Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvő szervezésének menete?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvő szervezésének menete?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy több ilyen kérdés is volt már, de valahogy egyikben sem találtam mindenre kiterjedő választ. Egyrészt arra lennék kíváncsi, hogy mit milyen sorrendben és nagyjából mennyivel az esküvő előtt kell elintézni. Másrészt hogy milyen olyan apróságok vannak, amiket szokás még esküvőre venni, szervezni, de mivel nem olyan nagy dolog, ezért könnyen kimaradhat. Gondolok itt akár a fehér fehérneműre a menyasszonyi ruha alá, vagy mondjuk a templomban a padokra rakott csokorra. Ha valaki esetleg készített hasonló listát a saját esküvőjére, azt nagyon megköszönném.
2014. ápr. 29. 15:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem nincsen listàm, de elég jol emlékszem a szervezés menetére. (Ugyan 16 éve hàzasodtunk.) A legfontosabb volt az esküvö idöpontja, tehàt a polgàri és az azt követö templomi esküvö. Az idöpontokat le kell fixàlni. Hasonloan fontos az étterem - ha éttermes lagzi lesz. Hogy milyen koràn szerezd be a menyasszonyi ruhàt, szerintem, minél elöbb, annàl jobb. (Csak tartsad a sulyodat!!!) (Nekem annak idején 2 honap kellett, hogy megérkezzen az olasz ruhàm, amit prospektusbol vàlasztottam. Mivel tul hosszu volt, 1-2 napba telt a varràsi munka.) A viràgos rész hamar ment, egy héttel elötte rendeltem meg a menyasszonyi csokrot, és a ``szolo`` viràgokat - a ruhàra kitüzni. A templomi viràgdiszités nem a mi feladatunk volt. Az benne volt a templomi szertartàs àràban - az Ave Maria-val együtt. Akkoriban csak 30 ezer Ft-ba került - a bp.-i Màtyàs templomban. A fehérnemüt hamar megveszi az ember, ha nagy vàlasztéku üzletbe megy. Fontos még a nyomdai munka - ha a meghivokat nyomdàban csinàltatod. Jonéhàny hétbe beletelhet. Idöben - honapokkal elött - szerveztem a zenekart. A profi fotos fontos volt nekünk, amit a többletköltség miatt sem nem bàntunk meg. Kb. 2 honappal az esküvö elött ezt is meg kell szervezni. Àltalànosan igaz, minél elöbb àll neki az ember a szervezéshez, annàl jobb. Ha ugymond ``tul koràn`` akarsz egy idöpontot lefixàlni, akkor ugy is meg fogjàk mondani Neked, hogy ezzel még ràérsz. Ahhh. Ha profi sminket akarsz, és van kozmetikusod, akkor egy-két honappal elöbb azt is megszervezném. (A fodràszt is!!!) Mielött fixre megbeszélnétek a polgàri és a templomi esküvö idöpontjàt, egy kis idöbeli egyeztetés szükséges az esküvöi tanukkal, és a szülökkel vagy a fontosabb szeméyekkel, akik nem hiànyozhatnak a nagy eseményröl. Sok sikert kivànok Neked a szervezéshez! Nagyon sok boldogsàgot a szerelmeddel!
2014. ápr. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

nekünk 5 egész hónap volt rá. A következő sorrendben intéztük a dolgokat.

Január:

Összeírtuk a vendégeket.

Kiválasztottuk az időpontot, elmentünk az anyakönyvvezetőhöz

Választottunk éttermet, zenészt, fotóst, ceremóniamestert.

Február:

Meghívók, gyűrűk, ruhák, csokiszökőkút kiválasztása, megrendelése.

Március:

Meghívók szétosztása, torta kóstolás.

Április: pihenés, illetve apróságok beszerzése: ékszer, vőlegénynek ing, cipő, stb. időpont egyeztetés fodrásszal, sminkessel, virágossal.

Illetve elkezdtünk táncolni tanulni.

Májusban: jegyesfotózás, szolgáltatókkal végső egyeztetés, és még harisnyát kell vennem. Próbasmink, próbafrizura.

Május 31. Esküvő!

2014. ápr. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindkettőtöknek! :)
2014. máj. 1. 09:13
 4/4 anonim ***** válasza:
Egy évvel előtte érdemes elkezdeni szervezni. Fontossági sorrendben haladj.Aranyos az első de két héttel előtte esélyed sincs virágot intézni. Esküvőfotósként van 2015 augusztusi foglalásom is idénre pedig már csak októberre van egy-két szabad időpontom. Szóval ami fontos azt érdemes időben foglalni mert könnyen betelik egy-egy népszerűbb szolgáltató naptára. :)
2014. máj. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!