Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Kinek volt kicsi esküvője?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kinek volt kicsi esküvője? Hogyan zajlott? Mennyibe került?

Figyelt kérdés
Áprilisban összeházasodunk, nagyon közel van, és izgulok is miatta, mert más évekig szervezi. Én nagyon kicsi esküvőt szeretnék, mert nincsenek már szüleim, max 20fő. A helyszín már megvan csak templomi lesz. A vőlegényem bátyja pap, így ezen tudunk kicsit spórolni. A templommal szembeni zarándokházban lesz a ceremónia utáni kajálás (1.000Ft/fő). A páromnak ruha van, sokféle öltönye van. Csak nekem nem tudom milyen ruhám legyen, mert nekem nem álmom a nagy ruha, inkább egy testhez simulós, térdig érő vagy nem is tudom, ebben tanácstalan vagyok. Zenész vőfély ilyenek tuti nem lesznek, nem szeretnék nagyon ünnepelni, mert akiknek ott kellene lenniük azok már nem tudnak eljönni. Mennyiből lehetne kihozni ezt a kis összejövetelt? Ti mire költenétek még? Csokor? Torta? Ruha?
2014. febr. 6. 19:14
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
57%

Linkelek neked 1-2 ruhaötletet :) A varratást javasolnám, max. 20-30.000 ft-ból kijössz, és még ennyiért el tudod adni egyszer használtan is.


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link] (jobb)

[link]


Csokor és díszítés terén szezonvirágokban gondolkozz, azok olcsóbbak. Nem szoktam ilyesmit javasolni, de ha 20 fő és buli nem lesz, akkor valóban nem muszáj bevallani, hogy menyasszonyi csokor lesz, úgy olcsóbb. Mellé meg kérj pár ládát az idényvirágokból, és dekoráld magad a termet. Erre is mutatok ötleteket:


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


ALapszabály: nem szabad túlzásokba esni. Ha te dekorálsz, a legegyszerűbb, ha szerzel minden asztalra egy-egy tálcát vagy hasonló üvegeket amibe a dekor kerül. Egy-két gyertya, virág, kiegészítő és kész (pl. nyáron kagylók, gyümölcsök, ősszel levelek, télen karácsonyfadíszek, stb.). A szalvétaszínek legyenek a dekorhoz passzolóak. Figyeld meg, a linkelt képek valójában milyen egyszerűen elkészíthetőek.

A falakról se felejtsd le a virágokat, ha lehet.


Amikről viszont feledkezz el, azok a sokak által reklámozott idétlen papírzsepi-díszek, lufik, szívecskék és társaik. Ezek teszik totálisan idétlenné a helyszínt.


A torta tekintetében szintén azt tudom javasolni, hogy ne valld be, hogy esküvői, vagy süssék a rokonok vagy te magad. Már ha spórolni akartok, ugye.


Én speciel a tortát mondjuk biztos cukrászdából rendelném. Fodrászra és sminkesre költenék még, valamint fotósra - de csak beállított képekre. Plusz még ékszerekre.

2014. febr. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
2014. febr. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
64%
Írisz voltam, küldtem a képet! :-)
2014. febr. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Kedves Írisz! Köszönöm a jó tanácsaidat, nagyon sokat segítettél! További szép estét! :)
2014. febr. 6. 20:20
 15/20 anonim ***** válasza:
41%

Akkor se lesztek jogilag házasok, ha csak templomban házasodtok. De akkor menjetek be a polgármesteri hivatalba és kérdezzétek meg. Aztán próbáld megbeszélni a pap ismerősöddel, hogy bevállalná-e, hogy összead titeket, úgy hogy te miniszoknyában vagy.... Barátság ide-oda, kötve hiszem. Felénk, még az ujatlan v. vékonypántos menyasszonyi ruha felé is fel kell venni egy stólát vagy bolérót a templomba.

Az meg hogy vallásos vagyok e, itt nagyon nem téma. Lehet szervezkedni, csak tisztába kell jönni az alapokkal. Olyan esküvőd lesz, amilyet a körülmények engednek. Értsd templomba biztos nem mehetsz rövid ruhába. Na meg attól, hogy a templomba elrebegitek az igent még jogilag nem vagytok házasok. Persze ha nektek ez elég, akkor a ti dolgotok.

2014. febr. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Már írta, hogy lesz polgári nyáron! Nem olvastad?

Kérdező, sok boldogságot! :) De a templomban tényleg hosszabb ruhát javaslok.

2014. febr. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Köszönöm a lepontozást a fél oldalnyi segítőkész tippért! Megérte válaszolni :(
2014. febr. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Én nem pontoztam!
2014. febr. 7. 15:28
 19/20 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, örülök hogy ha segítettem!

Kedves fél oldalas válaszoló: én felfelé pontoztalak! :-)

Szuperek a fotók! Én is így készültem az esküvőnk előtt; ezért is lett 400.000Ft, és nem 1.500.000Ft:-)

Sőt, még annyi, hogy mi kértük hogy ne adjanak ajándékot; mert együtt laktunk, mindenünk megvolt. Annyit szerettünk volna, ha eljön akit meghívunk, és az tőle az ajándék. Ettől függetlenül tudtunk venni egy zuhanykabint, mert csak adtak :-)

Még ami kimaradt: a sógornőmet megkértem, hogy mondjon el egy idézetet a Kis Hercegből. Én kiválasztottam, ő a saját szájíze szerint átírta kicsit. De nem akart ott szavalni; felmondta CD-re, és kellő időben lejátszották. + kértük (de ez csak a polgárin lehet majd) hogy szeretnénk esküt mondani egymásnak. Ne hagyjátok ki! :-)

Mi végül nem írtunk, mert az anyakönyvvezető írt egyet, ami olyan szép volt, hogy azt mondtuk utána a szertartáson. Egyik sem került semmibe.

Ja, lehet hogy ezt sem írtam: BEmentünk több anyakönyvi hivatalba:

Tb.-n kb. 25.000Ft lett volna (bevonuló zene, összeadás, az hogy vihetjük a saját monogrammos gyertyánkat a saját gyűrűpárnánkat, a saját pezsgőnket és a saját poharunkat), T.-n 16.000Ft, végül Tarjánban házasodtunk; mert ott nem került semmibe. Vittünk egy cserepes orchideát az anyakönyvi asztalra; és a szertart. végén odaadtuk az anyakönyvvezetőnek.

Én pezsit is vettem: Chinzano-t; leáztattam a cimkét, és lehet rá festeni pl. arany üvegfestékkel. "Házasságkötésünk emlékére 2014"

Sok sikert! :-)Küldök még egy két képet ötletnek :-)

2014. febr. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

A megcímzett borítékok: [link]

[link]

A koccintós pezsink: [link]

Mivel csak egyszer voltam próbasminken, mindkét szemem máshogy sminkeltettem. A végeredmény a kettő keveréke lett: húzott, de lilás: [link]

Szerintem jó ötlet;spórolsz vele:-)

A tortánk: egyszerű de nagyszerű! A dísz kerámia, hogy eltehessük emlékbe :-) [link] Írisz

2014. febr. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!