Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért "divat" manapság unokate...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért "divat" manapság unokatestvérrel, távolabbi rokonnal szexelni, házasodni?

Figyelt kérdés
Több ilyen kérdést láttam mostanság, hogy szerelmes vagyok ebbe meg abba a rokonba. Nincs elég lány/fiú az országban, miért kell egy rokonnal kezdeni? Megmagyarázná nekem valaki?
2014. jan. 7. 12:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%
Manapság??? Alig száz évvel ezelőttig kb. minden második-harmadik házasság unokatestvérek között történt! Nem véletlen volt mindenhol "falu bolondja"!
2014. jan. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan Kérdező, nincs ebben semmi új, nekem is van haverom, aki a másodunokatestvérét vette el - 25 évvel ezelőtt...

Csak régen nem volt divat ennyire a másik család magánügyeibe vájkálni és erről témázni, max a falubeli vénasszoynoknál...

2014. jan. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Manapság? Nézd már meg a régebbi korok nemesi, földbirtokosi családfáját. Nem értek vele egyet, de Európában hagyománya van az unokatestvérek közötti házasságnak.
2014. jan. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Régen csak azért házasodtak rokonok, hogy a birtok egybemaradjon! Ma már ilyenről szó sincs. Millióféleképpen ismerkedhet neten, életben, akárhol, de mégis apuci tesójának a lánya kell neki? Ez elég aberrált szerintem.
2014. jan. 7. 12:22
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
#3, nem csak a nemesek, max azoknak ismerjük a családfáját... ma azért feltűnőbb, mert az emberek zöme városokban él ahol nagy a populáció és nagy a mobilitás, visszamész csak 80-100 évet, az emberek zöme még falvakbban élte le az életét és onnan házasodott... ahol nagyjából minden legény és jány legalább harmadfokon unokatestvér volt...
2014. jan. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
33%
Ez szerintem is nagyon durva. Ráadásul gondolj bele, még hasonlítanak is egymásra...nekem is vannak unokatesóim és felfedezek mindig egy csomó közös vonást bennünk. Például ugyanolyan a hajunk, vagy a szemünk, vagy a termetünk...csak persze ott van a másik szülői ág is, akik miatt mégis mások a vonásaik és nem olyan, mintha testvérek lennénk. Bele se tudok gondolni, hogy bármelyikkel is ágyba bújjak...ez UNDORÍTÓ.
2014. jan. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
42%
Azért az unokatesó és a testvér között nincs akkora nagy szakadék...az meg kit érdekel, hogy mi volt régen?
2014. jan. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Most ne a 100 évvel ezelőtti primitív világról beszélek, hanem a mai viszonyokról. Elég beteg volt az is, aki ezt a törvényt kitalálta, hogy legális az esküvő unokatestvérek között. Én velük nőttem fel, eszembe sem jutna másként nézni rájuk, mint rokonként.
2014. jan. 7. 12:28
 9/16 anonim ***** válasza:
70%

Atyavilág! Divat? Hát akkor újra divatba jött a "családban marad" elv...

Biztos a gazdasági válság következménye. :)

2014. jan. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
87%

Nézd Kérdező (#8) régebben ugye az volta szabály, hogy másod-uokatestvér OK, első nem OK. Nyilván azért volt ez a szabály, mert a genetikai kockázat ezt támasztotta alá.

Hogy miért lazítanak ezen a dolgon, és miért fogadják el márciustól az első unokatestvérek házasságát is, ezt csak a jogalkotó tudja megmondani, valszeg, mert ahol ez eddig is legális volt, onnan az a tapasztalat, hogy nem jelent nagy kockázatot.

Bűncselekménynek viszont mindig is csak az egyenesági rokon (szülő-gyerek) és testvér szexuális kapcsolat számított, első fokú unokatestvérrel eddig is szexelhettél, lehetett gyereketek, csak az állam azzal fejezte ki a helytelenítését, hogy a kapcsolatotokra nem ütött házassági pecsétet. Szóval, lehet, hogy azért engedik ezentúl azt is, mert ma már senkire sem lehet hatni azzal, hogy "nem házasodhatsz", hisz az emberek fele házasság nélkül él és vállal gyereket amúgy is. Szóval ezzek a tiltásnak következtében csak az esküvők száma kevesebb a statisztikákban, ami meg nem érdeke az államnak.

2014. jan. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!