Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Pénzt kérünk ajándékba, ez...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pénzt kérünk ajándékba, ez így elfogadható?

Figyelt kérdés

Hamarosan tartjuk az esküvőnket. Én kis esküvőt terveztem, néhány fontos rokonnal és baráttal, a vőlegényem viszont nagy esküvőt szeretne, mert az ő családjuk nagy. 19 elsőfokú unokatestvére van, legalább hatvan embert akar meghívni. Én beleegyeztem, hisz neki ez fontos, viszont nincs ennyi pénzünk esküvőre.

Azt találtam ki, hogy a leendő sógornőmék nagy kertjében lesz a lakodalom, így a helyszínért nem kell fizetni (már beszélgettünk erről a leendő sógornőmmel), és a további költségekre valamennyire hozzá kell nyúlni a félretett pénzünkhöz, amit másra szántunk, mint hatalmas esküvőre. A háztartásunk teljesen berendezett, ezért nincs szükségünk étkészletre, kenyérpirítóra, így azt írnánk a meghívóba, hogy aki szeretne ajándékot, valamennyi pénzt hozzon inkább. Nem kell személyesen odaadni, hanem egy diszkrét helyre tennénk egy persely-féleséget, és oda berakják azt, amennyit szánnak, így nem derül ki, hogy ki mennyit adott, és ki nem tudott beleadni (ne legyen kínos senkinek).


Egy kicsit tartok a reakcióktól, ezért kérdezem a véleményeteket, hogy ez így bunkóság vagy nem?


2014. júl. 22. 16:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%
Manapság szerintem teljesen elfogadott, megszokott ez. Vagy 15 éve nem voltam olyan esküvőn, ahol háztartási dolgokat, tárgyi ajándékokat várt volna a pár.
2014. júl. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
58%

Csak annak mondanám el, hogy pénzt kérünk, aki megkérdezi, mit szeretnénk. Általában megkérdezik....

Akkor kedvesen közölném, csak annyi összeget, amennyi a vendégnek nem okoz gondot, hiszen a megjelenése a fontos, és ha nem hoz semmit, az sem baj.

Névtelenül lerakni pedig nem igazán nyerő. Azért illik tudni, ki mennyit adott.

Aki nem kérdezi meg, az visz egy jelképes ajándékot, és kész. Kérdezés nélkül nem közölném.

2014. júl. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

"Névtelenül lerakni pedig nem igazán nyerő. Azért illik tudni, ki mennyit adott. "


Én azért gondoltam a névtelenségre, hogy senkinek se legyen kellemetlen, hogy ő "csak" ennyit adott, míg más pedig "annyit".

2014. júl. 22. 16:20
 4/16 anonim ***** válasza:
25%
Csak aztán nehogy üres legyen majd a persely:D Haha.
2014. júl. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
80%

Nincs semmi szégyellnivaló abban, ha a mai világban pénzt kér az ifjú pár nászajándék gyanánt.


A névtelenséget viszont én sem javaslom, mert nem csak arra kell gondolni aki nem tud adni, hanem arra is aki tud.

No meg illik közel azonos értékben ajándékozni ha visszahív az a bizonyos ajándékozó magukhoz esküvőre.

2014. júl. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
16%

"hozzá kell nyúlni a félretett pénzünkhöz, amit másra szántunk, mint hatalmas esküvőre"


Csak gratulálni tudok,sok boldogságot!

2014. júl. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
94%

Nálunk sok esetben megkérdezték, mikor kivittük a meghívókat, vagy mikor felhívtak telefonon a meghívottak, hogy "és mit szeretnénk ajándékba?".


Azt feleltük, hogy számunkra az a legnagyobb ajándék, hogy részt tudnak venni az esküvőnkön és osztoznak az örömünkben, ám, ha mindenképpen adni szeretnének valamit, ha nem ragaszkodnak a tárgyakhoz, lesz menyasszonytánc, az étkészletre/stb-re szánt pénzen inkább forgassák meg jól a menyasszonyt. Nálunk is -mindkettőnknek- berendezett háztartása van..

2014. júl. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Négyes, biztosan nem lesz üres a persely, elég gazdag a rokonság döntő többsége (Skandináv országban élünk)


Hatos, köszönjük szépen, már eddig is nagyon boldogan éltünk, ezután is boldogságban fogunk élni :)



Többiek: szóval azt mondjátok, hogy inkább nyilvános legyen az, hogy ki mennyit ad? Ebben az országban az a szokás, hogy a pár kiküldi a listát, hogy mit szeretne megvetetni, és a meghívottak kiválasztják, hogy mit vesznek meg. De mi akkor nem küldünk listát, hanem a meghívóba beírjuk, hogy mivel mindenünk megvan, így inkább egy kis pénzt hozzanak ajándékba.


Hogy kell ezt szépen megfogalmazni?

2014. júl. 22. 16:42
 9/16 anonim ***** válasza:
93%
Oké, hogy skandináv országban éltek, de most akkor a vőlegényed helyi? Mert akkor ő jobban tudná, hogy ott mi a szokás, itt maximum a magyar viszonyokat tudjuk elmesélni, és ahogy már feljebb valaki írta úgy szokták mondani az emberek és nagyon régóta lista sincs, mert házasság előtt már összeköltöznek a párok nem úgy mint régebben, amikor vagy nem laktak együtt vagy szülőktől indultak és házasság után költöztek külön (pl a szüleim is, így náluk még étkészlet és egyebek volt a módi).
2014. júl. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem olyan legyen a persely, hogy borítékot is be lehessen dobni, és aki akarja, az aláírja, aki nem, az nem.
2014. júl. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!