Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha a párom katolikus én pedig...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a párom katolikus én pedig református vagyok, akkor milyen templomba kellene esküdnünk?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy a katolikus papok elég szigorúak, át kell keresztelkedni, ahhoz, hogy összeadjanak minket. Meg első áldozónak kell lenni, meg bérmálkozni. Mivel egyikőnk sem bigott vallásos, de szeretnénk templomi esküvőt nem tudom, hogy mit lehetne tenni egy ilyen helyzetben? Hogy működik ez? Akinek van tapasztalata,kérem írjon!
2011. jan. 18. 20:29
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

A katolikus pap a katolikus fél érdekében összead Benneteket, esetleg alá kell írjatok egy egyezményt, hogy a gyermekeiteket katolikus szellemben fogjátok felnevelni. Nem tudom ezt mennyire veszik komolyan A reformátusnak nincsenek kitételei, csak meglegyetek keresztelve és konfirmáltak legyetek (a párod nyilván nem).

Esetleg egy ökomenikus szertartás...


nálunk is ez a helyzet, a párom katolikus én ref. Én annyit mondtam, hogy nem fogok sem át keresztelkedni sem semmiféle jegyesoktatásra járni egy bigott paphoz aki megakarja mondani hogy éljek. Nyilván egy nyílt modernebb felfogású paphoz elmennék.

2011. jan. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Mi a bigottság azon, hogy ha katolikusnak tartod magad, akkor elsőáldozó meg bérmálkozó leszel? Szerintem alap, hogy ha ezek hozzátartoznak a vallásodhoz, akkor részt veszel rajtuk. Az meg, hogy milyen templombaN esküdtök, a ti dolgotok, nektek kell eldöntenetek. Ez butaság, hogy át kell keresztelkedni (katolikusról reformátusra úgy tudom, nem is lehet átkeresztelkedni), ha meg vagy keresztelve, az elég. Jegyesoktatáson viszont kötelező részt venni (elvileg).
2011. jan. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Dehogy kell atkeresztelkedni:) Kerdezzetek meg egy papot, de osszeadnak anelkul hogy atkeresztelkedj meg ilyen extrak.
2011. jan. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Ne aggályoskodj! (amellett, hogy szerintem nemhogy bigott nem vagy, de egyáltalán nem is vagy tisztában a vallásoddal.)


1. ha Te református vagy, nem kell átkeresztelkedned, nem kell a katolikus vallásnak egy szentségét sem venned, - sőt az Oltáriszentséget nem is kapod.

2. a szerencsétlen katolikus arra fog esküdni, hogy Veled jóban, rosszban, életetek végéig, ásó, kapa, nagyharang ... tehát őt köti az esküje, míg Téged kevésbbé ( a reformátusoknál elfogadott(abb) a második házasság)


Azt javaslom, hogy keresd fel a tiszteletes urat, és tőle érdeklődj, hogy Rád milyen feltételek fognak vonatkozni egy vegyes házasságban.

Nagypapámnak (református) nyilatkoznia kellett, hogy hagyja, hogy a Nagymama katolikusnak nevelje a gyerekeket. (lehet, hogy ez még van valamilyen formában)


Sok boldogságot kívánok

Magonc

2011. jan. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Unokabátyám evangélikus, a felesége katolikus. Katolikus templomban volt az esküvőjük, ökumenikus szertartás szerint, azaz az evangélikus lelkész is ott volt meg a katolikus is.
2011. jan. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2011. jan. 18. 20:40
 7/23 A kérdező kommentje:

20:40


A mi esküvőnkre untig elég lesz egy pap is. :)

2011. jan. 18. 20:41
 8/23 anonim ***** válasza:

2o:37

te kicsit félreértettél. Én nem azt mondtam, hogy a katolikusok bigottak, mert első-áldoznak, bérmálkoznak. Csupán azt mondtam, hogy egy bigott paphoz (szűklátókörű, korlátolt stb. stb.) nem mennék jegyesoktatásra...csak egy megjegyzés volt a kommentem után...ennyi



A református vallásra egyébként én úgy tudom át lehet keresztelkedni, hiszen minden egyház érdeke, hogy új tagokat vegyen fel.

De ahhoz, hogy csak ref. vagy csak kat. esküvőtök legyen egyikőtöknek SEM kell átkeresztelkedni. A katolikusoknál kötelező a jegyesoktatás, nálunk a reformátusnál nem.

Egyébként van olyan pap aki meg sem tartja...

2011. jan. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
29%

már megint valaki, aki hülye valamihez, de lebigottozza azt, aki ért hozzá, miközben odamegy, mert akar tőle valamit...


azt javasolnám szegény katolikus párodnak, inkább éljen veled vadasan, hamarabb szabadul, ha már kiismer !!


Azt a fehér ruhát meg sétáltassátok inkább az árokparton, mégha az nem is olyan elegáncsos, mint egy "bigott" templom.

2011. jan. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Katolikus:

Ismerős párnak el kellet járnia jegyesoktatásra néhányszor. A srác sem volt kat., így neki előtte áldoznia+bérmálkoznia.


Ha templomi (katolikus) esküvőt szeretnétek, azért ez nem hinném, hogy ne lehetne teljesíteni.


Fogtok utána néha misére járni, vagy jártatok eddig? Nem bigottul, de azért néha-néha?

Mert ha e kérdésre a feleleted NEM..., akkor nem értem miért akartok egyházi esküvőt?

Szép a templom, jól fogsz mutatni benne habos-babos ruhában? Legyenek gyönyörűséges fényképeid a "nagy napról"? Vagy csak feltűnés, hogy megnézzenek az emberek/rokonok/barátok?

Sosem értettem az ilyen embereket. Én pl jártam hittanra kölyökkorban, áldoztam, bérmáltam, minden héten mise... aztán úgy 17-18 éves koromtól fogva egyre ritkábban mentem templomba, ma meg majdhogynem semennyit. Nem volna képem így templomba menni házasodni. Hacsaknem utána legalább néha elmegyek többször misére.


No én aztán nem vagyok egy bigott, de azért tudom mi a "hétszentség" ...


Amen

2011. jan. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!