Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ez tényleg olyan összeg, amit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez tényleg olyan összeg, amit szóvá kell tenni?

Figyelt kérdés

Unokatesóméknak augusztus elején volt az esküvőjük az ország másik végén. Az élettársam és én természetesen meg voltunk hívva 1 éves kisfiúnkkal.

Háttérinfo: Egy idősek vagyunk az unokatesómmal (26), nekik van már saját hitelmentes berendezett lakásuk, autójuk (minden a szülőktől kaptak), és mindketten jól keresnek. Minket a szüleink soha nem támogattak egy kicsit sem, albérletben élünk, nekem már most vissza kellett mennem dolgozni, hogy kijöjjünk a pénzből, és ne kelljen kölcsön kérnünk senkitől.


Nem ez a lényeg, hanem hogy a pár kijelentette, hogy pénzt kérnek ajándékba. Bár én már kitaláltam egy (szerintem nagyon jó) ajándékot, ami nem került volna olyan sokba, ha ők azt kérnek, akkor azt kapnak, ne legyen sértődés. Na most, az esküvő az ország másik felén volt, oda le kellett jutni, 2 éjszakára szállást kellett fizetnünk egy panzióban (mert azt nem állták). Csak ez belekerült 35ezer ft-unkba. Ezek után adtunk nekik 25-öt, mert többet nem tudtunk.


Most hallom vissza, hogy a családnak az a fele ránk fúj, hogy csak ennyit adtunk, amikor a kajánk többe került. Ez tényleg ilyen felháborítóan kevés? Eleve mint írtam, sokkal jobban állnak anyagilag mint mi...nem tudtunk ennél többet rászánni. Ha ezt tudom, lehet h el sem kellett volna menni...



2014. szept. 5. 21:46
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Aki azért tart esküvőt, hogy pénzt tarháljon össze, az a legalja. Rokon ide, rokon oda én a helyedben letagadnám a jövőben az ilyen xarrágó rokonokat.


Jól tettétek, még többet is kaptak mint megérdemelték volna. Azt meg ki ne találják, hogy fejenként 12500Ft volt a kaja. Mondjuk nem ez a lényeg. Ha meghívok valakit, nem érdekel ad-e pénzt.


Semmi okod a lelkiismeret furdalásra.

2014. szept. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért kellene hálásnak lenniük, hogy megtisztelted őket a jelenléteddel, és még pénzt is adtál nekik. Nekem jövő nyáron lesz az esküvőm, de eszembe se jutott, hogy az unokatestvéreimtől pénzt várjak. Főleg olyantól, akiről tudom, hogy épp kijön a pénzéből.
2014. szept. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
95%
Hat elég bunkó az unoka tesod, ne foglalkozz vele. A mi eskuvonk jövő tavasszal lesz, es mivel sok rokon jön messziről vagy külföldről tisztában vagyunk vele hogy szállást kell nekik biztosítani .. Mi összesen 35! Embernek kell hogy szállást fizessünk , ennek fele 1 éjszakára a másik felének 2 éjszakára . Sosem terhelnem meg a családtagjaimat inkább nem rendeznek lakodalmat ha nincs ra keret. 25000 Ft annyira nem keves azért ahogy mondjak..
2014. szept. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Hát ez az, hogy így is megterhelő volt ez az egész, a hosszú út a kicsivel kétszer, három nap alatt. 90et viszek haza egy hónapban, és 70-ben benne volt ez a 3 nap: benzin, autópálya matrica, szállás, ott előző nap enni, meg hazafelé, ruha...szóval ebbe nem gondolnak bele.
2014. szept. 5. 21:54
 5/26 anonim ***** válasza:
70%

21:54 es vagyok.

21:50 es. Egyébként de, simán van annyi a kaja. Mi is 12000ft/fo fizetünk .

2014. szept. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Osztom az előttem hozzászólók véleményét.

Egyáltalán nem kevés a 25 ezer forint, például ha Krakkóba vagy Prágába mennek nászútra, akkor ebből már kijön a buszjegy kettőjüknek oda-vissza.


Mellesleg miért rendez valaki esküvőt, ha ilyenen megsértődik. Miért hív meg valaki olyat, akitől sajnálná a vacsorát?

Azt hitte, az esküvő jó biznisz és ebből fognak meggazdagodni?


Tényleg nem értem.

2014. szept. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Apukámnak azt mondta az ő anyja (akik testvérek), hogy 14ezer volt itallal együtt per fő
2014. szept. 5. 21:58
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

pf, az ilyennel nem kell foglalkozni, se a család azon részével, akik emiatt fújnak rátok.


Bezzeg szegény kisfiatok mennyi tuti játékot kaphatott volna abból a 60ezer ftból...


Annyira igazságtalan...

2014. szept. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Azért fontos lenne azt is tudni, hogy ki mondta, miért mondta és mit mondott. Pletykáknak nem kell felülni, nem is biztos, hogy fújnak.

Ha pedig igen, hát tennék én rájuk nagy ívben a jövőben. Egy vállrándítással elintézed aztán kész. Rájuk költötted mindazt a pénzt amit tudtál, az írásodból ítélve így is megterhelő volt, ha ezek után pedig tényleg szóvá tették, hát ki is húznám őket a rokoni listáról.

2014. szept. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

25 ezer forint egyáltalán nem kevés. És hogy került volna már 2 főre (mert gondolom, az 1 éves nem ette végig a menüt, meg nem is lehet nagy mennyiség, amit evett) a kaja többe? Szerintem 5-10 ezer Ft/fő teljesen elfogadható összeg. Szóval így még többet is adtatok, mint amire én gondolnék. Meg eleve nem lehet mindenkitől ugyanannyit elvárni, hiszen mindenki más anyagi helyzetben van. És persze azt is illik figyelembe venni, hogy aki utazik, szállást fizet, annak az is plusz kiadás.

Így utólag, az lett volna a legjobb, ha el sem mentek.

Hiszen nem számított, hogy ott voltatok, csak a pénzetek kellett volna, nem a társaságotokra vágytak.

2014. szept. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!