Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ilyen esetben névváltoztatás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyen esetben névváltoztatás Magyarországon?

Figyelt kérdés

Magyarországon élünk párommal aki külföldi, polgári esküvő az ő hazájában lenne és a lakodalom itt. Sajnos ahol házasodnánk ott vagy mindkettőnk marad az eredeti nevével vagy mindketten felvesszük egymás vezeték nevét. Őszintén én nem szeretném ha a leendő férjemnek ezzel kéne megbirkóznia, elég fura nevem van, kiejteni is nehéz, így inkább ettől megkímélném. Viszont én szeretném felvenni az ő nevét kötőjellel, csak mivel ezt ott egyelőre nem lehet ( remélem addig változik, bár nem sok reményt fűzök hozzá, jövőben lesz az esküvő) úgy gondoltam itthon majd megváltoztatom.


Lehetséges ezt?


2014. jan. 31. 00:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igen. Csak akkor minden papírodat meg kell csináltatni.

Miért nem itt házasodtok össze? Nagyon macerás lenne?

2014. jan. 31. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nos, nálunk is felmerült a nev kerdes. A közelgő esküvő utan. En Hollandiában elek, konkretan barmilyen formában fel vehetem a leendő férjem nevet - es o is az enyémet: ez sehol, semmilyen hivatalos iratod nem fog szerepelni, csak megszólitáskent használja majd mindenki. Tehat az összes irat, igazolvany marad a leánykori néven. Amikor viszont honositani kell a házassagot - hogy Magyarorszagon is elismert legyen- megkerdezik majd, hogy milyen formában akarja az ember viselni a hazastars nevet es ez mar a hivatalos iratokon is fel lesz tüntetve.
2014. jan. 31. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Miért nem tartod meg a saját nevedet, meg ö is a sajátját, akkor nincs semmi probléma?
2014. jan. 31. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a választ! Nem igazán a maceráról van szó, hiszen férjem is Európai országból származik, hanem így beszéltük meg és ez így mindkettőnknek nagyon jó. Szóval akkor csak anyakönyveztetni kell a házasságot itthon is, és akkor majd megváltoztathatom a nevem is, természetesen tudom, hogy akkor minden iratomat le kell cserélni, de nekem ennyit megér.


Köszi mindenkinek még egyszer!

2014. jan. 31. 12:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!