Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Elbizonytalanodtam. Van így...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elbizonytalanodtam. Van így értleme az esküvőnek?

Figyelt kérdés

6 éve vgyunk együtt, 21 éves vagyok!

A párom megkérte a kezemet, igent mondtam. Lassan ideje lenne az esküvőnek, DE én félek, hogy biztosan jó döntés-e.

A hétköznapokban már nem igazán a zerelem inkább a ragaszkodás, szeretet van. Néha úgy érzem, hogy talán jobban kellene szeretnem a vőlegényemet, ugyakkor nem szeretném elhagyni. Magamat sem értem. Boldog családot szeretnék, minden adott hozzá, én meg nem tudom, hogy mi a jó döntés.

Normális ez amit érzek?


2014. jún. 4. 19:55
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
96%
Ez egy tinikapcsolat. Nagyon fiatal vagy. Szerintem őrültség hozzámenni valakihez ennyi idősen, ráadásul egy enynire elhúzódó gyerekkori szerelmet nem kéne erőlteti. Főleg ha te is érzed, hogy ez már csak ragaszkodás. Várjatok vele, majd kiderül mi lesz, nem kell elsietni semmit se.
2014. jún. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
94%

Mi nem tudhatjuk, hogy te mit vársz egy kapcsolattól, miket tartasz maradandó értéknek.


De egy biztos: ha azért nem érzed értelmét az esküvőnek, mert úgy érzed, valami hiányzik, egy érzés, vagy bármi, amire neked szükséged lenne, ami neked fontos, akkor nyilvánvalóan ugyanígy magának a kapcsolatnak sincs értelme.

2014. jún. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
93%
6 év után inkább ragaszkodás és szeretet van, esetleg néha kisebb szerelmes érzések, úgyhogy ilyen szempontból normális amit érzel. A döntést pedig csak te tudod meghozni. De esküvő előtt sokan kicsit bekattannak, úgyhogy lehet, hogy nálad is csak erről van szó.
2014. jún. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Fiatal vagy még ehhez, hidd el. Ha 4 év múlva is együtt vagytok még, gondold meg megint a kérdést.
2014. jún. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
56%
Azért nem mindenhol és nem minden esetben fiatal egy 21 éves nő! A társadalmi környezettől függ, sok ennyi idős nő már házas és gyereket nevel.
2014. jún. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Mindenkinek ment a zöld kéz, de gondoltam, hogy sokan írjátok majd, hogy tini kacsolat ezért nincs értelm stb...

Nem érzem magam fiatalnak a házasságra, ezzel nincs gond, nem vágyok a bulikra, nem szeretek bulizni sem, igazság szerint érettebb vagyok a koromnál, és a vőlegényem is ilyen, mint én. Inkább sétálunk, vagy filmezünk hétvégén is, minthogy bulizni menjünk. Nem is tudom igazán, hogy mit hiányolok, hiszen magam is tudom, hogy butaság azt várni, hogy több év után is szerelemesek legyünk, de valahol mégis ez hiányzik... De egyátalán nem szeretném tönkre tenni ezt a kapcsolatot, soha nem találnék már ilyet, az biztos...

2014. jún. 4. 20:12
 7/20 anonim ***** válasza:
89%
Őszinte leszek, nem a korod miatt, hanem az érzés miatt mondom azt, hogy ne menj férjhez. 5 év után mentem én is férjhez, 1 évig tartott és váltunk. Már esküvő előtt is éreztem, hogy valahogy nem az, amire gondoltam, hogy lesz (mármint az érzés), de hát ez következett, a következő lépcsőfok, hát megléptük. Hiba volt. Azóta megtaláltam a szerelmet, azt, amiről álmodtam, és igen, ez az esküvői érzés már AZ volt. Ha ahhoz mész hozzá, akihez tartozol, nem merülnek fel kétségek, kérdések. Ha elbizonytalanodtál, ne tedd meg!
2014. jún. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha úgy érzed, nem találsz nála jobbat, akkor menj hozzá.

Bár nem tudom, mit éreztek. Mi 5 és fél éve vagyunk együtt, voltak hullámvölgyek a kapcsolatunk alatt, főleg a kapcsolat elején rengeteget vitáztunk, de most visszanézve úgy gondolom, ez abból adódott, hogy nagyon fiatalok voltunk, önzőek, hisztisek, akaratosak, de azóta is sokat változtunk, kezdünk felnőni. Mióta jegyben járunk, jobb a kapcsolatunk, mint valaha, szerelmesebbek vagyunk, mint az elején, sokkal mélyebbek az érzéseink. Pedig mikor megkért, még nem éreztem ezt :)

Én úgy gondolom, hosszú távon azt kell nézni, hogy a céljaitok, terveitek egyezzenek meg, összhangban és harmóniában, és ami a legfontosabb: megértésben és szeretetben legyetek! Sztem ezek egy jó házasság alappillérei (és persze a jó szex sem mellékes :P).

2014. jún. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
38%
3 házasságból 2ö válásal ér véget, beszéld meg vele is ezt amit leírtál
2014. jún. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
63%
Hát én csak lebeszélni tudlak.6év még egy házasságba is sok,nem gyerek fejjel bele menni egy tartós kapcsolatba,aztán házasság..A tűz hiányzik neked,és ez már se lángolni se égni nem fog,csak hamuvá válni az idő múlásával.Nem éltél az a nagy helyzet
2014. jún. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!