Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogy kell felvenni a kiszemelt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy kell felvenni a kiszemelt templom papjával a kapcsolatot (esküvő céljából)? El kell menni egy misére és utána letámadni, vagy mi?

Figyelt kérdés
2014. máj. 28. 08:59
 1/9 anonim ***** válasza:
61%
Hát végig szemezel vele a mise alatt, és amikor az ostyát dugja a szádba, megharapod!
2014. máj. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

igen

gondolom egyébként is érdekel ki adna össze titeket..

Hisze pap és pap is egész más beszédet tud mondani..

voltam már hóót unalmas esküvőn, és voltam olyanon, ahol tényleg érdekes dolgokat mondott a pap( a kötelezőeken felül), még a nem vallásosak is élvezték.


Másik lehetőség, hogy felmész a honlapjukra, és megkeresed a pap elérhetőségét, és megbeszéled vele (nálunk a kis szülőfalumban is van a falu honlapon erre lehetőség, sőt a gyülekezetnek is van honlapja, bár ez több települést és templomot is magában foglal)

2014. máj. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
Utána kell járni, hogy mikor van fogadóórája. Általában ki szokták rakni a templom ajtajára, vagy a gyülekezeti házhoz, hogy ez mikor van. Nálunk a lelkész telefonszáma is ki van rakva, így akár egyeztetni is lehet vele előre, hogy mikor ér rá velünk foglalkozni. Nincs a gyülekezetnek honlapja? (Nekünk pl. van és ott is fel van tüntetve minden) Inkább ilyen irányba gondolkozzatok, mint hogy mise után "letámadni", mert valószínűleg utána még több helyre is megy misét tartani stb. Illik előre egyeztetni vele, hogy milyen ügyben keresitek, mikor érne rá találkozni veletek, vagy a fogadóórájában felkeresni.
2014. máj. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
szerintem a kérdésből kiderül, hogy nem jársz templomba. Akkor mégis mnek akarsz ott esküdni? Menő?
2014. máj. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
62%

Egyrészt simán emailre is válaszolnak, másrészt fogadóórája ki van írva a templom környékén valahol, hirdetőtáblán, templomajtón.


Azért elég durva, hogy miséről beszélsz, szóval katolikus esküvőt szeretnél úgy, hogy nem ismered ezeket a dolgokat, szóval én a helyedben nem a katolicizmust választanám elsőkörben, hanem valami engedékenyebbet:)

2014. máj. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%
A legtöbb templom weblapján fel van tüntetve, hogy mikor fogadnak ügyfeleket (fogadó óra, irodai óra,hivatalos óra néven), ilyenkor hívd a templomot.
2014. máj. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
66%
Nekem is fura hogy nem ismerős papot kérsz meg. Ha egyet se ismersz, nem kéne a templomi esküvőt erőltetni. Amúgy azt tudom mondani amit a többiek, a plébános fogadóórájára menjetek.
2014. máj. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :)
2014. máj. 28. 11:12
 9/9 anonim ***** válasza:
Most már majdnem minden plébániának van honlapja, ahol van telefonszám, illetve fel szokták tüntetni a hivatali időt, mikor be lehet menni személyesen ügyet intézni.
2014. máj. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!