hisztiztek" erte.

2014. jan. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
2012-ben még biztosan járt, 2 ismerős is igénybe vette esküvő előtt, de én is úgy tudtam, hogy már nincs ilyen. Viszont a közvetlen főnököm kérdezett rá, hogy én szeretnék-e ilyet, amire én mondtam neki, hogy tudomásom szerint már nincs ilyen. Ő mondta, hogy nézzek utána...
2014. jan. 6. 08:17
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Akkor sem járt, az 1992. évi XX. törvény sem tartalmazott ilyet, munkaügyben dolgozom, és akkor volt az esküvöm is. Ha jó fej a főnök, elengedhet, de ennyi.
2014. jan. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Sosem járt ilyen. :D

A főnököd természetesen elengedhet, de ez nem törvényi kötelessége - és a régi törvény szerintem sem lett volna az, soha.

2014. jan. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem jár, ellenben fizetesnelkuli szabadsag igényelhető - de ez nem jelenti azt, hogy kotelezo is megadni.
2014. jan. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
37%
Valahol jár! Pl az én munkahelyemen 2 nap szabadság jár és ha jól tudom költözésnél is. A Hr osztályon biztos meg tudják mondani.
2014. jan. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!